Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Harry Potter (seria)

Polecane posty

Jak dotąd grałem w 2, 3 oraz czwórkę, a także demówkę 5. Komnata Tajemnic mi się bardzo podbała; dosyc rozbudowany zamek, mnóstwo kart do zbierania i jakos tak przyjemnie się grało. Więzień Azkabanu był słabszy, ale dało się grac (poza tym gra była strasznie krótka!) ;). Natomiast Czara Ognia bardzo mnie rozczarowała. Brak Hogwartu, zrezygnowanie z tradycyjnych kart i kamera. Zakon Feniksa jeśli trafi do EA classic postaram się kupić - demka mi sie podobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście grałem tylko w Czare Ognia, dlatego nie będe jej porównywał do innych. Ale chciałbym stwierdzic, iż nie była to całkiem zepsuta gra. Miała pare ciekawych rozwiązań i grafika stała na dobrym poziomie (jak na tamten okres). Ogólnie denerwowało mnie to, że musiałem setki razy przechodzic tą samą lokacje. Poziom trudności też był cienki, prawie całą gre można było przejśc używając jednego zaklęcia. Mimo, iż wszystko było łatwe to pewien etap zmienił diametralnie poziom trudności, mianowicie walka z Voldemortem. To chyba już wszystko co mogłewm powiedziec o tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy zachwalają HP 2 i rozbudowany zamek...

Panowie...Zagrajcie z Zakon Feniksa...Pod tym wzgędem HP prawie równa się z serią GTA...okay trochę przesadziłem, ale tylko troszeczkę.

A co do samego tematu- Wreszcie ktoś się kapnął, że taka fajna eria nie ma tematu :lol:

Jak dla mnie kolejność jest taka:

5, 2 , 4, 1...w 3 nie grałem , więc nie dodaje do mojej listy "de best of ©Horry Paker....tzn. harry Potter) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w demo 5, niestety w 5 minut nie dało się tego wszystkiego zwiedzić.

Dla mnie największym błędem 4 było odejście od kamery znad ramienia bohatera. Chluby nie przyniosło jej IMO "zniknięcie" otwartego zamku oraz, jak już ktoś wcześniej napisał, to że trzeba było przechodzić jedna lokację po kilka razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zdaniem wszystkie gry z serii HP są fatalne, banalne, bezsensowne, liniowe. Gracz porusza się wytyczonymi ścieżkami jakie zafundowali mu programiści, owszem HP i Czara Ognia pozwala na nieco więcej jednak wciąż akcja idzie równo z filmem a przecież miłym urozmaiceniem byłoby zaznanie nieco innych, zaskakujących zdarzeń w grze. Podsumowując mało jest gier opartych na filmach które odnoszą sukcesy, niestety takie coś nie bardzo wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego spodziewałbyś się po platformówce? Te gry są liniowe i nikt nie ma im tego za złe. Według mnie właśnie czara Ognia była najgorsza ze wszystkich części, bo "zniknął" w niej otwarty zamek, a to przeskakiwanie z lokacji do lokacji przez myślodsiewnie było zwyczajnie nudne, a nawet denerwujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria bardzo fajna :) Nie jest wspaniała, ale nie jest też najgorsza. "Dwójka" była - moim zdaniem - najlepsza z serii. Trójka - dało się grać, ale jest strrrasznie krótka :(. Czwórkę wspominam bardzo dobrze, jedyne, co mi się nie spodobało, to praca kamer. Prościej mówiąc - te części, które wymieniłem opyla się kupić i zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czara" najsłabsza."Trójka" była dobra,Ale przegieciem jest czas gry.Ukończyłem tą grę w jedno popołudnie!Część piata zdecydowanie najlepsza,następnie " dwójka" , a trzecie miejsce ma "Kamień".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grt zdecydowanie nie dla mnie. Za stary jestem. Grałem w część 1, 4 i 5. Czara Ognia zdecydowanie za prosta. Zakon Feniksa jest super, ale... jest też strasznie nudny i też prosty. System czarów nie zawsze działał mi tak jak trzeba.

Dla dzieci jednak jest to pozycja rewelacyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w 1 2 3.

1 i 3 przeszedłem, 2 nie bo nie grałem u siebie

Co mi podoba się w;

1 - Latanie na miotle i nauka zaklęć

2 - Pojedynki, wielki zamek, i jeszcze raz pojedynki:D

3 - Nie podobała mi się... To że walczyło się z jakimiś szkieletami... żenada:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze części o ile się nie mylę były robione dla nieco młodszych graczy, może dlatego RazorBMW wydaje Ci się że jest prosta i nudna, fakt do oprawy można mieć zastrzeżenia, lecz nie zmienia faktu że grywalna być nie może, a dla mnie taka była :P . Szczególnie w pamięci mi utkwiła konsolowa produkcja Harrego, jeszcze na PlayStation (ktoś jeszcze dzisiaj ją pamięta? :P ), w którą grałem na okrągło, dniem i niektórymi nocami, kiedy rodzice szybciej zasnęli. Na kompa zaś bardziej wciągnęła mnie część pt. Harry Potter: Quidditch World Cup, lecz po dłuższym czasie grania, gdy już opanowało się do perfekcji "kombosy" gry zaczęła się robić baardzo prosta.

No ale grę mogę polecić nie tylko wszystkim fanom książek J. K. Rowling, ale również tym co szukają nowych wrażeń :D lub tym co film wciągnął ich niemiłosiernie.. polecam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QWC nawet fajne było... ale poprzednimi częściami EA pokazało, że PCty ma w [tam gdzie promieniowanie nie dochodzi :D ]

Jak chce ktoś naprawdę pograć w starsze części HP... to nie da rady, musi kupić Plejaka 2 :D

U kumpla grałem... w porównaniu do PC to wersja na PS2 to NIEBO! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszytkie czesci i najlepsza zdecydowanie była Komnata Tajemnic, Kamień Filozoficzny też nie był tragiczny no i oczywiście Zakon Feniksa też spoko.Zawodłem sie natomiast Więżniem Azkabanu i Czarą ognia, po pierwsze za krótka po drugie w czarze ognia nie było chodzenia po zamku co wcześcniej było, odpuszczenie kart ,a te karty które dodają np. moc zaklęć itd. mogą być chociąż yo już nie to samo co poprzednie części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z Harrego Pottera można by było zrobić dobrą grę RPG.

Możliwość pójścia dwiema scieżkami dobra i zła, rozbudowany świat, możliwość kupowania przedmiotów itd. Na pewno byłoby to lepsze niż prosta zręcznościówka w stylu Kamienia Filozoficznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...