Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Zaprezentowano PlayStation 4, opisano sporo funkcji, pokazano parę gier... Całkiem niezły występ Sony. Wiadomo, coś musieli zachować na E3, dlatego nie była to super-bomba.

Może by założyć osobny temat dla PS4/Xboxa720?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zaraz zlecą się hejterzy. Że nie pokazali konsoli. Że nie podali ceny. Że gier mało pokazali.

PS3 wyglądał jak chlebak (mówi to fanboj Sony). Jakoś wisi mi wygląd ogólny konsoli. Oby był przyjazny dla oko. Czego na razie nie można powiedzieć o nowym padzie. Może to przez to, że wygląd DualSchocka nie zmieniał się przez parę ładnych lat i trudno teraz dostosować się do zmiany. Imo zastąpienie Startu i Selecta tym, hm dotykowym panelem to świetny pomysł. Bo można z nim zarobić co się che (i jest to imo lepsze rozwiązanie niż tablet nintendo).

Później dowiedzieliśmy się tego co Sony chciało nam pokazać. Dostaniemy kolejną porcje eksów (szkoda, że nie nowe IP, mówię to o KZ i inFamous). Gierka dla dzieci i porcja technologicznych dem. Od początku wsparcie dla UE4 co dobrze wróży bo zapewne masa developerów wykorzysta ten silnik.

Parę bajerów, które mogą zmienić świat ale nie koniecznie muszą (to od kupujących zależy). Przycisk Share. Pstryk i nagrywam sobie to jakim jestem wymiataczem w danym tytule. Pstryk i nagrywam jak przejść dany etap. Pstryk i wrzucam filmik z odkryciem jakiegoś sekretu, ester egga i tak dalej.

Kolejny ficzer czyli "granie za kogoś". Czyli możesz nie wychodząc z domu grać w czyjąś grę i pomóc mu ukończyć dany etap (gry są strasznie łatwe dziś więc raczej nie będzie to zbytnio używane). Zastanawiam się jak to będzie działać. Czy ja i kumpel musimy mieć tą samą grę? Czy wystarczy, że tylko on będzie ją posiadał w czytniku? Nie wiem.

Podglądanie jak ktoś gra. Gram w Dote2 i mogę podglądać jak lepsi gracze grają. A teraz będę mógł to zrobić na PS4 z każdą grą. Bomba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony pierwsze odkryło karty, a teraz trzeba czekać na ruch Microsoftu. Ciekawy jestem jakie bebechy będzie miała nowa konsola od MS. Na plus PS4 można zaliczyć możliwość grania w używane tytuły i granie offline. Więcej szczegółów dowiemy się pewnie na E3, gdzie prawdopodobnie MS pokaże następce Xboxa 360. Premiera konsoli od Sony zapowiedziana jest na święta, ale nie wiadomo czy premiera będzie równoległa dla całego świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zaraz zlecą się hejterzy. Że nie pokazali konsoli. Że nie podali ceny. Że gier mało pokazali.

Hmm... Właśnie zdałem sobie sprawę, że znów przespałem jakiś ważny event...

Może to przez to, że wygląd DualSchocka nie zmieniał się przez parę ładnych lat i trudno teraz dostosować się do zmiany. Imo zastąpienie Startu i Selecta tym, hm dotykowym panelem to świetny pomysł. Bo można z nim zarobić co się che (i jest to imo lepsze rozwiązanie niż tablet nintendo).

Wygląd pada nie zmieniał się jakoś drastycznie od bardzo dawna. Dużo dłużej, niż te parę lat :]. Co do tuchpada na padzie (:]), to dopiero okaże się, że się tak wypowiem, w praniu, czy jest lepszy od padletu Nintendo.

Od początku wsparcie dla UE4 co dobrze wróży bo zapewne masa developerów wykorzysta ten silnik.

Tego bym był pewien. Jakby nie patrzeć, to np. taki X-Box 360 UE3 stoi. Nie widzę żadnych przesłanek za tym, by w przypadku następnej generacji tego silnika coś miało się zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PS4 zainteresowało mnie szczególnie jedno:

Wsteczna kompatybilność

PlayStation 4 nie będzie bezpośrednio kompatybilne z grami na PS3 (płyty ze starymi tytułami nie będą działać). Gracze będą jednak mogli skorzystać z usług streamingowych poprzez PlayStation Cloud. W tym przypadku możliwa będzie zabawa przy tytułach z PSone, PS2 i PS3.

Normalnie spociły mi się ręce :]. Już wiem (prawie*), że konsola Microsoftu nie będzie moim targetem, jeśli chodzi o nextgena.

*pozostaje tylko kwestia ceny oraz fakt, czy net w PL pozwoli na komfortowe granie w streamowane tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamowanie gier z PS2 i PS3 musi być wygodne i tanie (może jako część PS Plus?), bo to będzie istotne na starcie, kiedy nie będzie jeszcze wielu tytułów na PS4.

Co do samej konferencji - jak pisałem w pierwszym poście - to była OK. Killzone nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, w sumie podobnie wygląda Crysis 3 na wysokich ustawieniach na PC... :P I w sumie to dobrze, bo gry nie będą zwracały mojej uwagi grafiką, ale pomysłami. I tak - najbardziej spodobał mi się Knack, bo będzie tam pewnie interesująca mechanika związana ze zmianą kształtów etc.

Chociaż czekam na więcej exclusive'ów, bo to one zadecydują kiedy kupię konsolę. Dla multiplatform (Watch Dogs, Deep Down, Witness) mam peceta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zaraz zlecą się hejterzy. Że nie pokazali konsoli. Że nie podali ceny. Że gier mało pokazali.

Nie do końca rozumiem dlaczego nie pokazali PS4. Wyskakując z padem już na samym praktycznie początku oczekiwałem prezentacji samej konsoli pod koniec konferencji. Czyżby Plejstacja była tak bardzo duża lub niezgrabna chytry_prosty.gif.

Czego na razie nie można powiedzieć o nowym padzie. Może to przez to, że wygląd DualSchocka nie zmieniał się przez parę ładnych lat i trudno teraz dostosować się do zmiany.

DS3 było konstrukcją pamiętającą lata 90., dlatego bardzo czekałem na potężną zmianę w aspekcie ergonomii, dostaliśmy natomiast nieco bardziej oddalone od siebie gałki (grandpasy wciąż nie nauczyły się od MS prawidłowego usytuowania analogów na kontrolerze), usprawnione spusty i jeszcze brzydszy wygląd ogólny. Meh.

Imo zastąpienie Startu i Selecta tym, hm dotykowym panelem to świetny pomysł. Bo można z nim zarobić co się che (i jest to imo lepsze rozwiązanie niż tablet nintendo).

tri.png. Dotykowy panel usytuowano w najgorszym chyba możliwym miejscu, gdzie nie będzie możliwości jego sensownego użycia w trakcie rozgrywki. Trudno też orzec jakie funkcje miałby on spełniać, developerzy na pewno na coś interesującego wpadną ale zasadniczo przy graniu trzeba skupić się na jednym ekranie, stąd poważniejsze koncepcje na dotykowcu DS4 nie mają prawa bytu.

Parę bajerów, które mogą zmienić świat ale nie koniecznie muszą (to od kupujących zależy). Przycisk Share. Pstryk i nagrywam sobie to jakim jestem wymiataczem w danym tytule. Pstryk i nagrywam jak przejść dany etap. Pstryk i wrzucam filmik z odkryciem jakiegoś sekretu, ester egga i tak dalej.

Całe te mniej lub bardziej wartościowe filmiki utoną pod masą letsplejowego [beeep] które zaleje internet (dokładniej - ustream, nie wiedzieć kompletnie czemu akurat to a nie np. twitch)

Kolejny ficzer czyli "granie za kogoś". Czyli możesz nie wychodząc z domu grać w czyjąś grę i pomóc mu ukończyć dany etap (gry są strasznie łatwe dziś więc raczej nie będzie to zbytnio używane). Zastanawiam się jak to będzie działać. Czy ja i kumpel musimy mieć tą samą grę? Czy wystarczy, że tylko on będzie ją posiadał w czytniku? Nie wiem.

Z pewnością wymagane będzie posiadanie oddzielnych kopii gry.

Odnośnie PS4 zainteresowało mnie szczególnie jedno:

Wsteczna kompatybilność

PlayStation 4 nie będzie bezpośrednio kompatybilne z grami na PS3 (płyty ze starymi tytułami nie będą działać). Gracze będą jednak mogli skorzystać z usług streamingowych poprzez PlayStation Cloud. W tym przypadku możliwa będzie zabawa przy tytułach z PSone, PS2 i PS3.

Normalnie spociły mi się ręce :]. Już wiem (prawie*), że konsola Microsoftu nie będzie moim targetem, jeśli chodzi o nextgena.

Czyt. wszystkie tytuły z poprzednich konsol będziesz musiał/mógł kupić sobie raz jeszcze (te z cyfrowej dystrybucji PS3 też nie będą uruchamiane przez PS4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel dotykowy będzie służył pewnie tylko jako touchpad do poruszania kursorem etc :P

BTW, wierzycie w plotki, że podobno Guerilla Games zrobiła ten fragment Killzone'a na 4 GB RAM, a o istnieniu 8 GB w ostatecznej wersji konsoli dowiedzieli się dopiero na dzień przed konferencją...? Bo ja tak średnio. Gra nie wyglądała powalająco, ale moim zdaniem to lekka teoria spiskowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaardzo w to wątpię. Studio pracuje nad grą na daną konsolę = musi na niej sprawdzać kod i postępy = musi ją mieć = musi wiedzieć, że ma 8GB ramu. Killzone natomiast wyglądał, jak dla mnie, bardzo ładnie. Mam nadzieje, że gra będzie w Full HD i stałych 60 klatkach, co powinno być standardem przy takiej specyfikacji technicznej sprzętu do Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w to wierzę. Ktoś z Naughty Dog tweetnął o tym RAMie z zaskoczeniem. Z resztą, devkity przedpremierowe zwykle mają kilka kolejnych wersji, odzwierciedlających to, jak aktualnie wygląda projekt konsoli. X360 też nie od początku (w sensie prototypów, nie premiery) miał te 512MB czy ile tam RAMu - dopiero jak Epic wybłagał Microsoft, pokazując 2 dema GeOWa...

Share to bardzo miły patent - zwłaszcza, jak ktoś gra w bijatyki lub gry muzyczne (w tych pierwszych standardem jest nagrywanie walk na większych turniejach - w Japonii to nawet automaty mają funkcję nagrywania). Tylko na ile będzie można to edytować i czy można to wrzucać tylko na określony serwis...

Granie za kogos - wat, po co to komu?

Pad mi się nie podoba - wolałbym już DS3 z nowymi spustami.

Tylko gry mnie niezbyt zachwyciły, trzeba poczekać na jakieś ciekawe produkcje od Japończyków...

Nie do końca rozumiem dlaczego nie pokazali PS4. Wyskakując z padem już na samym praktycznie początku oczekiwałem prezentacji samej konsoli pod koniec konferencji. Czyżby Plejstacja była tak bardzo duża lub niezgrabna .

O ile niektórych pecetowców by to zaciekawiło, to większość konsolowców nie zahwyciłaby się widokiem gołej płyty głównej z resztą układów... :3 Poza tym, nawet lepiej: Podali specyfikację, czego niektórzy (N*******) nie zrobili... wink_prosty.gif

Tutaj możecie rozmawiać o nadchodzących konsolach Microsoftu, Sony i Nintendo.

To Nintendo wypuszcza już następcę WiiU? tongue_prosty.gif

Poprawione.

Ale teraz to już obecna generacja... *czepia się* :3

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler jest w porządku, naprawdę będzie można ocenić dopiero, kiedy weźmie się w łapę :P

Zauważyłem, że niektórzy narzekają na brak skoku graficznego, że "na PC Crysis 3 wygląda lepiej!"... Hm... Nie wiem, nie odkryję chyba Ameryki, jeżeli przypomnę, że na pecetach zawsze wszystko będzie wyglądać lepiej (oczywiście na high-endowych) :P Więc dziwią mnie te reakcje. Nie doczekamy się już chyba nigdy takiego skoku jakościowego, jaki był przy wprowadzaniu obecnej generacji, bo wtedy nastąpiło wejście w "erę HD", co naprawę wpłynęło na to, że efekt "ŁAAAŁ" był większy. Teraz już ważniejsze niż sama oprawa wizualne będą inne elementy - na przykład rozległość lokacji, likwidacja loadingów, lepsze efekty cząsteczkowe i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem konferencję i wyglądało to ładnie, tylko jestem ciekaw po co ten dotykowy ekran na tym padzie smile_prosty.gif Jaką będzie miał funkcję, ale kurczę Killzone, Watch Dogs wyglądają niesamowicie. Brak słów jak te gry będą wyglądać, odnośnie funkcji społecznościowych fajny pomysł. Tylko jestem jaka cena, ale podejrzewam koło 2000 zł. Teraz czekamy na E3 i atak ze strony Microsoftu ;)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem dlaczego nie pokazali PS4. Wyskakując z padem już na samym praktycznie początku oczekiwałem prezentacji samej konsoli pod koniec konferencji. Czyżby Plejstacja była tak bardzo duża lub niezgrabna

Chyba nie myślałeś, że Sony wystrzela się z amunicji już przy pierwszym starciu z Microsoftem? Chłopaki z Japonii muszą trzymać jeszcze inne atrybuty w zapasie, aby wraz z upływem czasu atakować społeczność graczy i media nowościami odnośnie PS4. Marketing, panie. Właśnie o to chodzi, że teraz wszyscy zastanawiają się nad różnymi rzeczami, między innym nad wyglądem konsoli. Dzięki temu o PS4 cały czas będzie głośno, aż do momentu odkrycia wszystkich kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślałeś, że Sony wystrzela się z amunicji już przy pierwszym starciu z Microsoftem?

Zapowiedziano konsolę, czekałem więc na pokazanie... konsoli. Faktycznie, za dużo wymagam ps3.png. Nie pokazano m.in. PS Cloud, Beyond, nowego Gran Turismo czy innych sztandarowych tytułów na platformę Sony które z pewnością są już w produkcji, dlatego wydaje mi się że grandpassy z Japonii wciąż mieliby wiele do zaoferowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wygląd konsoli mało mnie obchodzi. Wiem jakie będzie miała parametry i złącza więc po co mi wygląd pudełka? Major Nelson odlicza czas do E3, więc żeby MS nie przejęło całej uwagi mediów, Sony pokaże pudło + parę gierek, a przynajmniej tak mi się wydaję.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba przez PSX'a wychowana prawię - podobało mi się. Z tym nie pokazaniem konsoli też w sumie prawda: na początku trochę się obraziłem, ale z drugiej strony - who cares? Killzone zdeptał mi klatę swoją oprawą, a później był jeszcze silnik Panta Rhei i Watch_Dogs. Trzymam kciuki za pokaźną liczbę ekskluzywów, w szczególności od wielkich nieobecnych, a więc Santa Monica i Naughty Dog. Ewolucję pada też zaliczam na plus - wygląda to to trochę jak krzyżówka z kontrolerem od Xboksa przyprawiona szczyptą Vity. Ekran dotykowy może być fajnym bajerem - wyobraźcie sobie tylko brak interfejsu w FPS'ie, gdzie amunicja i broń wyświetlana jest na ekraniku między naszymi dłońmi (giwerę zmieniamy zaś smagnięciami palca). Niemniej, czekam na ruch giganta z Redmond. W końcu to na Xboksie gram ostatnio najwięcej. PlayStation prawie mnie kupiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleub, wybacz, ale Twój post zalatuje jakimś hate'm w stronę Sony, czepiasz się o jakieś pierdoły. Racja, bo wygląd konsoli jest najważniejszy. To chyba logiczne, że jakiegoś za przeproszeniem ... nie stworzą. Specyfikację podali (niemal całą), więc design zszedł na dalszy plan. Obudowa to w końcu tylko pudło, prawda?

Mówisz o PS Cloud. Rozumiem, że masz na myśli granie w chmurze? Jeśli tak, to przecież ta kwestia została poruszona. Planowana jest usługa, za pośrednictwem której będzie możliwy streaming tytułów z wcześniejszych generacji, z wykorzystaniem technologii GaiKai. Nie pokazano tego z prostego powodu, prace wciąż trwają, a usługa ma zostać wprowadzona już po premierze PS4.

I nie wiem czemu oczekiwałeś, iż pokażą grę zmierzającą na PS3, skoro konferencja była zdecydowanie nastawiona na zaprezentowanie nowej platformy? Mówię tu oczywiście o Beyond.

I to chyba zrozumiałe, iż nie puścili pary na temat wszystkich gier. Przyczepić się musiałeś dla zasady. Może dlatego, że już nie miałeś czego? Przykład z Gran Turismo to już całkiem kula w płot...Polyphony Digital długo nie zapomni wtopy z Gran Turismo 5, które zostało ujawnione (a później wydane) zdecydowanie za wcześnie, w wyniku czego musieli je łatać i łatać. Pokazano za to inny tytuł traktujący o wyścigach, o czym już jednak nie raczyłeś wspomniećsmile_prosty.gif

EDIT:

Wcześniej w innym poście wspomniałeś, iż granie w chmurze będzie się wiązało z ponownym kupnem danej gry (jeśli posiadaliśmy ją na PSX/PS2/PS3. Nieźle, zabierasz głos w sprawie i głosisz takie tezy, gdy nikt z przedstawicieli Sony nie wspomniał choćby słowem na ten temat smile_prosty.gif A jeśli będzie to wyglądało tak, że na podstawie konta w PSN, system będzie wykrywał które gry posiadamy podpięte do konta i w nie akurat będziemy mogli grać w chmurze za darmo? Nie jest tajemnicą, iż obecne konta w PSN będą działały również na nowej konsoli, a samo PS4 zostanie dodane do konta tak samo, jak PS Vita. Dyskutujmy o faktach, nie o domysłach.

Proszę nie przeklinać, nawet jeśli przekleństwo jest kropkowane. - Dracia

Edytowano przez Dracia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślałeś, że Sony wystrzela się z amunicji już przy pierwszym starciu z Microsoftem?

Zapowiedziano konsolę, czekałem więc na pokazanie... konsoli. Faktycznie, za dużo wymagam ps3.png. Nie pokazano m.in. PS Cloud, Beyond, nowego Gran Turismo czy innych sztandarowych tytułów na platformę Sony które z pewnością są już w produkcji, dlatego wydaje mi się że grandpassy z Japonii wciąż mieliby wiele do zaoferowania.

Ale to jest zrozumiałe. Pokażą konsolę - zaroi się od newsów "Wiemy jak wygląda PS4!" i tak dalej. To jest bardzo duży ruch i zamieszania na stronach internetowych z newsami, rozmowy na forach. Więc na pewno zaprezentują wygląda albo w kwietniu po konferencji Microsoftu, albo na E3.

Na E3 na pewno pokażą też jakieś inne exclusive'y, prawdopodobnie nowe IP. To logiczne, że tak na wstępie pokazali nowe gry, ale takie, które są sequelami (poza Driveclubem i Knackiem). Musieli jakąś bombę zatrzymać na później. Taką bombą może też być PS Plus. Sporo osób będzie podejmować decyzje zakupowe w okolicach czerwca właśnie, przez E3. Dlatego wtedy muszą pokazać istotne szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazali konsoli bo jej jeszcze nie ma. Wygląda pewnie jak zwykły PC. Brzydko. Był leak dotyczący nowego pada? Był i okazał się prawdziwy. Był leak dotyczący wyglądu PS3 Slim? Był i okazał się prawdziwy.

Gdyby pudełko z napisem PS4 istniało zapewne widzielibyśmy je parę dni przed konferencją.

MS zaraz po prezentacji założył domenę xboxevent.com

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=214833&st=20

Wygląda na to, że ktoś był zaskoczony tym co pokazało Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena została na razie tylko zarejestrowana, jeszcze nie działa. Ale faktycznie szybka reakcja, chociaż... Nie sądzę, żeby byli naprawdę zaskoczeni, Sony nie pokazało nic szczególnie rewolucyjnego. Ciekawe, może jednak event M$ odbędzie się wcześniej, niż w kwietniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jednak zapowiedź next-genowego xboxa nastąpi na E3. Major Nelson (PRowiec Xboxa i XLive) odlicza czas właśnie do E3. Chociaż z drugiej strony może MS pozazdrościł Sony konferencji i szumu w okół ich sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyt. wszystkie tytuły z poprzednich konsol będziesz musiał/mógł kupić sobie raz jeszcze (te z cyfrowej dystrybucji PS3 też nie będą uruchamiane przez PS4).

A skąd ta pewność? Poza tym, dla kogoś, kto nie ma żadnej z przytoczonych konsol (choć miał, ale pożyczone), to nawet mus płacenia za produkcje z PSOne nie jest wadą. Chyba, że ceny nie będą się wiele różnić od premierówek. Ale o tym nic nie wiemy, więc nie ma co gdybać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...