Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Dust: An Elysian Tail

Polecane posty

Dawno żadna gra nie zrobiła na mnie tak dobrego pierwszego wrażenia. Uwielbiam wygląd etapów. Co jak co ale gry 2D mają zawsze ogromny potencjał w tej kwestii, ponieważ nie możesz iść w kierunku tła. wink_prosty.gif Walka wygląda dobrze, trochę jak Shank i trochę jak DMC, co nie może być złą kombinacją. Postaram się ją kupić gdy tylko wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czekam na możliwość zagrania w tą grę na moim PCecie. Wcześniej przez jakiś czas ogrywałem ją u kolegi na konsoli i gra mnie totalnie zauroczyła. Tego typu produkcje (2D) mają zawsze sporo uroku, który często ratuje dosyć średnią produkcję. W tym wypadku jest to raczej fantastyczny dodatek do świetnej rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na możliwość popykania w to na swoim piecu, ale gdy już trafi się gdzieś kluczyk za 20zł. Prezentuje się świetnie, a ja ostatnio jakoś bardziej doceniam te proste i przemyślane gierki w stylu Audiosurf, czy Limbo, bądź większej, acz też niezależnej Amnesii od droższych korporacyjnych kotletów. Do tego 15h długości, o których wspomina się w wideo recenzji IGN, sprawia, że to mój must have.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej o grze nie słyszałem nic, ale właściwie rzecz ujmując to wystarczył tylko jeden trailer - bodajże na premierę na XBLA - abym zapałał chęcią do zapoznania się z nią, bo wygląda po prostu świetnie :D Zresztą odpowiedni montaż zajawki doprawiony paroma tekstami sugeruje epicką i równie badassową fabułę z równie kozackim bohaterem jaki nie obawia się wyzwań jakie przed nim stoją. Jak jeszcze całość ma zajmować coś koło piętnastu godzin to naprawdę szykuje się jedna z lepszych premier na Steamie ^_^ Lepiej późno niż wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona, pograna, pokochana. biggrin_prosty.gif

Piękna grafika, cudna muzyka, płynny i satysfakcjonujący system walki. Główne postacie są zrobione i odegrane bardzo fajnie a w ich dialogach nie brakuje nawet humoru. Polubiłem zwłaszcza latającego za nami stworka o imieniu Fidget. Jest jak Navi tylko nie wkurzająca i faktycznie użyteczna. tongue_prosty.gif I ta ironia, że jej żałośnie słaby atak staje się niesamowicie potężny w połączeniu z naszym atakiem Dust Storm. (spoiler coby nikomu nie psuć niespodzianki na początku gry jeśli nie przyglądał się trailerom)

Jedyne co może mi się na razie nie podobać, to to jak jest narysowana większość NPC i menusy, które dają (głównie dźwiękami) wrażenie tandetnego JRPG. Jak na razie grę polecam mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalorn

Rozumiem, że pykasz na klawiaturze. Tak? Da się miło to robić? Szczerze to i tak mam pada do X360,więc jesli będzie to konieczne, nie będę grał na lapku, jak chcę, a na PC. Tak, czy inaczej gierkę kupiłem, gdy tylko zobaczyłem Twój post, że już można, bo nie śledziłem za bardzo daty premiery i zaraz po meczu zaczynam łupać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura + mysz aczkolwiek mysz nawet nie jest potrzebna, no chyba że do latania po menu. Robienie konkretnych akcji jest tu bardzo proste, więc nie trzeba być w żadnym stopniu precyzyjnym, bardziej liczy się refleks.

Tutaj TotalBiscuit dodatkowo świetnie opisuje dlaczego to może być najlepszy port PC jaki kiedykolwiek powstał. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona po 16,5h z 112% completion (Sic!) w czym są zawarte wszystkie sidequesty, 100% odkrytego terenu i 100% znalezionych skarbów.

Zdecydowanie ją polecam. Historia utrzymała się, gameplay nie znudził się, wiele późniejszych terenów i muzyka zachwyciły. Mogę jej zarzucić, że jest trochę za łatwa. Po 20% gry zwiększyłem poziom z normalnego na trudny a i tak jakimś szczególnym wyzwaniem nie była.

Czekam na sequel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają na nextgenowego CoD'a, to tutaj cisza :P

Cóż, gram sobie już jakieś 5 godzin i jestem autentycznie zachwycony i oczarowany grą. Dopiero teraz ukończyłem podziemne jaskinie, bo gram bardzo spokojnie i staram się odkrywać wszystkie bonusy, skrzynki i uwolnić wszystkie uwięzione postacie. Grafika jest przepiękna, gra wygląda jak interaktywny film animowany. Gra posiada chyba jeden z najlepszych voice actingów jakie słyszałem w grach. Po prostu czuć emocje postaci. Same postacie też są mocną stroną gry (Fidget i jej "MASH BUTTONS" albo "dead blacksmith is the worst kind of blacksmith"), nawet NPC budzą autentyczną sympatię, bądź niechęć.

Cóż, mimo że nie jestem fanem indyków, to bez wątpienia polecam tą grę każdemu. Perełka, po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo, jak widziałem recenzję tej gry w magazynie CDA marzyłem, żeby trafiła na PC. To wydarzenie stąło się faktem, zaś w produkcji urzekło mnie kilka elementów. Po pierwsze to pięknie rysowana grafika, do tego dochodzą jeszcze zróżnicowane lokacje. Po drugie bardzo interesująca fabuła, zaczyna się od amnezji głównego bohatera, ale później historia nabiera rumieńców. Po trzecie myślałem, że to gra z platformową z piękną oprawą, ale tak naprawdę to gra akcji z elementami RPG, mamy tutaj questy do wykonania , tworzenie i zbieranie przedmiotów oraz podnoszenie statystyk naszego herosa.

Po czwarte podoba mi się to, że do niektórych skarbów i miejsc dotrzemy po zdobyciu określonych umiejętności, np. po lianach nie wspiniemy się, jeśli nie uzyskaliśmy my jej w określonej lokacji. Wsponę tej o całkiem miła dla ucha muzyce, w dodatku jeśli chodzi o ratowanie przyjaciół (pozycja w statystykach gry) widać ewidetnie, że twórcy puszczają oko do innych produkcji niezależnych, takich, jak Super Meat Boy lub Bastion. Poza tym to jedna z nielicznych gier, gdziem iałem ochotę zrobić wszystko na 100%. Przyczepię się tylko do poziomu trudności, na pozmie normalnym miejscami jest za łatwa, a czasem trudność walka nagle wzrasta, jednakże gra jest na tyle wciągająca, że z pewnością ją przejdę na wyższym poziomie trudności.

Dla mnie osobiście to 10/10 - ta pozycja pownna być wyznacznikiem dla innych twórców, jak twozyć dobre gry akcji. Szczerze polecam, najlepiej Dust'a dorwać w pewnym bundlu, na allegro powinni cię znaleźć oferty bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...