Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

DayZ

Polecane posty

EWSB3.jpg

Osobiście czekałem na ten temat aby móc podyskutować o fenomenie na skalę pierwszego Counter-Strike'a a przy okazji nie przeszkadzać dyskutantom w temacie o zwykłej serii ARMA biggrin_prosty.gif

- oficjalna strona gry DayZ

- oficjalna strona moda DayZ

- DayZ Development Blog

- garstka wieści z GOLa

Pierwsze trzy linki wstawiłem dla osób, które niekoniecznie siedzą w temacie a słyszały wiele dobrego o tej szalenie popularnej modyfikacji - ponad milion graczy w hardkorowej modyfikacji w grze, która nie należy do mainstreamu i nie sprzedaje się jak Call of Duty tak tylko dodam ^_^ - i szukają miejsc gdzie można się czegoś o niej dowiedzieć. Na koniec trochę newsów od samego twórcy moda, które akurat wpadły mi w ręce, z którego między innymi można się dowiedzieć, że gra zapewne w dniu wydania będzie kosztować piętnaście euro i oczywiście będzie posiadać całą masę opcji albo zmian jakich próżno szukać w darmowej modyfikacji aby zapewne czuć było za co wydaje się pieniądze. Czy to wiele czy nie? Nie mnie oceniać, ważne, żeby jakość wykonania nie zawiodła kupujących biggrin_prosty.gif

O samej grze można mówić raczej w kategoriach koncertu życzeń a nie tego co wiadomo choć główne założenia pozostaną niezmienione, nadal będzie to sandbox w pełnym tego słowa znaczeniu na otwartej przestrzeni opanowanej przez zombie a rozgrywka będzie opierać się na poszukiwaniu zapasów, wędrowaniu oraz próbie przetrwania (BTW. obecna średnia życia w modzie wynosi trochę ponad godzinę, spory skok od ostatniej razu kiedy sprawdzałem ;]) nie tylko przed truposzami, ale też innymi graczami. Tutaj jednak mowa o grze i twórcy mają spore pole manewru do modyfikacji rozrywki mogąc np. stworzyć czyste PvE bez możliwości "friendly fire" co nawet mogło by pasować, bo Dean "Rocket" Hall wspominał coś o nowych rodzajach nieumarłych (choć wątpię czy wpakował by specjalnych zarażonych rodem z Left 4 Dead wliczając w to Tanka ;p) a zresztą nie tylko o tym co można poczytać w tymże artykule. Jeżeli gra, nawet zbugowana, będzie dostawała regularne patche oraz nowy content (nowa wyspa przykładowo?) to powinna okazać się sukcesem smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK! Ten filmik może służyć za komentarz tego moda i przyszłej gry, bo na nią również czekam, gdyż liczę, że będzie to samo tylko lepsze i bardziej profesjonalne. Ta gra jest dla mnie lepsza od L4D z tego powodu, że nigdy nie wiadomo z której strony nadejdzie niebezpieczeństwo i sojusznik może się okazać wrogiem ( albo vice versa trollface.gif - nieraz miałem sytuacje kiedy zombie zabijał jakiegoś typka, który próbował mnie wziąć od tyłucheesy.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie dla tego Kupiłem Arma II: OA i szczerze to długo nie pograłem. Na początku męczyłem się z instalacją, a potem ze sprawieniem, iż modyfikacja łaskawie mi zadziała. Jak zaktualizowali to znowu mi się zepsuło i nie mogę grać... dlatego na razie czekam, aż to ustabilizują wszystko.

Filmiki z YT mnie do tego przyciągnęły. Kręci mnie ta swoboda i survival. Mam nadzieję, że autor będzie myślał o przeniesieniu tego na silnik ARMA III, bo dwójeczka jest trochę problematyczna.

Innymi słowy dobrze się zapowiada, jednak zobaczymy na czym się skończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zastanawiam sie nad kupnem. Gra jak dla mnie i jeszcze setek tysiecy innych ludzi jest swietna, mimo ze w nia nie gralem. Tyle, ze ogolnie nie trawie motywu zombie nigdzie to tu juz go przeboleje, choc wolalbym zeby zagrozenie zamiast zombie stanowily dajmy na to jakies stwory.

Wroze DayZ wielki sukces po premierze i mam nadzieje, ze bedzie poprwawione te pare(nascie) rzeczy ktore teraz sa nie do konca ok.

edit

Mam nadzieję, że autor będzie myślał o przeniesieniu tego na silnik ARMA III, bo dwójeczka jest trochę problematyczna.

Nie wiem jak z pełnoprawnym tytułem, ale ARMAIII będzie kompatybilna wstecz dla modów więc why not.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że autor będzie myślał o przeniesieniu tego na silnik ARMA III, bo dwójeczka jest trochę problematyczna.

BIS raczej nie będzie tego utrudniał, bo ich gry zawsze były bardzo otwarte na modyfikacja, ale pytanie czy sam Dean będzie chciał przenieść modyfikację do trójki ;) Jak wyczytałem w jednym newsie, jedną z podstawowych rzeczy jaką pełnoprawna gra będzie różnić się od moda to porzucenie fundamentu ARMA II właśnie ze względu na jej otwartość oraz podatność na wszelkie modyfikacje, w tym oszustwa. Wszystko zależy od niego czy zechce sam albo pozwoli komuś innemu przenieść zombie apokalipsę na Limnos =]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to tak że musisz mieć oryginalne Operation Arrowhead i do tego Armę 2 może być nawet free,ważne żeby OA było oryginalne a po instalacji patchy musisz ściągnąć moda i go zainstalować/wgrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest właśnie wina silnika army gdzie mamy nieograniczony bieg przez co ucieczka przed zombiakami nie jest raczej problemem.

Nie do końca. Jest normalny chód, bieg oraz sprint a z tego co zauważyłem oglądając różnorakie filmiki z moda na 'tubie same truposzy prują non stop sprintem i prędzej czy później nas dopadną jeśli korzystamy z biegu :) Sprintować też nie możemy cały czas, bo nasza postać się męczy - i to już było w podstawowej wersji ARMA II - ale gdyby dodać do całego mechanizmu jeszcze patenty z A.C.E'a czyli wagę i lepszy system staminy to mogło by być naprawdę ciekawie =] Zobaczymy jednak co zrobi sam Dean i jego kumple.

Samo poruszanie zombiaków też mnie irytuję.Ja jestem akurat zwolennikiem hmm zombie takich jak są w chociażby w Walking Dead(jak ktoś nie wie o co biega.. poruszają się strasznie wolno tak jak na zombiaki przystało)

Jak patrzę to mamy dwie podstawowe "szkoły" w prezentowaniu zombiaków: a) styl Georga Romero czyli zombie jako powolne aczkolwiek ciężkie do ubicia (w grach to choćby egranizacja Walking Dead albo Dead Rising wink_prosty.gif) albo b) quasi-nieumarli czyli zainfekowani jakimś wirusem, którzy na sto metrów osiągają lepsze wyniki niż niejedni biegacze z Afryki ^_^ Akurat w modzie nie dziwię się wyborowi tej szybszej wersji, bo mamy otwarty świat i większość graczy po prostu by uciekała a nie próbowała się chować bądź w ogóle uważać na jakieś zombie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak najlepiej zacząć grać w DayZ? Nie mam Army 2, na allegro Combined Operations stoi jakies 54 zł. Arme 2 z CDA można kupić już za dyszkę, ale wtedy i tak będzie potrzebny dodatek, dobrze rozumiem? I nie wiecie może, czy CO nie ma w jakiejs taniej serii? Bo ja sam nic nie znalazłem...

Naoglądałem się filmików Frankiego na jutubie, i chciałbym spróbować swoich sił na wyspie opanowanej przez Zombie... wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

z tego co pamiętam wystarczy Ci jakaś darmowa arma ze słabszymi teksturami lub [ciach] lub arma z cdaction, ważny jest operation arrowhead, który an allegro kupisz za ok. 40 zł. ale jak nie masz ochoty tyle wydawać i nadal być zabijanym przez drzwi to lepiej poczekaj aż ok. lipca będzie beta, wtedy zapłacisz z góry 40 zł za przedpremierowe i popremierowe granie w sporo lepsze dayz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałem się filmików Frankiego na jutubie, i chciałbym spróbować swoich sił na wyspie opanowanej przez Zombie... wink_prosty.gif

Też je znam i muszę powiedzieć, że facet robi świetną robotę, ale uważaj, bo sytuacja jaką ty zastaniesz na serwerze może drastycznie różnić się od tej z jego filmików :P Zresztą nawet na jednym z jego filmików jest sytuacja jak na szczycie wieży obserwacyjnej nagle dostaje ostrzał z Gatlinga bodajże od gościa, który musiał się teleportować w jego pobliże. Zatem hakerzy i cała masa innych oszustów jest niemalże plagą na serwerach. Oczywiście zależy jeszcze jakich. Nie zamierzam nikogo zniechęcać, po prostu zalecam ostrożność ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma wbudowany VoIP, więc wystarczy tylko ustawić sobie odpowiedni kanał nadawania (jest kanał strony i chyba coś takiego jak rozmowa bezpośrednia) i... nadawać jeżeli mamy pewność, że nas nie zastrzelą. Albo coś. Powinieneś wiedzieć gdzie klawiszologię obczaić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.joystiq.com/2013/03/22/dean-hall-dayz-standalone-alpha-wont-launch-until-at-least-jun/

dobra, może trochę nadinterpetuję, ale jeśli alpha naprawdę się pojawi w lipcu, to imo od razu będzie można je kupić i grać od alphy. w końcu cały projekt jest tworzony z głosem społeczności, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je znam i muszę powiedzieć, że facet robi świetną robotę, ale uważaj, bo sytuacja jaką ty zastaniesz na serwerze może drastycznie różnić się od tej z jego filmików tongue_prosty.gif Zresztą nawet na jednym z jego filmików jest sytuacja jak na szczycie wieży obserwacyjnej nagle dostaje ostrzał z Gatlinga bodajże od gościa, który musiał się teleportować w jego pobliże. Zatem hakerzy i cała masa innych oszustów jest niemalże plagą na serwerach. Oczywiście zależy jeszcze jakich. Nie zamierzam nikogo zniechęcać, po prostu zalecam ostrożność ^_^

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że "życie to nie bajka". ;) Chodziło mi rczej o to, że w jego filmikach pierwszy raz w życiu widziałem grę, która połączyła ze sobą swobodę działania, umownie realistyczną walkę o przetrwanie i, przede wszystkim, interakcję z innymi nie na zasadzie "ja strzelam w Ciebie, Ty we mnie", ale przez wbudowany VoIP - te fragmenty, kiedy można "na żywo" i własnymi słowami zapytać gościa z krzaków obok, czy ma zamiar podarować nam kilka kul z AK47 w gratisie, czy też nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz do innych "/", a "<" i ">" to zmiana kanału. Aby się uleczyć musisz otworzyć plecak "g", znaleźć bandaż, na nim kliknąć prawym przyciskiem i wybrać opcje "bandage myself" ( to jest jeśli chodzi o krwawienie). Gdy trzęsą ci się ręce musisz znaleźć painkillers, a jeśli masz mało krwi blood baga, ale wtedy potrzebujesz innej osoby, która ci go poda. Alternatywą dla blood baga jest mięso. Możesz zjeść surowe, ale wtedy istnieje ryzyko, że się zarazisz chorobą, a poza tym dostajesz mniej krwi, dlatego lepiej upiec mięso.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=LdcVPKD803E

Nowy dev diary, tak to nazwijmy. Ech, kiedy ta alfa...

W każdym razie - system niszczenia przedmiotów poprzez postrzelenie jest naprawdę świetny. Myślę, że skutecznie zniechęci niektórych przed strzelaniem do każdego, kogo zobaczą, bo będą chcieli coś ukraść. Chcesz zabrać moją broń? Fajnie, tylko, że masz 70% szans, że po zabiciu mnie, będzie ona nie do użytku, bo sam ją zniszczyłeś. Nie jest to może super realistyczne, ale IMO dobre.

Oczywiście nie powstrzyma to trolli zabijających innych dla zabawy ;P Ale zawsze to coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Come on and join the hype train!

http://www.neogaf.co...472665&page=363

W bazie danych Steam DayZ SA jest aktualizowane dziś jak szalone w ciągu ostatniej godziny. Niektórzy podejrzewają mocno, że gra jeszcze dziś zadebiutuje.

Szaleństwo, szczególnie na twitchu Rocketa.

EDIT: It's out. 25 ojro.

https://store.bistudio.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 euro, jeśli chodzi o ścisłość ;)

Kupił ktoś już? Pobrał? Testował? Na YT zaczęły się już pojawiać filmiki i wygląda na to, że gra działa całkiem sprawnie jak na alphę. Szczerze to trochę się nakręciłem na DayZ (zwłaszcza po tym, jak bezpodstawnie zbanowano mi konto do Infestation), ale chyba trochę poczekam z zakupem, aż pojawi się więcej opinii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem DayZ jako fan moda i nie jestem zawiedziony. W zasadzie widać, że to Alpha, bo tak naprawdę gramy w to samo co było w modzie tylko nieco lepiej zrobione, poprawione animacje zombie, dodanych dużo drobnostek (polecam obejrzeć streamy), do tego optymalizacja o niebo lepsza niż w Armie 2. Ja osobiście polecam tylko dla tych którzy grali w moda i nie mogą się doczekać Standalone pełnego. Jeżeli nowy gracz zakupi, to może go to odrzucić. Do zobaczenia na Czarnorusi.

PS: Z tego co wiadmo alfa ma być dłuuuuuuuugo więc jest jeszcze dużo czasu do usprawnienia gry, dodania pojazdów itp.

PS2: Po alfie DayZ ma być droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...