Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sleeskee

PS2 - temat ogólny o grach

Gra-Symbol Play Station  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę/serię uważasz za symbol produku firmy Sony

    • Seria Tekken
      22
    • Seria Gran Turismo
      29
    • Seria Crash Bandicoot
      32
    • Meal Gear Solid
      21
    • Seria Soul Blade/Soul Calibur
      1
    • Inna
      21


Polecane posty

Jako, że nabyłem sobie ostatnio PS2 (na PS3 szkoda mi kasy, więc od razu ucinam dyskusję na ten temat) kieruję pytanie do posiadaczy - jakie giery polecacie? Które warto nabyć? No i oczywiście - dlaczego? smile_prosty.gif Nie satysfakcjonuje mnie sucha lista tytułów (te posty będę wywalał) - dawajcie uzasadnienia, jakieś oceny, porównania etc. Topik z pewnością się przyda także i innym, więc o konkrety proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie must have'y na ps2 to:

GoW 1 i 2 - najlepsze gry akcji imo obok Cod 4 z ostatnich 5 la;]

Resident Evil 4 - no zaraz po GoW'ach w kat najlepsze gry akcji;], czysta adrenalina

MGS 3 - troche slabszy od wyzej wymienionych w kat akcjii ale dalej swietny + rewelacyjna fabula + zakonczenie warte oscara;]

Silent hill 2 - najlepsza obok fahrenheita fabula na ps2 (IMO), pewnie najstraszniejsza gra w jaka gralem

Black - chyba najlepszy fps na ps2 - do dzis wyglada znosnie, prwdziwe bronie, NAJLEPSZY dzwiek na ps2 - mimo ze tylko DPLII to i tak masakra

Ratchet and Clank dowolna czesc - nie skeslajcie tej gry jesli nie pogrealiscie - ogromny swiat, multum broni plus humor ale filmy z Pixara

Jak and dexter - najlepsze gry platformowo przyg na ps2 (ratchety to bardziej strzelaninki) - dobra fabula, swietna grafika, rozbudowanie

REZ- gra z 2001, konwersja z DC, jedna z nieweilu gier ktorej udalo sie polaczyc dziek z obrazem (wiem ze to glupio brzmi ale jak zagracie to potwierdzicie), najlepszy elektroniczny OST ever (rock is sponge), gram w to od 2002r pare razy w miesiacu i mi sie jeszcze nie znudzilo, bardzo ponadczasowa pozycja, chyba moja ulubiona gra na ps2

ps. jak zdobyc 100% shotdown na area5??? raz mialem 98% i przysiegam ze zestrzelilem wsio;/

tytuly do multi

PES 5 - najlepsza pilka ever, zapomnijcie o 6, idealne wywazenie gry, praktycznie bez wad (moze rzuty wolne za latwe)

wiecej mi sie nei chce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymir

Na pewno Tekken, którakolwiek część i jest IMO znacznie lepsza od Mortal Kombat, a chyba piątka teraz staniała ;] - ale to raczej do multi.

Jakaś platformówka..chyba najlepszy byłby Prince of Persia - dużo lepiej gra się na konsoli z padem niż na PC z klawiaturą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoP to nie platformer :)

Osobiście polecam Ico i Okami. Artystyczne, oryginalne, pełne rozmachu gry - zapadną w pamięć, niepowtarzalne gry.

Ico to piekna przygodówka w starym stylu. Chłopiec z rogami został złożony w ofierze w wielkim, pustym zamczysku, zamknięty życem w sarkofagu. Traf chciał że jego podstawa się ułamała i udało mu się wydostać. Po drodze spotyka dziewczynę mówiącą w starożytnym narzeczu, w dwójkę (prowadzi ją za rękę) będą szukać drogi do wolności. PRZE-PIĘ-KNA opowieść

Okami - tu nie ma co za dużo pisać, perfekcyjna oprawa audio-wizualna, gigantyczny świat, japońska mitologia i Amateratsu: bogini - wilk, którą sterujemy przywracając przyrodę do życia. Być graczem i nie zobaczyć tej ferii barw, artyzmu tryskającego z każdego kadru, nie malować drzewom koron magicznym pędzlem to tak jakby się nic nie widziało i w nic nie grało.

Warto zagrac jeszcze choćby w:

świetne Beyond Good & Evil

oryginalne Mark of Kri

chore We love Katamari

Perfekcyjne dzieło Naughty Dog - JAK 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria MGS (szczególnie 3, rozszerzona). Grałem we wszystkie musst-have'y na PS2, nic tak mną nie wstrząsneło jak fabuła i narracja MGS3. Z kolegą zobaczyliśmy MGS3 DVD3 gdzie cała historia nagrana została jako film ( 2,5 godziny około), wydaje mi sie że i dla niego i dla mnie było to super fabuła.

Seria God of War (szczególnie 1)- Mimo że prosta, to efektowna fabuła 1, grafika i gameplay, oraz sam feeleng rozgrywki. Efektowna, rajcowna, satysfakcjonująca

Seria Devil May Cry (szczególnie 3)

Seria Final Fantasy (szczególnie XII wg. brata ) sam sie nie zagrywałem, ale brat przeszedł wszystkie i to XII chyba najbardziej mu sue podobała na PS2.

Seria Guitar Hero & Amplitude (Szczególnie Amplitude ! :) ) z multiplayerem najp[rzyjemniejsze gry muzyczne na PS2 - Sławne utwory szerokiego Rocka albo też wsyztkiego typu muzycznego w Amplitudzie z inną grafika i troche innymi założeniami gameplayu.

Tekken 5 & Soul Calibur3/2 (IMO szczególnie.. SC3) mistrzowie imprez i współzawodnictwa. Milusie systemy walki, ładna grafika i zróżnicowane postacie

Seria Rathett & Clank (szczególnie 4 czyli Gladiator) połączenie strzelanki z platformowką ( z każdą częścią coraz bardziej strzelanka) - dający frajde nietrudny gameplay, zróżnicowanie pukawek i duży ich upgrade, którego moc jest bardzo zauwazalna.

Seria Jack & Daxter (szczególnie 1) tak samo jak R& C coraz bardziej strzelanka, ale 1 to typowy platformer. Do tego pięny graficznie i designowy, śmieszny i motywujący.

Seria Singstar, Eye-Toy i matciaste xD znaczy DDRy - ogólnie gry imprezowe (+Dance Dance revolution czyli czochraanie sie po macie xD), muzyczne karaoke które otwoera ludzi, Multiplayerowa ( do 4rech graczy !) zwała przy pomocy kamerki, czyli zbiór minigierek w których naprawde ważna jest twoja interakcja, oraz sprawdzenie swich nóg w grze która równie dobrze sprawi iż zaczniesz wymiatać na parkiecie jak i sprawdzisz swoją kontrole nad ciałem.

To takie najważniejsze kąski są też PESy, BLACKi, Yakuzy, Killzone'y, RE4, Silent Hilly i pełno innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepsze sa 3 gry- mortal kombat shaolin monks-grasz 1 z 2 (jest opcja multiplayer)gostków i naparzasz sie z ciekawymi potworkami , bossami (18+), Ratchet and clank wszystkie czesci (jak wyżej) -(multiplayer w 3 i 4 części) moja 1 gra pa ps2 może jest trochę dziecinna ale ma swoje plusy śmieszna, wciagająca na wiele miesięcy (jak masz wszystkie częsci) , ale najlepsza jest guitar hero 3 legends of rock (opcja miltiplayer) grasz na kontrolerze który imituje gitarę bardzo wciagające 4 poziomy truddności 3 bossowie (są pojedynki gitarowe) najlepsza gra jaką miałem na ps2 (300 stówy kosztuje ale warto wydać tą kase na ta gre) I to by było na tyle . Mam nadzieje że moje rady okaża sie pomocne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie giery polecacie? Które warto nabyć?
Ciężko ci doradzić, bo nic nie powiedziałeś o gatunkach jakie cię interesują. Chyba, że każda gra ci pasuje tak długo dopóki jest dobra. Polecam przejrzeć najlepsze gry wg. np. Gamespot tutaj i poczytać reviewy tych gier, które cię interesują (bądź mają wysoką ocenę i są z gatunku, który cię interesuje). Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Pytałem globalnie, bym nie tylko ja ale i każdy potencjalny zainteresowany mógł z tego tematu coś dla siebie wyciągnąć //slee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burnout: Revenge (Dominator SUXX!) - To posiadacze PS2 powinni znać - samochodówka, ale raczej crashówka niż racer :)

Tekken 5 - Też znane, bijatyka, jedna z najlepszych (z tych nowych /3D/. I tak stare MK i SF RULEZZ!;)

Mortal Kombat: Armageddon - Też fighter 3D :P, aż 60 (!) postaci, trzyma klimat MK

Silent Hill - Cała seria (ludzie mówią, że 2 rlz a 4 sux - SH4 wcale nie jest taki zły...) Horror. Ale taki prawdziwy, a nie jak ten RE który jest raczej grą akcji (chociaż RE4 fajny)

NFS:UG - (Carb, PS, UG2 SUXX!) - Wiadomo :)

WWE SmackDown! vs Raw 2007, 2008 - Licencjonowany wrestling, bardzo dobra oprawa + soundtrack

Resident Evil 4 -A jednak...:) Czwórka [beeep]ista

Scarface - Konkurent dla GTA, klimaty Miami (VC:)

Splinter Cell (ChT, DA) - Skradanka, z [beeep]istymi sprzętami;) (NIE GRAJCIE W SYPHON FILTER!! Nieudolna próba podrobienia SC:)

Guilty Gear (cała seria) - Bijatyka 2D!

God Of War (I, II) - Wiadomo, gra roku 2005 obok RE4

Black - Najlepszy FPS na PS2! Oprawa - miazga!!

Devil May Cry 3 - Trudne... Ale niezłe

Gun - Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał - Rozbudowane TPP (a'la GTA) w westernowych klimatach ;)

GTA (III, SA) - Chyba nie muszę pisać ;)

Tony Hawk's ... [cała seria] - Jedna z moich ulubionych gier (ever, nie tylko na PS2)

Gran Turismo 4 - Jeden z lepszych (najlepszy?) 'real driving simulator' na PS2; bardzo duży wybór aut

...I to byłoby na tyle ;)

PS Ale się rozpisałem

PS2 To mój trzeci post a jestem na forum z rok ;) (nie mam neta w domu:( )

PS3 Pisałem jak pokedziecko O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, jaka jest wg Was najlepsza część Guitar Hero na PS2? Szkoda, że GHIII nie ma :( Bo rozważam zakup...

Czym różnią się GH, GHII i GH:Rt80' oprócz dostępnymi kawałkami? I czy istnieje możliwość zakupu jednego kontrolera i wszystkich częsci gry?

Ktoś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwórke również zapowiedziano, Rock Band jest również. Ogółem na PSone i PS2 jest dużo gier muzycznych, jak chcesz wypiszę jeszcze jakieś

Aha... No, ze GHIII JEST, to ja wiem, ale nie wiedziałem, że wydali też na PS2. A co do tych gier muzycznych to wiem że jest dużo; PS2 ma chyba najwięcej tytulów tego typu (z domowych konsol), ale mnie właśnie bardziej interesują te w klimatach GH, RB, RL etc.:), a nie np. DDR'y. No, jeszcze Amplitude jest w sumie fajne... I ponoć REZ jest niezły; z tego co widziałem to może być ciekawy (ale nie wiem czy jest na PS2).

Jak znasz jeszcze jakieś podobne do GH na PS2 (albo ewentualnie na PC) to daj znać.

PS. Mówisz, że na PSX też są??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God of War I / II - najlepiej przejść te gry za jednym zamachem. Jedne z najlepszych tytułów kiedykolwiek wydanych - mnóstwo walki, różnorakich łamigłówek (raczej łatwiejszych, chociaż nie raz można się wściec). Gry przechodzić na poziomie HARD - tutaj jest zabawa.

Devil May Cry 3 - grę dotąd przeszedłem 4 razy, i czuję, że mógłbym jeszcze się nią bawić. Za pierwszym razem miałem ochotę rzucić padem (wielokrotnie), jednak z czasem opanowałem system walki po czym gra stała się dla mnie kopalnią grywalności.

Shadow of the Colossus - nietypowe, specyficzne doświadczenie. Gra rządzi klimatem, wykonaniem, oprawą a-v (muzyka!!). Starcie z każdym Kolosem jest czymś unikatowym, czymś, co pozostaje w pamięci na długo. Jedna z najbardziej klimatycznych gier w jakie dane mi było grać - atmosfera wręcz wchłania gracza.

Resident Evil 4 - gwarantuje ok. 30 h (za pierwszym razem!) rozrywki na wysokim poziomie. Mniejsza z tym, że fabuła jest płytka niczym wczorajsza kałuża, która zdążyła wyparować - gra się świetnie. Wzrost poziomu adrenaliny we krwi gwarantowany :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja od siebie dodam:

Orochi Warriors - połączenie Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors. W skrócie - biegamy po polu bitwy i tłuczemy przeciwników, którzy to różnią się poziomem strasznie (od zwykłych żołnierzy, których można jednym ciosem zabić, poprzez oficerów, aż do hardcore`owych postaci). Oczywiście w walce z przeciwnikiem wspomagają nas nasze wojska. Sporo postaci (w sumie 78), z których dobieramy 3, każda ma po 5-9 komb + parę specjali. Plusem jest też poziomy trudności - są 4. Easy zwyczajnie jest nudny, Normal dobry na początek, to Hard i Chaos pozwalają skutecznie się powkurzać. Ps. w grze zdobywamy jeszcze doświadczenie, abilities i ulepszamy broń.

Kingdom Hearts - no, w sumie niekoniecznie must be, ale popatrz na necie, może ci się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God of War 1 i 2 - gra, której żaden posiadacz PS2 nie może nie mieć. Jak dla mnie jeden z najlepszych platformerów jaki kiedykolwiek został wydany. A dla Chains of Olympus warto nawet kupić PSP.

Call of Duty: Finest Hour - grałem na swoim PS3 i muszę przyznać, ze nadal ta gra daje kupę frajdy, a już pierwsza misja daje ogromnego kopa adrenaliny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem w Władca Pierścieni Trzecia Era. Na gry-online sklasyfikowali ją jako cRPG'a. Czy znacie jakieś podobne gry do niej ? . Walka tam obywa się miedzy drużyną dobrych a złych w systemie turowym + dochodzi chodzenie po świecie zbieranie przedmiotów wypełnianie misji.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball Z Budokai 3 tudzież Dragon Ball Z Tenkaichi Budokai 3 - dla fana DB nie widziałem lepszej naparzanki. Dla nie-fana całkiem niezła odmiana między Tekkenem bądź Mortalem ( o ile takowe posiada)

Need For Speed Underground 1&2 , Most Wanted - jak dla mnie jedne z najlepszych aracadowych ścigałek na pesiaka 2. W NFS:U2 najbardziej kręcił mnie tuning i te sprawy więc jak ktoś lubi to w sam raz.

Fifa 2k8 - Jak nie lubisz PES-a :P

PES np 5 - jak nie lubisz Fify :D

Test Drive Unlimited - choć okrojona w stosunku do PC to nadal warto moim zdaniem zakupić. Grafiką nie powala ale jeździ się całkiem fajnie. Alternatywa jeśli nie pasuje Ci klimat np NfS-a

No i to by było z mojej strony tyle. Skromniej niż panowie powyżej ale co by gadać , lepiej grać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myshak poza PESem5 podał jakieś popowo-komercyjne objawy koderstwa :P jak PS2 to onimusha (najlepiej nr 2), Metal Gear Solid 1 & 2, Virtua Fighter 4:EVO, Shin Megami, Soul Calibur 2, Sly, Jak&Dexter, Ratchet & Clank, Burnouty, Gran Turismo, OKAMI, Devil May Cry, Tony Hawki, SSXy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE a o Ci kaman ? :blink: Poza tym każdy gra w to co lubi więc dla Ciebie koderstwo , dla mnie fajne gierki.

Hm... W Wypowiedzi Arasa negatywnie brzmi określenie "popowo - komercyjne"... ;)

Kupowanie konsoli, dla gier które można dorwać na innych platformach, jest co najmniej nierozsądne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...