Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A propo bugów jeden mnie szczególnie ucieszył. W G2 zauważyłam, iż orkowie, ani worgi nie mogą wejść na rozwaloną katapultę (czy też tarana), która była swoistym wejściem do zamku.
O ile się nie mylę nie był to żaden bug tylko przemyślany zabieg twórców. W końcu do zamku trzeba było się jakoś dostać, brama nie mogła być otwarta. A gdyby zieloni mogli z tarana korzystać, to ich okupacja zamku również byłaby nielogiczna. Jednym słowem: celowy zabieg, u niektórych graczy wywołujący efekt łał jaki jestem sprytny! I jakie głupie są te orki!. :P
a w tym czasie wyjmuję łuk lub kuszę i zaczynam do nich strzelać. Oni próbują dac za wygranąi odchodzić, ale gdy tylko jeden dostaje strzałą w plecy znowu zawracają i stają pod katapultą. Kiedy wszyscy zostają zabici ja przeszukuję ciała i znowu lecę wokół zamku i zbieram kolejnych.
Dziwne, a szamani orków nic Ci nie robili? :scratch:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szamanów jest bardzo prosty sposób. Podchodzimy na tyle blisko, żeby szaman nas zauważył. Wtedy szybko chowamy się za najbliższym słupem, drzewem itd,
Co jest szczególnie proste, gdy stoimy na taranie. Rozumiem jednak, że powiedziałeś to ot, tak, nie w kontekście tamtych postów. Ale imo, przy takich radach/trickach moglibyście używać tego, czego używa się do spoilerów:
[quote][color=white][/color][/quote]

Bądź co bądź, zawsze miło samemu odkrywać takie rzeczy. A i nie wszyscy je lubią. Ja tam uważam, że najlepszy sposób na przeciwników to szarża xD jednak samotna wyprawa na grupę orków, z której mamy szanse wyjść cało zrobiła się możliwa dopiero w 3 części. Choć przy dobrej postaci w 2 też można było próbować, ale na pewno nie na kilkunastoorkowom grupę.

W pobliżu nie może być już żadnej elity
Czy elita nie pojawiła się dopiero w 3 części? :scratch: Tak mi się wydaje, choć pewien nie jestem, bo w 2 grałem baardzo dawno temu i część rzeczy zapomniałem, a część mi się wymieszała z tymi z innych odsłon. Zresztą w 3 też dawno nie grałem- czekam, aż poczuję w sobie sentymentalnego vnq xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje, że był to przemyślany zabieg twórców, a więc bugiem musiało być to, iż za którymś razem jak zaciągałam chmarę orków pod tarana (gdzieś z 12 ich było, w tym ze trzy Elity, no i pare worgów) to wbiegli za mną do zamku!!! Rzeź była wielka. Zginęło paru paladynów, no i ja, więc skończyło się wczytaniem sejvu. :P

A co do szamanów... Starałam się ściągać orków tak, aby nie ściągnąć przy okazji szamanów. Niektórzy, jeśli za mną pobiegli, to po jakimś czasie dawali sobie spokój i zawracali. Kiedy teren był czysty wracałam do nich i rozwalałam ich z szarży jak kolega :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najemnicy - za najfajniejsze postacie (Gorn, Lee, Lares, Bennet, Wilk, Cord). U paladynów w porządku jest tylko Hagen (od biedy), a u magów - Milten. Ponadto jeśli ktoś chce się na poważnie parać kowalstwem to jedynie u najemników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem broni orków bodajże w Goticu 1, jak szłem na cmentarz orkowy. Ukatrupiłem jednego z orków i używałem jego silnego topora. Używałem chyba ich broni przez cały 3 rozdział. W dwójce nie używałem ich z prostego powodu: wymagały za dużo siły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyneczka miała ten cudowny klimat, który trochę zawdzięczał wrogości lub obojętności NPC-ów, zależnościom ekonomicznym miedzy obozami, umiejętnym prowadzeniem fabuły (od cherlawego zera do epickiego bohatera), ale największy wkład w budowanie go miała magiczna bariera--- atmosfera zamknięcia w tak ograniczonym i żywym świecie... ech.... Dwójka jóż tak nie cieszy, a trójka---- najbardziej efektowna ma, wg mnie, zero klimatu (no może poza Vengardem, tam czuć dramatyzm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale żeby ten bug zadziałał trzeba najpierw użyc (obojętnie jakiego) kodu. Bez tego siła się nie podnosi, bynajmniej u mnie tak było. A ten trik, bo jak to nazwac działa nie tylko z pasami, ale też pierścieniami, oraz nie tytlko z siłą, zręcznośc też się podnosi.

Ale dzięki temu tylko ułatwisz sobie gre, a nie odrazu przejdziesz, bo i tak każdy potwór będzie mógł cię zabic, ponieważ życie od tego nie wzrośnie 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bug z pierścieniami i amuletami był także u mnie, choć nie używałam kodów. Prócz tego zdarzało się dość często, że postać po wypiciu napoju (nie tylko tych od siły itd, ale także leczniczych) upuszczała go i jak gdyby nigdy nic można go było podnieść, i wypić jeszcze raz zwiększając w ten sam sposób punkty siły, zręczności i życia. Nawet raz zdarzyła mi się taka seria, że pod rząd mogłam wypić napój siły 5 razy!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kodów też nie używałem ;] (bynajmniej wtedy kiedy próbowałem tego buga, bo Gothica tyle razy juz przeszedłem że dla samej zabawy bawiłem sie nie raz z kodami ;p). O bugach G1, G2 i G3 mógłbym pisac godzinami (chociaż dla mnie G3 jest jednym wielkim bugiem zwłaszcza gdy w pojedynke całą wioske orków mozesz wyciąć bo jak wszyscy orkowie sie na ciebie żucają to atakują cią pojedyńczo a 20stu innych stoi z boku i się patrzy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2 to super gra! Jedyne RPG, które mnie do reszty wciągnęło, tak, że nie mogłem się od niego oderwać! Co do porównań G2 i G1, to nie potrafię określić, które lepsze. W G1 jest zdecydowanie za łatwo, już na początku można zbić bez żadnej straty życia ścierwojada. W G2 jest dużo bugów... np.: Czarnego Trola zabiłem z łuku (!) jedną strzałą, kiedyś przeciwnicy nie reagowali na moje ataki (nawet Xardas), a w jednej z jaskiń znalazłem... ciało Saturasa! Lecz mimo to, Gothic i Gothic 2 + Noc Kruka są supcio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że znalazłeś ciało Saturasa w jaskini nie jest bugiem. Za orkową palisadą są ciała Gorna, Diego, Lee, Lestara, Laresa. wynika to z tego, że w G2 ciała nie znikają, więc twórcy zrobili tam sobie mały "składzik" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...