Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Warframe

Polecane posty

Bardzo fajny, dynamiczny TPS z porządnym modelem biznesowym (mam nadzieje, że finansowo wypali). Na razie mam Loki i Rhino, jakiś tam zbiór modów po zmianie systemu modifikacji (bardzo udanej). Ogólnie, relaksująca gra o kosmicznych ninja w kosmosie. :)

Z chęcią pomogę innym, czy to w pytaniach, czy grając w coopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, gram od niedawna, z tydzień może. smile_prosty2.gif

PS A właśnie, kilka pytań na koniec.

Od kiedy jest ta otwarta beta? Do kiedy potrwa? Czy pełna wersja będzie darmowa? Czy konto z bety będzie aktywne w pełnej wersji gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie darmowa. Szukałem jakiś informacji odnośnie czyszczenia kont, ale jedyne co znalazłem to: "zapomniałbym, co najważniejsze - po tych testach OBT nie będzie wipe, nasze konta zostaną nietknięte", ale nie jest to cytat słów, które padły z ust developerów. Dyskusje na ten temat widziałem też na jakimś forum, niestety żadnych konkretów, tylko: "ktoś powiedział, że ktoś powiedział, że nie planują wipe'a". Na niekorzyść tych wieści działa też, fakt, że obie są z lutowej open bety, a obecnie trwająca zaczęła się 21 marca. Mam w w związku z tym pytanie, czy od aktualizacji z bieganiem po ścianach (wtedy grałem ostatnio) do dzisiaj, trafiły się jakieś czystki?

Sherlock Holmes na tropie zaginionych bugów - fergiX, kto zakładał grę? Ty, czy kumpel? Zastanawiam się, czy to może mieć jakieś znaczenie. Kojarzę, że jeden strasznie irytujący błąd (niedoczytana broń i brak możliwości strzelania, super lag, nawet zmiana modelu postaci i pozbawienie kolorków; zdarzało się to czasami i trwało np. 2 min) przytrafiał mi się niekiedy przy dołączeniu do rozgrywki.

Przy okazji natrafiłem na informację o nowym środowisku - śnieżnej plancie. To daje już trzy typy plansz, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hilundor

Zazwyczaj to ja dołączam do któregoś z kumpli. A właśnie. Ten system połączeń jest też trochę dziwny. Czasem jak łączymy się we trzech to jednego nagle wywala podczas ładowania mapy i na jego miejsce wchodzą inne osoby. Trza przejść misję i zrobić nową sesję żebyśmy mogli razem pograć bo nie ma czegoś takiego jak kickowanie.

Co do przenoszenia postaci. Wydaje mi się, że konta będzie można przenieść, w końcu ci co płacili prawdziwą kasą stracili by to wszystko.

Tak, są śnieżne mapy. Całkiem fajne swoją drogą. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straciliby wszystkiego. Jeśli mnie pamięć nie myli, to podczas beta weekendu Guild Wars 2, można było płacić realną gotówką. Po testach zresetowano konta (było wiadomo, że to nastąpi, nikt nie został zaskoczony), a po premierze zwrócono graczom wydane w item shopie gemy (te niewydane, a tylko zakupione, również).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warframe, godna uwagi trzecioosobowa strzelanka dostępna na STEAM. Interfejs jest prosty i zapewniam, że każdy nowy uchwyci sens celu. Z mojego punktu widzenia wydaję mi się, iż gra nie jest na dłuższą metę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Lold, to Warframe jest na Steamie? Nie wiedziałem.

Interfejs może i jest prosty ale z początku nie rozumiałem tego systemu z modami/kartami, jednak już to ogarnąłem. Jeśli się umiejętnie wykorzysta i poulepsza karty to potrafią one sporo zmienić rozgrywkę. Jeśli ma się kasę, czas i chęci to można nawet z wolnego shota zrobić półautomat. ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super gra, od dwóch dni zagrywam się w to z kumplami. Przypomina to multi mass effecta 3 z budżetowym dead spacem oraz futurystycznymi ninja w roli głównej. Sensowny model mikropłatności pozwala na odblokowanie wszystkich rzeczy (oprócz kolorów itp) bez wydawania realnej kasy. Podoba mi się również system modów pozwalający na dostosowanie własnego warframe'a. Sam w sobie gameplay ma potencjał, wprawdzie nie jest dopracowany, ale wierzę, że twórcy dopracują elementy rozgrywki, np jak ostatnio było z bieganiem po ścianach. Podoba mi się również możliwość likwidacji wrogów po cichu (trzeba kucnąć, podkraść nie bez zwracania jakiejkolwiek uwagi, przejść za plecy wroga i dokonać egzekucji) dzięki któremu mój loki ma sporo możliwości. Podejrzewam, iż z niektórymi

Gra jest nastawiona głównie na co-opa, ciężko przechodzić następne misje solo. Nie podobają mi się ogromne fale przeciwników, jest to zwyczajne utrudnienie rozgrywki które nijak mi się podoba. Celownik broni też jest nieco dziwnie zbudowany, powinien jakoś zwiększać się podczas strzelania. Dziwnie reagują lasery w niektórych drzwiach, nie ma po prostu żadnej logiki działania, kiedy się włączają, a kiedy nie. Natomiast spolszczenie to jest po prostu jakaś kpina, nieprofesjonalne, niepełne i tym samym ciężko zrozumieć o co chodzi autorom w niektórych opisach.

Takie pytanko odnośnie schematów nowych warframe'ów: kupiłem sobie jeden (nyx'a) a on pokazuje mi, że trzeba mieć do stworzenia tego hełm, jakiś fragment zbroi i inne. To znaczy, że muszę ponownie gdzieś zdobyć jakieś schematy do poszczególnych elementów tego bohatera? Macie jakieś porady, jakich ninja kupować łatwych do złożenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Islingr

Wlasnie z tymi laserami to dziwne jest. Najczęściej można przez nie przejść gdy tuż przy nich prześlizgniemy się na kolanach, wiesz w sprincie nacisnąć ctrl, tuż przy laserach.

Co do robienia nowych Warframe' ów. Kupiłem sobie projekt Embera, ale podobnie jak ty, muszę mieć do niego hełm, zbroję (tors) i coś tam jeszcze. Wszystko to można kupić za prawdziwą kasę, choć zapewne można i znaleźć projekty na nie (niektóre chyba są w growym sklepie). Wiec żeby za darmo zrobić nowego Warframe'a trzeba zrobić jeszcze inne elementy z innuch projektów. A to wymaga sporo czasu. :-\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery aktywują się, gdy kamera monitoringu uchwyci jednego z graczy. Można to poznać po tym, że zaczyna (kamera, nie gracz) świecić się na czerwono. Wystarczy ją zniszczyć i po kłopocie. Na pewno da się też przejść przez lasery za pomocą "jedynki" Excalibura (ta szarża połączona z cięciem) i być może też sprintu Volta, choć wydaje mi się, że to jest błąd i sposób jest raczej tymczasowy - ktoś to kiedyś naprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fergiX

Dokładnie, wczoraj z kumplami przechodziłem etapy z tymi laserami, ale nie zawsze działał wślizg przez te lasery.

Waframe'a chyba można kupić całego za prawdziwą kasę, a tak normalnie to trzeba zbierać poszczególne następne blueprinty do głównego, które dropia z bossów na odpowiednich planetach. Tyle się przynajmniej dowiedziałem (i nici z mego zakupionego projektu nyx'a do którego części trzeba zbierać na planecie Eris ;_; ).

@Hilundor

Niestety, nie na wszystkich lokacjach są te kamery. Byłem na drugiej planecie na początkowym etapie i tam się dało zniszczyć kamery, ale już na którejś następnej nie było ich. Ja posiadam lokiego więc mam mały problem, ale o ile się nie mylę, chyba jeszcze mag może przesuwać do siebie innych sojuszników, więc jeśli takiemu się uda... Albo po chamsku zamienić się skillem lokiego z sojusznikiem, któremu udało się przejść ;)

Widziałem też w sklepie takie małe zestawy dostępne do zakupu za kredyty (dość opłacalnie). Wie ktoś czy są to same projekty, czy już gotowi ninja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warframe...bardzo mnie się to spodobało, zwłaszcza możliwość strzału i nagłego ataku bronią białą (jakby dorzucili combosy to byłbym w siódmym niebie). Trochę chaotycznie na początku, nie wiadomo co i jak z klasami, bronią, lvlowanie, ulepszeniami do broni, jednakże wkręca sięsmile_prosty.gif Dokładnie przed chwilą niestety, musiałem się rozłączyć, gdyż miałem (cała drużyna w sumie) problem taki, że nie dość że ogromne lagi, to jeszcze wszystko się 'zatrzymało', a był to poziom z pierwszym bossem...jak ktoś wcześniej pisał - troszkę bugów jest, ale gra się mimo to przyjemnie:)

PS. Warframe to chyba sequel Dark Sector. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć w sklepie na glaviera i opis (broń z czasów pierwszego Tenno).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warframe mnie zaskoczył mnie mechaniką postaci, czegoś tak wolnego nie widziałem. Ja ogółem lubię klimat gry, kosmiczny i ponury, ostatni ludzie z tego podgatunku (Grineer to też ludzie, ale zmodyfikowani) lokacje podobno generują się losowo, aczkolwiek to kilkanaście map różnie ustawionych nie licząc tych dodatkowych, gdy się ma specjalny klucz do nich. Gra cieni i poświaty, lvl'owanie, ulepszanie zbliżają to do MMO. Do tego kupujemy bronie, rozwijamy postać, dajemy nowe karty, wszystko bardzo ładnie rozbudowane, mało waży , ale niestety to beta a bugi wciąż są, graczy nie przybywa coś, model mikropłatności wymaga dopracowania a moim kolegom i mnie już się mocno nudzi. Przynajmniej wciąga o wiele dłużej niż multi do ME3, gdzie wchodziłem tylko po to, by testować nowe DLC do multi i zwiększać gotowość do ostatecznej konfrontacji ze Żniwiarzami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudzony grami które mam na dysku i które przeszedłem po x razy, zachęcony przez znajomego postanowilem pograć w jakiegoś mmo fps, padło na Warframe, i...póki co jestem wciągnięty na maksa, od 3 dni pykam w gierke non stop, bez przerw na inne tytuły. Jeśli trafimy na ogarnięty team, to gra potrafi sprawić dużo frajdy z tłuczenia wrogów, którzy z każdym naszym lvl tez stają się silniejsi ( przynajmniej mam takie wrażenie ) i wyskakują na nas co nowsze monstra. Co w tej grze jest ciekawe ? tytułowe Warframe, czyli pancerze które przychodzi nam załozyć, po przejściu samouczka mamy do wyboru trzy podstawowe ( ja wziąłem Exscalibura ) lecz wraz z postępami w grze możemy odblokować schematy i stworzyć inne, mimo że za prawdziwą kasę możemy kupić sobie któryś z warframe, możemy wszystko zdobyć po prostu grając, nie jest to Pay to win, gdyż ja już robię następny pancerz, jutro będzie gotowy do użycia, a gram zaledwie 3 dni. Swoją drogą jeśli sa jacyś chętni gracze to zapraszajcie do znajomych, chętnie pogram z kimś z forum ogarniętym.

Nick: ScreamoPL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powróciłem do tej gry po delikatnym odbiciu się od niej za pierwszym razem. Powodem odbicia było: wrócę i ogarnę jej mechanikę, zasady i założenia. Było to z czasów gdy nie było samouczka w takiej postaci w jakiej jest teraz, nie było Systemu Obrażeń 2.0, ale to wszystko co pamiętam czego nie było.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, sprowadza się w zasadzie do jednego: grindowanie. Grinduj kredyty, grinduj przedmioty, grinduj mody, grinduj ulepszenia. W razie potrzeby, powtórzyć. Otoczka grindu jednak czyni rozgrywkę przyjemną, bo jeśli potrzebuje się jakiś rzadki przedmiot, można przeszukiwać skrzynki aż się zbrzydnie, można łoić bossów na planetach, a ci mniej cierpliwi wszystko kupią za walutę którą kupuje się za prawdziwe pieniądze. Na pewno podoba mi się w grze to że wszystko można zdobyć bez wydawania realnych pieniędzy. Nawet schematy na kosmetyczny przedmiot, które można kupić tylko w sklepie, z tzw. Alarmów mogą polecieć.

Mogę też powiedzieć, że szansa dropu niektórych przedmiotów mi się zdecydowanie nie podoba przez niski drop rate. Rozumiem że posiadanie Kubrowa to przywilej, ale litości, grindowanie jednej misji w kółko jest nużące. I obrzydza tę wizję jeszcze fakt tego że może trafić się wersja mapy bez leży Kubrowa, co skutkuje tym że tego przedmiotu mogę nawet nie mieć okazji spróbować zdobyć.

Co do tytułowych Warframe, nazwać można ich tak: magowie-ninja. Niektórzy mają kontrolę nad żywiołami, inni nad przeciwnikami, a jeszcze inni nad "aspektami niematerialnymi" takimi jak dusza czy też ataki psioniczne. Do tego doliczyć sprawne posługiwanie się ostrzami, toporami i innymi narzędziami mordu z dodatkiem broni "palnej" czy też innej, jak łuki, sztylety lub shurikeny. Co jak co, ale tego jeszcze nie grali.

Teraz troszku o wadach gry:

-> kuleje system skakania i biegania; często może się zdarzyć że wbiegniemy nie na tę ścianę co chcemy, że spadniemy lub też podczas próby wspięcia odbijemy się od niej

-> AI; rozumiem że AI idealne jest, można rzec, rodem z filmów sci-fi i nie tylko, lecz ślepoty, durnoty i momentami głuchości można było im oszczędzić

-> Problemy gry; rozumiem że jest to beta, wiele razy są hotfixy, widać że gra jest łatana, czasem jednak te bardziej wkurzające błędy dają się we znaki. Jednym z nich, dla mnie, jest brak widoczności Alarmów na planetach które mam odblokowane. Również spadnięcia poza mapę i zgonu można mi było oszczędzić.

-> Niekiedy pojawiają się skarby "w teksturach", że nie sposób do nich dotrzeć. Błąd raczej czysto kosmetyczny.

Ale, skoro są i minusy, to i są plusy:

-> Warframe są zróżnicowane. I, co tu nie mówić, ciężko mówić o uniwersalności. O ile jeden ma rolę czysto ofensywną, tak w misjach obronnych jego moce zawodzą. I vice versa. Czyli, dobieraj Warframe odpowiednio do typu misji.

-> Grind, choć nużący, swoją mechaniką potrafi jako-tako zabić uczucie znużenia.

-> Ponosimy konsekwencje niektórych czynów. Mogą na nas zostać wysłani zabójcy danej frakcji, czasem trafi się np. na statku szyba której rozbicie skończy się "oknem na świat" i potrzebą szybkiego załatwienia sprawy.

-> Atmosfera niektórych planet może wpływać na naszych Warframe; póki co, zaobserwowałem to w postaci uszkadzania tarcz na planetach skutych lodem.

-> Model płatności został zrealizowany, jak dla mnie, perfekcyjnie. Wszystko, czasami licząc nawet przedmioty kosmetyczne, może zostać zdobyte metodą grindowania.

- Biedny, ale istniejący, system cichych zabójstw.

- Kilka typów misji.

Jak dla mnie, gra z typu kamienia szlachetnego, co wymaga jeszcze ostatecznego szlifu. Rozgrywka przez swoją mechanikę jest nużąca, lecz jak wspomniałem już, otoczka potrafi to uczucie zabić. Warto jej spróbować. I od siebie na zakończenie dodam, nie powinienem wybierać Excalibura, Volt mi bardziej leży :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja od tygodnia cisnę w Warframe'a i powiem- że nie jest źle. Problem w tym, ze na razie mam słabo rozwiniętą postać oraz małe szanse na stworzenie 3 broni, których schematy posiadam.

I jednego zdzierżyć nie mogę- zablokowanie kilku kolorów do malowania, żeby je kupić za prawdziwą kasę? Serio? Gdzie mój kochany czarny?

Przynajmniej jak na razie, grając głównie z randomami, nie uświadczyłem porzucenia na pewną śmierć czy to mnie, czy innej osoby z zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednego zdzierżyć nie mogę- zablokowanie kilku kolorów do malowania, żeby je kupić za prawdziwą kasę? Serio? Gdzie mój kochany czarny?

Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Twórcy regularnie rozdają kolory za darmo z okazji eventów np. Halloween, Walentynki i Wielkanoc, więc jeśli będziesz grać dość długo to powinieneś trochę dostać. biggrin_prosty.gif Ja mam już 4 dodatkowe packi które łącznie dają mi chyba wszystko poza ciemnym fioletem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem ta gra to taki grinder połączony z lobby game jak rozumiem? Z systemem rozwoju jak np w Planetside 2 czy Battlefieldzie? Czy bardziej w stylu Diablo/Torchlighta/Path of Exile? (w sensie gameplayu, wiem, że to lobby game).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie- nieważne czym nawalasz wrogów, wszystko Ci leveluje. Zdobywasz Mody, czyli ulepszenia (zwiększenia pancerza, życia, siły ognia, wysokość skoku, szybkość sprintu), które zajmują daną ilość slotów, więc trzeba je dobrze dobrać, bo wszystkich naraz nie umieścisz. Ale tak to grind- bo levelowanie, jest za nawalanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Albo grindujesz odpowiednie komponenty, (Orokin Catalyst, Orokin Reactor, Forma) które pozwolą ci praktycznie w nieskończoność podnościć ilość dostępnego miejsca na mody. :P

@aliven Nie wiem o co dokładnie chodzi z systemem rozwoju "jak w battlefieldzie" ale tutaj levelujesz każdy kawałek ekwipunku osobno max do 30 poziomu (zwykle długo nie zajmuje, mi np. tydzień przy dwugodzinnych sesjach) i jeśli wylevelujesz dość ekwipunku, to cała "postać" dostaje nowy poziom co pozwala ci tworzyć bardziej elitarny (aczkolwiek niekoniecznie lepszy) sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...