Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Ustalmy od razu parę rzeczy, żeby uprzedzić ewentualne powtarzające się pytania (poniższa lista będzie zapewne rosnąć):

1) Nie odpowiadam na pytania typu "Kim jest Smuggler?", "Jakie będą pełne wersje w następnym CDA?", "Czy możecie dać na płytę grę jakąśtam?". Wszelkie sensowne pytania, które dotyczą jednak redakcji, a nie mnie, kierujcie do tematu "Pytania do redakcji" (dział Magazyn CD-Action).

2) Słucham metalu (głównie heavy i thrash). Ulubionych zespołów mam dość dużo i lista ta stale rośnie. Nie ruszam death metalu (poza Amon Amarth), black metalu, żadnych wyjących lasek (Nightwish iitp.), żadnych chłopaczków piejących o Wielkiej Potędze Minionej Chwały Szkarłatnego Smoczego Miecza (Rhapsody of Fire itp.). Dla uproszczenia przyjmijmy też, że nie słucham muzyki innej niż metal (i - z rzadka - hard rock), więc darujmy sobie pytania o Red Hotów, Coldplaye, Nirvany i przeróżnych yo-gangsta-yo.

3) Nie robię rankingów ulubionych filmów/reżyserów/aktorów/książek/albumów/utworów itp.

4) Nie mam ulubionych gatunków filmowych ani książkowych. Dobry film to dobry film i nie jest dla mnie ważne, czy jest o potworach z kosmosu, mafii czy krasnoludkach.

5) Mam dwie konsole - PS3 i PSP. Na tej pierwszej gram, tej drugiej używam jako przycisku do papieru.

6) Proszę darować sobie głupie pytania typu "jakiego koloru skarpetki najczęściej nosisz?". Kiedy mam czas siedzieć na forum, wolałbym go przeznaczyć na ciekawsze (również z Waszego punktu widzenia) czynności niż kasowanie takich głupotek.

7) Nie życzę sobie, żeby ktokolwiek odpowiadał za mnie na pytania kierowane do mnie.

8) Nie dodaję nikogo do znajomych na PSN-ie. Chcę tam mieć ludzi, których znam i z którymi faktycznie mógłbym kiedyś chcieć w coś zagrać, a nie obcych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich źródeł (dokładnie, jeżeli można by prosić) bierzesz informacje nt. zapowiedzi gier?

Z bardzo roznych. Dokladnie nie bede wymienial, bo po co?

Jak zaczęła się twoja praca w redakcji?

Kiedy padlo pismo, w ktorym pracowalem wczesniej (I/O), zaczalem sie rozgladac za czyms wiekszym, przez wiele lat (od numeru 13/2001 chyba) bylem w CDA stalym wspolpracownikiem, moj udzial w tworzeniu pisma sie zwiekszal, od lipca zeszlego roku mam etat w redakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mieszkasz od urodzenia we Wrocławiu czy przeprowadziłeś sie dopiero później (vide Qn'ik)?

2. Wybierasz sie na jakichś koncert w tym roku (troche ich jest ;))?

3. Czy jest szansa, aby In Despair zawitało (zawitali?) gdzieś na bardziej egzotyczne tereny, zwane potocznie podlasiem? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mieszkasz od urodzenia we Wrocławiu czy przeprowadziłeś sie dopiero później (vide Qn'ik)?

Urodzilem sie w Moskwie, ale niedlugo po urodzeniu przyjechalem do Wroclawia.

2. Wybierasz sie na jakichś koncert w tym roku (troche ich jest ;))?

Na pewno na Maidenow do Warszawy (i moze tez do Pragi dzien pozniej - zobaczymy, czy wypali).

3. Czy jest szansa, aby In Despair zawitało (zawitali?) gdzieś na bardziej egzotyczne tereny, zwane potocznie podlasiem? :P

1) Zespol nazywa sie InDespair, a nie In Despair, 2) Raczej watpie, zebysmy sie zapuszczali (przynajmniej w nieodleglej przyszlosci) na "egzotyczne tereny", bo zwyczajnie nie oplaca nam sie to.

Jakiej gitary używasz grając w InDespair?

BC Rich Mockingbird NJ z przystawka Bill Lawrence L-500XL przy mostku.

Czy InDespair pojawi sie w Empiku bądź jakiś innych sklepach gdzie będzie można ją zakupić bezpośrednio nie korzystając z neta?

EP-ka "No Escape" na pewno nie pojawi sie w oficjalnej, szerokiej dystrybucji, bo wydalismy ja sami i sami ja rozprowadzamy. Kiedy nagramy pelny album, byc moze bedzie on szerzej dostepny - zalezne to bedzie od wytworni.

Czy zdarza Ci się kiedyś wątpić w to, że z marki Gothic coś jeszcze będzie??

Nie spedza mi to jakos snu z powiek. Dodatek do G3 robi Piranha, wiec mysle, ze nie ma co sie stresowac. A co bedzie z "czworka"... coz, pozyjemy - zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a propo Iron Maiden. Widziales setliste na trase koncertowa? (pewnie specjalnie na koncert w Polsce sie nie zmieni)

W razie gdyby nie:

Ciach. Znam setliste, nie widze powodu, zeby zasmiecac nia forum. To nie czat - CormaC

Nie sadzisz, ze granie na KAZDEJ trasie kawalkow jak Run to the hills, Trooper, czy TNOTB jest lekka przesada? Ile mozna?

Ja bym wolal np. Alexandra albo 22 Acacia Avenue. Wiem, gusta sa rozne, ale wiekszosc fanow juz ma dosc. A oni wpychaja wszedzie te "hity". Jestem ich fanem i jade do Warszawy we wakacje, ale jednak.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzisz, ze granie na KAZDEJ trasie kawalkow jak Run to the hills, Trooper, czy TNOTB jest lekka przesada?

Nie.

Wiekszosc fanow juz ma dosc.

Jestes rzecznikiem fanow? Widzialem Maidenow na zywo 3 razy i zupelnie mi nie przeszkadza, ze po raz czwarty (a moze i piaty nastepnego dnia) uslysze na zywo kilka kawalkow, ktore sa bezsprzecznie zelaznym punktem setlisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes rzecznikiem fanow? (...) zupelnie mi nie przeszkadza, ze po raz czwarty (a moze i piaty nastepnego dnia) uslysze na zywo kilka kawalkow, ktore sa bezsprzecznie zelaznym punktem setlisty.

Tak, jestem rzecznikiem fanow.

Fakt, forum to nie jest czat, wywal wiec caly moj post.

Bezsprzecznie zelaznym punktem setlisty powinna byc cala plyta(albo prawie cala) ktorej trasa dotyczny, a nie 2-3 kawalki, a reszta to wycwiczone, stare, niekoniecznie jare hity. Nie mam im tego bardzo za zle, bo na koncercie inaczej sie odbiera muzyke, ale 20 lat i te same "bezsprzecznie zelazne punkty setlisty"?

I jesli ludzie pytajacy sie siebie o cokolwiek męczą / denerwują cię to napisz to gdzies.

Nie musialbym sie denerwowac wieczorem. A i ty bys byl mniej wymeczony.

Ty masz chyba jakis problem. Na Allora juz sie obraziles z niewiadomego powodu. Obraz sie tez na mnie i na innych, bo zapewne bedziesz tak dlugo zawezal liste redaktorow, ktorzy "sa okej", az w koncu nie zostanie na niej nikt. Wyluzuj - nie jestesmy tu malpkami w cyrku, zeby fikac tak, bys byl zadowolony - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to i ja zapytam o jedną pierdołę, skoro już zdecydowałeś się z nami męczyć :)

Kiedyś (chyba w CDA) czytałem, że generalnie nie grasz w żadne gry po sieci. Czym jest to spowodowane ? Poziom intelektualny jest bee (wszechobecne dzieci wojny i rozpaczy :)), obecność oszustów, a może po prostu preferujesz dobrą fabułę od bezmyślnej i na dłuższą metę nudnej jatki ? Pewnie i tak nie trafiłem, ale zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymir

Dwa pytania

1 Jak zaczynałeś w Indespair?

2 Jaka była twoja pierwsza gitara i jak uczyłeś si na niej grać.?

Edytowano przez Ymir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to i ja zapytam o jedną pierdołę, skoro już zdecydowałeś się z nami męczyć :)

Mecze sie z Wami od 5 lat na tym forum. ;)

Kiedyś (chyba w CDA) czytałem, że generalnie nie grasz w żadne gry po sieci. Czym jest to spowodowane ?

Na kobyly typu WoW nie mam czasu i ochoty (choc ciekaw jestem Age of Conan i pewnie sprawdze te gre), natomiast strzelanie sie z ludzmi po sieci uwazam za malo ciekawe. Jesli juz mam czas pograc dla przyjemnosci, wole robic to sam, w trybie single, z dobra fabula, bossami itp. Na sieci czesto trafiaja sie ludzie, ktorzy zwyczajnie psuja innym zabawe.

1 Jak zaczynałeś w Indespair?

Mialem wczesniej inny zespol - to dla niego napisalem "Glowa w dol" (ten kawalek wspolnie z kumplem) i "Nie widzial nikt". Kiedy sie rozpadl, kumpel zabral mnie na probe swoich znajomych, z ktorymi zaczalem grac. Tam poznalem Sergiusza i po wielu zmianach skladu (z tamtego zostal tylko on i ja) wyksztalcil sie InDespair.

2 Jaka była twoja pierwsza gitara i jak uczyłeś si na niej grać.?

Calkiem pierwszy byl przestary akustyk, ktory raczej nie stroil, nie brzmial i grac sie na nim nie dalo, ale plumkalem na nim jakies akustyczne fragmenty, melodyjki z ulubionych utworow (np. Fear of the Dark). Potem mialem tania gitare elektryczna marki Speed (skrecal to wroclawski lutnik Kamecki), na ktorej gralem przez kilka lat, potem juz byla moja obecna gitara. Grac uczylem sie generalnie sam (nie liczac kilku lekcji u znajomego po szkole muzycznej - gitarzysty Elysium) z tabulatur, szkolek z internetu, instruktazowych nagran wideo, czasopism i tego typu materialow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem takich zespołów jak Dismember, Entombed, Sonic Syndicate (SS :P)... i bardzo chciałbym wiedzieć jaki jest stosunek do tego typu muzyki jednego z moich ulubionych redaktorów mojego ulubionego czasopisma :D

Moj stosunek jest taki, ze nie tknalbym ich plyt kijem z dwoch metrow. Zupelnie nie moje klimaty po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,a więc i ja walnę pytanie - jaka była twoja reakcja na to,gdy dowiedziałeś się,kto będzie supportował IM w Warszawie?? ;p

Niech tam sobie pospiewa lala, skoro lubi. Duzo bardziej mnie zdenerowalo to, ze do Polski nie przejedzie z Maidenami Avenged Sevenfold.

i jeszcze jedno - dla mnie ważne pytanie : lubisz Metallicę?? <ja - niecierpię;p>

Lubie trzy pierwsze plyty. Ich slucham rzadko. Pozostalych nie ruszam w ogole.

Czy style InDespair i 36 Crazyfists (wiem, trochę dziwne porównanie) się gryzą? =))

Nie znam 36 Crazyfists.

Zadam pytanie na które trudno odpowiedzieć. Fender czy Gibson :) ?

Ani jedno, ani drugie. Obie marki kojarza mi sie z ramolami. Przypuszczam, ze zostane wierny BC Richom. Przymierzam sie baaardzo powoli do drugiej gitary i bedzie to albo Warbeast, albo Virgo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz współpracę (może jakiś wspólny utwór, koncercik) z zespołem Deyacoda?

Gdzie można kupic album InDespair? Byłem w elektromarkecie, szukałem na ceneo.pl, ale nie znalazłem.

Czy wraz z zespołem InDespair planujesz koncert na Górnym Śląsku (np. w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach).

Słuchasz Rammsteinu?

W numerze 147 (styczeń 2008) przy recenzji Guitar Hero III na zdjęciu miałeś "nieśmiertelnik" (chyba tak to się nazywa) z wygrawerowanym logo zespołu. Gdzie można dostać coś takiego?

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigos, wszystko co chcesz kupić jest na allegro :P

Ja mam jedno nurtujące mnie pytanie, zamierzacie wybrać się na Jeleniogórską Ligę Rocka, edycję 14? Posłuchałbym was na żywo, a do Wrocławia nie mam czasu jechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...