Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Gra o Tron - archiwalne dyskusje

Polecane posty

Gra o Tron

gotj.jpg

Król Robert Baratheon nie żyje, a siedem księstw popada w chaos. Sześć wielkich rodów Westeross rozpoczyna krwawą wojnę o opustoszały Żelazny Tron...

Przebieg rundy:

I. Faza Westeros (pomijana podczas 1 rundy)

  1. Przesunięcie znacznika rundy <<< Wykonuje mistrz gry
  2. Losowanie kart Westeros <<< Wykonuje mistrz gry
  3. Przesunięcie żetonu na torze Dzikich (jeśli da się zastosować) <<< Wykonuje mistrz gry
  4. Rozpatrzenie kart Westeros (I, II, a potem III) <<< Opis poniżej

  • Zaopatrzenia - piszecie mi po kolei w postach, gdzie chcecie ponieść straty (jeśli będą miały miejsce). Jeśli nic się nie zmienia w waszych armiach, to sam ustawię wszystko na mapie.
  • Mobilizacja - po kolei każdy pisze w postach, gdzie werbuje nowe jednostki.
  • Starcie królów - wysyłacie mi prywatne wiadomości, w których podajecie ilość żetonów władzy, które chcecie poświęcić da daną licytację. Po otrzymaniu PW od wszystkich - ujawniam.
  • Gra o Tron - ustawiam odpowiednią ilość żetonów władzy w zależności od kontrolowanych obszarów.
  • Atak Dzikich - wysyłacie mi prywatne wiadomości z ilością żetonów władzy, które chcecie poświęcić da daną licytację. Po otrzymaniu PW od wszystkich - ujawniam.
  • Pozostałe - tak jak w opisie karty.

II. Faza Planowania

  1. Przydzielanie rozkazów <<< Każda osoba wysyła mi prywatną wiadomość jakie rozkazy gdzie daje
  2. Odkrywanie rozkazów <<< Kiedy otrzymam komplet rozkazów od każdego odkrywam
  3. Wykorzystanie Kruka Posłańca (opcjonalne) <<< Osoba posiadająca kruka podejmuje decyzję, czy chce zmienić rozkaz (pisze posta) czy chce zobaczyć kartę dzikich. Wtedy wysyłam do niej prywatną wiadomość, w której informuję, co to za karta

III. Faza Akcji

  1. Rozpatrzenie rozkazów Najazdu <<< Piszecie posty w kolejności na torze*
  2. Rozpatrzenie rozkazów Marszu oraz bitew <<< Piszecie posty w kolejności na torze*
  3. Rozpatrzenie rozkazów Umocnienia Władzy <<< Wykonuje mistrz gry
  4. Porządkowanie <<< Wykonuje mistrz gry

*Jeśli widzisz, że twój ruch niema wpływu na ruch aktualnie oczekiwany, możesz opisać go wcześniej - przyśpieszy to rozgrywkę (w razie wątpliwości - skontaktuj się ze mną)

Jeśli ktoś szuka instrukcji http://galakta.pl/do..._instrukcja.pdf albo czegoś nie wie, może pisać do mnie.

Kwestia organizacyjna

  1. Karty rodów wylosuję każdemu. Po wylosowaniu możecie się dogadać w sprawie ewentualnej wymiany, chyba że chcecie z góry ustalić kto kim gra - czekam na propozycje.
  2. Gramy bez losowych kart bitew. Zbędna losowość gry, zwłaszcza przy mniejszym obeznaniu z nią może zbyt komplikować rozgrywkę.
  3. Przedstawcie mi proszę swoje propozycje dotyczące limitów czasowych, które chcecie sobie dać na przysyłanie swoich rozkazów do mnie i odpisów odnośnie ich wykonywania.

Lista rozkazów (15 sztuk)

Obrona +1

Obrona +1

Obrona +2*

Marsz -1

Marsz +0

Marsz +1*

Wsparcie

Wsparcie

Wsparcie +1*

Najazd

Najazd

Najazd*

Umocnienie władzy

Umocnienie władzy

Umocnienie władzy*

*żetony specjalne można użyć w zależności od miejsca na torze Królewskiego Dworu [King's Court]

Gracze

  • DoxtraduS
  • Soaps
  • Dracia
  • Holy.Death
  • KotMroku
  • Mysquff

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja początkowa propozycja to dwa dni, ale sporo zależy od możliwości czasowych innych graczy, bo jeżeli nie będą zbyt aktywni forumowo (nie zawsze życie pozwala) i nie zobaczą PM od innych graczy to sporą część pozakulisowych machinacji szlag trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Grałem już w planszówke Gra o Tron z kumplami(jeden kiedyś dostał). Nie wiem jak będzie to wyglądało na forum, ale w realu gra się świetnie. Miejsc brak, ale jakby się jedno zwolniło to jestem chętny. Widzę, że gracie razem z rodem z dodatku(Martelami), a używacie także jednostek z dodatku(katapult), jeżeli tak, to ja bym tego odradzał, bo strasznie blokują one rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramy na zasadach 2 edycji :) tam Martelowie są od samego początku :) Nigdy nie grałem w pierwszą edycje z dodatkami, więc nie wiem jak tam działała katapulta teraz to jest machina oblężnicza zakładam że oto samo chodzi. Co do tej sesji skład jest w teorii w komplecie ale mam już 2 chętnych a może nawet 3, jeśli policzę ciebie mamy 4 osoby to może uda się złożyć drugą grupę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej edycji, dodatek działał na zasadzie: kolejne tereny, Martelowie jako nowy ród i właśnie machiny oblężnicze(nazywaliśmy je katapultami), ale tymi ostatnimi nie graliśmy, bo wystarczy, że znajdzie się kilku mądrych(a wątpię by tu nie grali tacy) i wszystko się blokuje, bo na katapulty rzuca się wsparcie, obronę i nawet dobre armie nie potrafią nic zrobić, a to zabija rozrywkę(przynajmniej do czasu, aż dojdzie karta zaopatrzenia i trzeba kasować jednostki bo ma się za mało beczek- buhahah).

No nic, nawet jak nie pogram na forum, to mam też realnych kumpli i z nimi się pogra, ale przyjrzeć waszej grze nie omieszkam. Po podglądam techniki i takie tam.

EDIT:

No i do jakiego momentu gracie? Do zdobywania miast, czy modyfikujecie cele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej edycji, dodatek działał na zasadzie: kolejne tereny, Martelowie jako nowy ród i właśnie machiny oblężnicze(nazywaliśmy je katapultami), ale tymi ostatnimi nie graliśmy, bo wystarczy, że znajdzie się kilku mądrych(a wątpię by tu nie grali tacy) i wszystko się blokuje, bo na katapulty rzuca się wsparcie, obronę i nawet dobre armie nie potrafią nic zrobić, a to zabija rozrywkę(przynajmniej do czasu, aż dojdzie karta zaopatrzenia i trzeba kasować jednostki bo ma się za mało beczek- buhahah).

Na szybko przejrzałem instrukcję staroedycyjnych dodatków, dodane są tam rzeczy których niema aktualnie w nowej edycji. Machiny działają jak stare, nie bardzo rozumie o co chodzi ci z tym rozkazem obrony, przecież to nic jej nie daje bo się nie mogą bronić i przez to są łatwym łupem. A poza tym wszystko zależy od sojuszy nawet jeśli idzie ci bardzo dobrze to za chwile może być na odwrót.

No i do jakiego momentu gracie? Do zdobywania miast, czy modyfikujecie cele?

Gramy standardowo aż ktoś zdobędzie 7 zamków albo ten kto w 10 turze ma najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby nie przeciągać, wylosowałem wstępnie rody:

Stark: DoxtraduS

Greyjoy: Soaps

Lannister: Dracia

Martell: Mysquff

Tyrell: Holy.Death

Baratheon: KotMroku

Jeśli ktoś chce się zamienić to się dogadać smile_prosty.gif

Dajcie znać na kiedy będziecie gotowi żebym mógł przygotować głównego posta wtedy zaczniemy zabawę.

A ja będę królem za Murem ;) .-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoxtraduS kazał mi przekazać, że przes słaby internet (16kb/s) rzeka się swojego miesjca na rzecz użytkownika - Demonir.

Ok odnotowane.

Nowa lista:

Stark: Demonir

Greyjoy: Soaps

Lannister: Dracia

Martell: Mysquff

Tyrell: Holy.Death

Baratheon: KotMroku

Gdyby ktoś chciał zrezygnować to mam jeszcze z 2-3 chętnych którzy mogą wejść na ich miejsce smile_prosty.gif Jak nie to poczekają na drugą edycje smile_prosty.gif

Obejrzę sobię jak gracie, jeśli zrozumiem to możesz Night Wolf zapisać mnie na następną Edycję.

Spoko wpisałem jesteś 4.

Swoją drogą stefan pamiętam o tobie tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety okoliczności w małym stopniu zależne ode mnie nie będą pozwalały mi w najbliższym czasie udzielać się na FA (tego posta usiłowałem wstawić tu od trzech dni) z powodu problemów technicznych z komputerem. Myślę, że uda mi się odpisywać na inne sesje, ale Gra o Tron wymaga także szerszego i bardziej aktywnego udziału niż zwykłe RPG (przyczyną są zakulisowe machinacje), więc niestety muszę przy tym pierwszym podejściu zrezygnować. Gdyby gra nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i nie zadeklarowało się tyle rezerwowych, to spróbowałbym dociągnąć, aby nie zniszczyć wam całej zabawy. Chętni jednak, jak widzę, na szczęście są, dlatego stwierdziłem, że głupio i niemiło byłoby dalej w to brnąć. Oficjalnie zwalniam swoje miejsce na rzecz kogoś (przynajmniej obecnie) bardziej adekwatnego, którego mam nadzieję wybierze MG.

Przepraszam wszystkich (w szczególności Night Wolfa, który mi zawierzył mi i dał szansę zagrać oraz Brylanta, który oddał mi swoje miejsce). Mam nadzieję, że rozumiecie choć troszeczkę moją sytuację i nie utracę waszego zaufania.

Pozdrawiam i liczę, że zagram w jedną z przyszłych edycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie ma kart rodów, więc ciekawi mnie czy machiny oblężnicze odstajemy na początku w określonych miejscach(jak inne jednostki) czyt otrzymujemy je dopiero po "mobilizacji"?

Nikt nie posiada na starcie machin oblężniczych, wszyscy posiadają po jednej jednostce rycerzy, piechoty i statków. Poza tym zależnie od rodu jedną dodatkową jednostkę statków albo piechoty.

Przepraszam wszystkich (w szczególności Night Wolfa, który mi zawierzył mi i dał szansę zagrać oraz Brylanta, który oddał mi swoje miejsce). Mam nadzieję, że rozumiecie choć troszeczkę moją sytuację i nie utracę waszego zaufania.

Pozdrawiam i liczę, że zagram w jedną z przyszłych edycji.

Luz nic się nie stało czasem tak bywa smile_prosty.gif

Proszę o potwierdzenie gotowości wtedy zaczniemy smile_prosty.gif

Nowa lista:

Stark: Demonir

Greyjoy: Soaps

Lannister: Dracia

Martell: Maliniorz

Tyrell: Holy.Death (Potwierdzone przygotowanie)

Baratheon: KotMroku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dołączam mapkę myślałem że skład szybciej się zorganizuje więc już bym założył sesje:

84c77537f510.jpg

Lista:

Stark: Demonir

Greyjoy: Soaps

Lannister: Dracia (Potwierdzone przygotowanie)

Martell: Maliniorz

Tyrell: Holy.Death (Potwierdzone przygotowanie)

Baratheon: KotMroku (Potwierdzone przygotowanie)

Czekamy na resztę smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zadać ważne pytanie - jak to jest z umacnianiem władzy? Czy da się umacniać władzę na obszarze już umocnionym, żeby dostać za to więcej punktów?

Jak dasz na pusty obszar to dostajesz tylko za rozkaz, jeśli na obszar z koronami to za rozkaz i za ilość narysowanych koron.

Przykład

- King's Landying dostajesz 3

- The Reach 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...