Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Premier League 2012/2013

Polecane posty

Lista uczestników:

1. brylant

2. edwin20

3. PLDan

4. Elano

5. Rorschach

6. Daedroth

7 Ketro

8. Banza96

9. daveNWN

10. gr22 (teraz gr86)

11. kuba350

12. FaceDancer

13. Hellscream000

14. luki970

15. RaxusV

16. VanNerd93

17. Casioner

18. Pat5

19. Demonir

Zgłoszenia do zabawy na PW.

Regulamin zabawy:

W tym temacie podajemy dokładne wyniki spotkań oraz uzasadnienie do każdego z nich. Typ bez uzasadnienia uznawany będzie za nieważny. Nie jest konieczne typowanie wszystkich meczów oraz kolejek, jednak trzeba liczyć się z teoretyczną stratą za punkty, które można było uzyskać.

Punktowanie:

Za wskazanie dokładnego wyniku i poprawnego zwycięzcy-3 punktów

Za wskazanie poprawnego zwycięzcy oraz identycznej różnicy bramek-2 punkty

Za wskazanie poprawnego zwycięzcy-1 punkt.

Przykład poprawnego sposobu typowania:

Everton 0:1 Arsenal Uzasadnienie: Oba zespoły nie poczyniły znacznych wzmocnień, jednak IMO Arsenal zagra bardziej agresywnie co przełoży się na wynik.

Newcastle 2:0 Wigan Uzasadnienie: Newcastle jest w dobrej formie, co udowodniło w ostatnich meczach, dlatego nie powinni mieć problemu z przeciwnikiem.

Długość uzasadnienia i wartość merytoryczna użytych argumentów nie będzie brana pod uwagę, jednak to świadczy tylko o typującym, a nie chcemy przecież by przypinano nam znaczek leniwego i tryskającego niewiedzą oraz fuksem statsiarza wink_prosty.gif.

W temacie nie prowadzimy dyskusji tylko zamieszczamy typy z uzasadnieniem.

Po każdej kolejce będzie zamieszczana tabela z punktacją wszystkich uczestników.

Typy należy zgłaszać nie wcześniej* niż tydzień przed daną kolejką i nie później niż godzinę przed rozpoczęciem typowanego meczu. Prowadzący może przydzielić punkty za mecze, jeśli ich rezultat został wytypowany po wyznaczonym czasie, lecz nie później niż przed rozpoczęciem meczu. Granica godziny IMO powinna być wystarczająca i bezpieczna, dlatego starajmy się jej trzymać.

*-Wyjątek jeżeli ktoś ma zaplanowany wyjazd bądź przez dany okres nie będzie miał dostępu do komputera, może zatypować wcześniej informując w temacie dyskusyjnym bądź przez PW. Zasada ma na celu uniknięcia typowania wszystkich kolejek za jednym zamachem, co zabiłoby zabawę.

Prośba do wszystkich typujących o zamieszczanie typów danej kolejki w jednym poście. Wiem, że statsuje się fajnie, ale po prostu łatwiej to wszystko ogarnąć i nie trzeba przeglądać 10 tys postów. Dużym ułatwieniem dla podliczającego jest kolejność typów, która jeśli będzie identyczna jak w pierwszym poście kolejki, przyspieszy sumowanie punktów.

Powodzenia smile_prosty.gif .

Zabawę prowadzi: Rorschach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Kolejka Premier League:

Arsenal 2 - 0 Sunderland - ciekawe transfery w wykonaniu Kanonieró i dosyć dobrze przepracowany okres przygotowaczy powinny wystarczyć do pewnego zwycięstwa.

Fulham 2 - 1 Norwich C.- stawiam na wyrównany pojedynek z lekką przewagą Fulham

Queens Park R. 0 - 1 Swansea C.- QPR udało się obronić przed spadkiem i teraz w ich grze nie powinno się nic zmienić

Reading 0 - 0 Stoke C.- po obu zespołach nie oczekuję cudów więc stawiam na remis

West Bromwich A. 0 - 2 Liverpool - nie znam wyników pre-sezonu, ale Live będzie się chciało odkuć za ostanie stracone lata

West Ham U. 0 - 1 Aston Villa - ciężko mi wytypować zwycięzcę ale drobne szczegóły delikarnie przemawiają za AV

Newcastle U. 1 - 1 Tottenham H.- sprawa transferu kluczowego piłkarza (Modricia) może źle wpłynąć na Koguty

Wigan Athletic 0 - 3 Chelsea - Tryumfatorzy LM kupili kilku młodych i zdolnych grajków i nie powinni mieć w tym meczu żadnych kłopotów

Manchester C. 3 - 0 Southampton - Mistrz vs Beniaminek, inny wynik będzie dla mnie rozczarowaniem

Everton 2 - 3 Manchester U.- trudne spotkanie dla Czerwonych Diabłów lecz stawiam na ich minimalne zwycięstwo

Awansem:

Chelsea 2 - 0 Reading - Reading nie powinno sprawić większych kłopotów drużynie z Londynu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 3:1 Sunderland

Jako sympatyk "Kanonierów" nie mogę zatypować inaczej, niż na zwycięstwo gospodarzy. Arsenal dokonał ciekawych transferów, został (chociażby na razie) van Persie, więc siła ataku jest bardzo duża. Za to Sunderland osłabił się, bo nie ma Bendtnera.

Fulham 1:0 Norwich

Fulham to ciekawa drużyna. Nie mają wiele pieniędzy, ale ciekawych graczy tam nie brakuje. Dempsey, Petric, Rodallega, Diarra, kilku młodych... wydaje mi się, że są lepsi od solidnej, typowo wyspiarskiej ekipy z Norwich.

QPR 1:1 Swansea

Swansea straciło trenera Rodgersa i czołowego gracza Allena. Dalej są jednak nie za bardzo znani, ale dobrzy gracze: Sinclair (może odejść), Vorm, Williams czy Graham. QPR jest dla mnie dość anonimowe - kogoś się tam kojarzy, ale nie widzę tej drużyny wyżej niż na 13-14 miejscu. Remis.

Reading 1:1 Stoke City

Reading wraca do Premiership w niezły składzie. Pogrebnjak może strzelić w tym sezonie sporo bramek. Za to Stoke to Stoke - piłki w łapy Delapa i wrzuta w jedenastkę. tongue_prosty.gif Z sympatii do Stoke stawiam na remis.

WBA 1:2 Liverpool

Ekipa z West Bromwich wzmocniła atak - mają teraz El Ghanassy'ego, Rosenberga, Lukaku, jest też znakomity Odemwingie. W Liverpoolu póki co jest Agger, więc obrony wygląda nawet ładnie. Poza tym zmieniło się niewiele, oprócz Allena i Boriniego skład będzie raczej taki sam, może Cole się odbuduje również w Anglii (czego mu życzę). No, niech Liverpool wraca do walki z najlepszymi, bo bez nich jest nudniej.

West Ham 0:0 Aston Villa

West Ham znowu w Premiership. Dwóch czarnoskórych graczy - Maiga i Diarra - powinno podnieść poziom gry drużyny. Aston Villa kilka lat temu była kandydatem do walki o czołówkę, ale ostatnio zmarniała. Choć mają dobrych graczy, to nie mogą się pozbierać. Stawiam na podział punktów.

Newcastle 1:0 Tottenham

Newcastle traktuję z dużą sympatią. W sumie to taki mały Arsenal - Anglików tam niewielu, ale grają ładnie i mają wyniki. Tottenham pod wodzą Villasa-Boasa będzie pewnie ekipą walczącą o puchary, ale stawiam ich półkę niżej niż "Sroki".

Wigan 1:3 Chelsea

Z Wigan odszedł Rodallega, a zapewne dołączy do niego Victor Moses. Czyli dwaj najlepsi gracze opuszczają ten klub. Nie daję im szans w starciu z najlepszą drużyną Europy, która jeszcze się wzmocniła.

Manchester City 2:0 Southampton

City nie lubię, ale trzeba przyznać, że skład mają genialny. Southampton po powrocie do Premiership będą musieli zapłacić frycowe i to nie tylko w tym meczu.

Everton 1:1 Manchester United

Dla mnie mecz kolejki. Dopiero co odszedł Rodwell, przyszedł Naismith, czyli w sumie remis. Dobra obrona, kreatywni pomocnicy, skuteczni napastnicy - stawiam na to, że ekipa z Goodison Park postawi twarde warunki "Czerwonym Diabłom".

Chelsea 3:0 Reading

Cóż, rzeź niewiniątek. Reading ma zbyt słabą kadrę, żeby zagrozić Chelsea w jakikolwiek sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2 - 0 Sunderland - Dobre okienko w wykonaniu Wenger'a zaowocuje łatwą wygraną z Sunderlandem.

Fulham 1 - 1 Norwich - Obie drużyny na podobnym poziomie. Fulham da radę zremisować ze względu na boisko.

QPR 0 - 1 Swansea- Swansea gra ładną ciekawą piłke. Mimo, że stracili trenera i kluczowego gracza powinni wygrać.

Reading 2 - 1 Stoke- ostatnio beniaminki sobie dobrze radzą w Premier League więc tym razem również wygra beniaminek.

West Brom 1 - 2 Liverpool - Liverpool z nowym trenerem powinien dać radę z przeciętnym West Bromem.

West Ham 2 - 1 Aston Villa - Sądze że WHU stać na sprawienie niespodzianki.

Newcastle 2 - 2 Tottenham - mecz kolejki. Myślę że będzie to bardzo dobry mecz zakończony podziałem punktów.

Wigan Athletic 1 - 2 Chelsea - Chelsea nie pokazuje nic wielkiego w meczach przedsezonowych. Wygrają ale będą się męczyć.

Manchester City 2 - 0 Southampton - City jest o wiele lepsze i wygra spokojnie spotkanie ze świętymi którzy nie grają zbyt dobrze.

Everton 0 - 0 Manchester United Wyrównany mecz na początek ligi i po jednym punkcie dla obydwu zespołów.

Chelsea 2 - 0 Reading Wygra Chelsea ze względu na lepszą kadrę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal - Sunderland 3:1 - Sunderland był całkiem niezły w poprzednim sezonie, ale myślę że to jednorazowy wyskok tej drużyny. W każdym razie z Arsenalem na Emirates nie mają szans nawet, jeśli transfery The Gunners nie przyniosą odpowiedniego skutku.

Fulham - Norwich 2:0 - Norwich na wyjeździe na pewno nie wygra z solidną ekipą jaką jest Fulham.

QPR - Swansea 1:1 - Dwie najlepsze drużyny z Championship sprzed roku zmierzą się w 1. kolejce sezonu BPL. Myślę, że żadna nie ma większych szans na inny rezultat, niż remis, bo reprezentują podobny poziom.

Reading - Stoke 0:2 - Reading jest w mojej opinii bardzo słabą drużyną, która nie poradzi sobie w Premier League i dlatego też nie daję im większych szans w pojedynku z silnym Stoke, które mimo wyjazdu powinno sobie poradzić..

West Brom - Liverpool 0:1 - West Brom od dawna jest bezbarwną drużyną, a w starciu z 'nowym Liverpoolem' też raczej nie ma szans. Nie wiadomo jak będzie z formą gości, ale po zmianie szkoleniowca forma powinna się ustabilizować.

West Ham - Aston Villa 0:0 - Aston Villa jest ekipą do ogrania, aczkolwiek ciężko jest wymagać tego od beniaminka. Plusem jest gra na własnym stadionie, dlatego West Ham ma wielką szansę nie przegrać tego meczu.

Newcastle - Tottenham 3:2 - Czuję, że Ba razem z Cisse obudzą się równocześnie i będą postrachem Premier League. Tottenham prowadzony przez Boasa na pewno nie będzie tym samym Tottenhamem. Myślę, że Newcastle sprawi miłą niespodziankę i udowodni, że w poprzednim sezonie nie przez przypadek byli groźni.

Wigan Athletic - Chelsea 2:2 - Jeśli mam dalej bawić się w proroka, to wróżę z fusów, że Chelsea tylko na papierze jest groźna. Po tym, jak grali w przedsezonowych sparingach można spodziewać się bardzo słabej formy 'niebieskich', a w starciu na wyjeździe jest szansa na remis z Wigan.

Manchester City - Southampton 4:1 - City od razu będzie mogło sprać 'świeżaka' i nabić sobie wiele goli. W końcu gra najsłabszy z najlepszym i to na obiekcie City, gdzie Obywatele rzadko przegrywają.

Everton - Manchester United 1:2 - My za to zaczynamy meczem bardzo trudnym. Widowisko będzie z pewnością zacne, nie gorsze niż w meczach z rywalami z górnej półki. Liczę na zwycięstwo, bo poprzednio też nieźle zaczęliśmy sezon, a jak mogliśmy przekonać się na Igrzyskach i na tournee forma duetu Anderson i Cleverley jest wysoka i na pewno będą chcieli znów narozrabiać w pomocy i przytulić parę punktów. A Kagawa podczepiony do Roonneya może okazać się sensacją Premier League.

Chelsea - Reading 2:0 - Tutaj bardzo łatwy mecz dla Chelsea. Znakomita okazja do podreperowania punktów. Reading jest jedną wielką niewiadomą, a w starciu z Chelsea nawet najlepsi nigdy nie będą pewni wyniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 3 - 0 Sunderland - doszedl Podolski, zostal Van Persie- będa mieli okazję wstrzelić się w sezon

Fulham 1 - 0 Norwich - równe zespoły. Zadecyduje własny stadion. Norwich miały słaby poprzedni sezon

QPR 0 - 0 Swansea- mecz dwóch zespołów , które powinny walczyć o utrzymanie. Nie ma jednego faworyta.

Reading 2 - 0 Stoke- Reading ładnie wszedł do ligi,ma dobry skład, a od stoke nie oczekuje wiele

West Brom 0-1 Liverpool - Liverpool po slabym poprzednim sezonie, będzie chciało dobrze zacząć sezon i pokazać się nowemu trenerowi

West Ham 2 - 2 Aston Villa - Mecz wyrównanych zespołów. Beniaminek w miare dobrym składem oraz niedoceniana Aston

Newcastle 2 - 0 Tottenham - Wyrównany będzie mecz, zadecyduje własny stadion oraz lepsza dyspozycja Newcastla.Ciekawe transfery oraz oczywiście trener.

Wigan Athletic 0 - 3 Chelsea - Wygra Chelsea- lepszy skład i jeden z faworytów na mistrza

Manchester City 2 - 0 Southampton - Mistrz powinnien bez problemu wygrać z beniaminkiem.Napastnicy będą mieli okazję dobrze wejść w sezon

Everton 0 - 1 Manchester United Wyrównany mecz-zadecydują większe umiejętności techniczne oraz indywidualne akcje gwiazd wtym gwiazdy Roneya

Chelsea 1 - 0 Reading - Chelsea wygra z względu na róznicę klas oraz gwiazdy w swoim zespole

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2 - 0 Sunderland - największym sukcesem polityki transferowej Arsenalu w tym okienku nie jest sprowadzenie Podolskiego czy Cazorli tylko zatrzymanie van Persiego i to on zapewni zwycięstwo Kanonierom

Fulham 1 - 1 Norwich C.- dwa ligowe średniaki, ciężko przewidzieć wynik w pierwszej kolejce, grają na podobnym poziomie więc obstawiam remis.

Queens Park R. 2 -0 Swansea C.- Swansea straciła Sigurdssona, Allena, a przede wszystkim trenera Rodgersa. Rangersi wykorzystają to na swoim terenie.

Reading 0 - 1 Stoke C.- również ciężko przewidzieć wynik, jednak myślę że Stoke poradzi sobie z beniaminkiem

West Bromwich A. 1 - 3 Liverpool - Wraz z przybyciem Rodgersa na Anfield dla The Reds zaczęła się nowa epoka. Do klubu dołączyli Borini i Allen, jednak najbardziej cieszy przedłużenie kontraktu przez Suareza, na którego wiele klubów miało chrapkę. Do szczęścia brakuje już tylko kontraktów dwóch filarów obrony czyli Aggera i Skrtela. Wierzę w zmysł taktyczny nowego Bossa i przewiduję zwycięstwo na inaugurację.

West Ham U. 2 - 1 Aston Villa - Wydaje mi się że West Ham może sprawić niezłą niespodziankę w tym sezonie. Stawiam na minimalne zwycięstwo gospodarzy.

Newcastle U. 3 - 1 Tottenham H.- Ten sezon może być cięzki dla Spurs. Nie jestem przekonany do Villasa-Boasa, a już jestem pewny że nie dorówna swojemu poprzednikowi na stanowisku trenera. Myślę że Newcastle wykorzysta atut własnego boiska i przy dobrej dyspozcyji pary napastników Ba-Cisse wygra mecz.

Wigan Athletic 0 - 0 Chelsea - Stawiam na bezbramkowy remis, w drużynie The Blues po odejściu Didiera nie ma poprostu kto strzelać bramek.

Manchester C. 4 - 0 Southampton - Myślę że Citizens nie będą mieć większych problemów i rozpoczną sezon z kopyta. Mecz o Tarczę Wspólnoty tym bardziej utwierdza mnie w moim przekonaniu.

Everton 2 - 2 Manchester U.- Remis będzie tu sprawiedliwym wynikiem. Bramki na pewno padną bo obydwa zespoły nie mają na chwilę obecną zbyt solidnej defensywy.

Chelsea 2 - 0 Reading - Chelsea powinna dać sobie radę, głównie za sprawą własnego boiska i braku doświadczenia beniaminka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2 - 0 Sunderland - Moim zdaniem będzie to bardzo jednostronny mecz.

Fulham 2 - 1 Norwich C.- Pojedynek będzie dość wyrównany, ale z mała przewagą Fulham

Queens Park R. 0 - 1 Swansea C.- O mały włos QPR nie spadło i myślę, że w ich grze się niewiele zmieni.

Reading 0 - 0 Stoke C.- po obu zespołach nie oczekuję cudów więc stawiam na remis

West Bromwich A. 0 - 2 Liverpool -Liverpool chce w końcu pokazać na co stać tę drużynę i zwycięstwo przyjdzie łatwo.

West Ham U. 0 - 0 Aston Villa - Ciężko wytypować zwycięzce , więc stawiam na remis.

Newcastle U. 1 - 1 Tottenham H.- sprawa transferu kluczowego piłkarza (Modricia) może źle wpłynąć na Koguty. Jest to początek sezonu i nikt nie będzie pędzić na łeb na szyję po zwycięstwo.

Wigan Athletic 0 - 3 Chelsea - Tryumfatorzy LM kupili kilku młodych i zdolnych grajków i nie powinni mieć w tym meczu żadnych kłopotów

Manchester C. 3 - 0 Southampton - Mistrz vs Beniaminek. inny wynik graniczy z cudem

Everton 1 - 3 Manchester U.- Mecz nie będzie najłatwiejszy dla Czerwonych Diabłów, ale poradzą sobie z rywalem.

Chelsea 2 - 0 Reading - Gładki meczyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2- 0 Sunderland: Kanonierzy grają u siebie, są wzmocnieni transferami(nie jak rok temu) i wykorzystają szansę na dobre rozpoczęcie sezonu.

Fulham 1 - 1 Norwich: Fulham w zeszłym roku miewało przewagę w starciach z Norwich, ale mam wrażenie, że obrona zeszłorocznego beniaminka została trochę wzmocniona letnimi transferami

QPR 1 - 1 Swansea: Łabędzie zostały wzmocnione kilkoma zawodnikami z Hiszpanii, zaś jeden da Silva nie wystarczy QPR. Korzystałem najwyraźniej ze złych źródeł. Oba kluby są wzmocnione transferami, jednak nie mam pewności, który z nich ma w tym względzie przewagę.

Reading 0 - 2 Stoke C.: Mimo, iż gra u siebie, beniaminek ulegnie doświadczeniu Pulis'a.

WBA 1- 2 Liverpool: Pod koniec poprzedniego sezonu obie drużyny dzieliło jedynie 5 pkt., lecz w dwumeczu górą był Liverpool. Teraz będzie podobnie.

West Ham 1-1 Aston Villa: Aby nikogo nie zawieść na początek sezonu, Villans zrobią to, co najlepiej im wychodzi: zremisują. Swoje trzy grosze powinien dorzucić nowy nabytek WH, Maiga.

Newcastle 2:1 Tottenham: Według mnie drużyna A.P ma po prostu lepszy atak. Poza tym gra u siebie.

Wigan 2- 1 Chelsea: Atleci potrafili nieźle zaskakiwać w poprzednim sezonie i gromić drużyny z czołówki. Zresztą, na początek mego udziału w zabawie powinienem dać jakiś szalony typ. smile_prosty.gif

Manchester C. 3-0 Southtampton: Obrońcy tytułu na początek sezonu nie mają prawa przegrać z beniaminkiem.

Everton 2-2 Manchester U.: W zeszłym sezonie Everton zaserwował nam piękne widowisko i emocje. Wzmocniony Pienaar'em i na swoim stadionie ma szansę na powtórkę.

Chelsea 4: 0 Reading: Raczej cud się tu nie zdarzy. Zresztą zawodnicy Chelsea są bardziej przyzwyczajeni do meczy co kilka dni na najwyższym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal Londyn - Sunderland AFC 2:1

Arsenal się nie osłabił, a do drużyny dołączyli Cazorla, Giroud i Podolski. Całkiem ciekawe trio, ale wątpię, żeby wszyscy wyszli w pierwszym składzie. Goście się nie osłabili, ale też i nie wzmocnili. Wydaje mi się jednak, że najważniejsze jest to, że O`Neill został na stanowisku trenera. Obstawiam nerwowy mecz Arsenalu, ale zakończony zwycięstwem.

Fulham Londyn - Norwich City 2:0

Fulham znacząco się osłabiło, ale myślę, że Petrić i Rodallega pokażą w sobotę swoje umiejętności i pomogą zwyciężyć swojej drużynie. Norwich to wg mnie drużyna, która będzie się broniła przed spadkiem, a potwierdzi to w tym meczu.

Queens Park Rangers - Swansea City 1:1

Gospodarze solidnie się wzmocnili, ale nie jestem pewien czy w 1. kolejce to wypali. Moim zdaniem nie, bo Walijczycy w poprzednim sezonie pokazali, że walecznością można sporo zyskać. Co prawda odszedł Rodgers, Allen i Sigurdsson, ale myślę, że jakoś te dziury załatają.

Reading - Stoke City 0:0

Beniaminek może cieszyć się, że przyszedł do nich Pogrebnyak. Potwierdził w poprzednim sezonie w Fulham, że jest bardzo dobrym graczem. Stoke jednak będzie również walczyło, a do pełni szczęścia obydwu drużynom zabraknie celnego strzału do bramki.

West Bromwich Albion - FC Liverpool 0:1

Liverpool ma nowego trenera, który może wreszcie podniesie jakość gry tej drużyny. Liverpool pokaże dobrą grę w tym meczu, ale gospodarze nie postawią trudnego wyzwania The Reds.

West Ham United - Aston Villa 3:1

Drużyna z zachodniego Londynu wraca po przerwie na piłkarskie salony. Aston Villa zawodziła w poprzednim sezonie, a zawiedzie również w tym meczu. Graczom Młotów będzie zależało na dobrym powrocie i uda się im w fajnym stylu zwyciężyć.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 2:2

Mecz 2 rewelacji poprzedniego sezonu. Zobaczymy jak zaprezentuje się Tottenham bez Redknappa, a z Villasem-Boasem na ławce. Wszyscy widzieliśmy jak pracował z Chelsea, ale może w innym klubie pójdzie mu lepiej. Newcastle zachowało kluczowych piłkarzy (Tiote, Demba Ba i Cisse), więc myślę, że jeśli będzie forma to powinno być dobrze. Ta jednak nie pojawi się w 1. kolejce, ale mecz będzie wyrównany i emocjonujący, w którym padnie remis.

Wigan Athletic - Chelsea Londyn 0:3

Wigan jak co roku będzie bronić się przed spadkiem. Z klubu odszedł Rodallega, który był kluczowym graczem Wigan w poprzednim sezonie. Chelsea za to solidnie się wzmocniła (Hazard, Oscar, Marin), ale odszedł też najlepszy napastnik (Drogba). Mimo wszystko uważam jednak, że goście rozgromią graczy z Wigan.

Manchester City - Southampton AFC 4:1

Święci wrócili do Ekstraklasy po kilku sezonach przerwy. Debiut będą mieli jednak fatalny, bo pojadą na stadion mistrza Anglii. Dostaną bolesną lekcję futbolu, ale może będzie to dla nich jakaś lekcja przed nadchodzącym sezonem?

FC Everton - Manchester United 2:3

W meczach pomiędzy tymi drużynami zawsze pada dużo bramek. Tak też będzie i w poniedziałkowy wieczór, a swój kunszt pokaże Rooney i nowa gwiazda klubu, czyli Kagawa.

Chelsea Londyn - FC Reading 2:0

Po rozgrzewce w Wigan zdobywca LM z ub. sezonu zagra z beniaminkiem. Będzie to też wg mnie łatwa przeprawa dla gospodarzy, bo goście nie postawią trudnych warunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2 - 0 Sunderland - Pomimo odejścia Van Persiego, transfery Arsenalu okazały się udane. Podolski i Cazorla gwarantują ciekawe widowisko w ataku. Arsenal wygra pewnie, dzięki ulepszonej ofensywie i pomocy. Do boju, kanonierzy!

Fulham 2 - 1 Norwich - Postawię na Fulham, jednak tutaj więcej będzie szczęścia niż gry. Przewaga własnego boiska pozwoli Fulhamowi osiągnąć upragnione zwycięstwo.

QPR 2 - 0 Swansea- QPR to drużyna z charakterem, która potrafi powalczyć o punkty. Dodatkowo mecz inauguracyjny odbędzie się u nic, co wróży dobrą i ciekawą grę.

Reading 1 - 3 Stoke- lubię beniaminków, ale Stoke jest bardzo niewygodną drużyną. Reading przegra pierwsze kilka meczy i będzie starał się powalczyć o utrzymanie.

West Brom 0 - 2 Liverpool - Wzmocnienia Liverpoolu są interesujące. West Brom to typowa drużyna o utrzymanie. Zaczynają kiepsko, grają dobrze gdy powieje grozą spadku z Premier League. I tak będzie w tym meczu.

West Ham 2 - 0 Aston Villa - Akademia Futbolu powraca do Premier League! Sądzę, że powinni sprawić niespodziankę w meczu ze średniakiem. Aston Villa to drużyna która potrafi utrzymać się w środku tabeli, ale ciągle brakuje jej siły na wyższe lokaty.

Newcastle 4 - 2 Tottenham - Z Tottenhamu odszedł trener, co nie wróży nic dobrego dla tej drużyny. Newcastle pokaże siłę i zmiecie Kogutów z boiska (jako kibic Arsenalu bardzo tego im życzę :) )

Wigan Athletic 0 - 2 Chelsea - Czapki z głów! Wigan znowu utrzymało się w lidze! Ta drużyna potrafi zaskakiwać. Chelsea powinno wygrać pierwszy mecz, Wigan obudzi się dopiero gdy będzie bliskie spadku :).

Manchester City 3 - 0 Southampton - Southampton zostanie zniszczony przez mistrza ligi. W dodatku na obcym terenie. Zapowiada się przewaga niebieskich i dosyć nudny mecz.

Everton 1 - 0 Manchester United Mam nadzieję, że będzie niespodzianka i Everton studzi zapały Czerwonych Diabłów. Transfer Van Persiego nie pomoże w zwycięstwie. Jak dla mnie jeden z ciekawszych meczy.

Chelsea 2 - 0 Reading Ojejku, Reading znowu dostanie po pupci :). Taki już los beniaminka. Obudzą się w środku sezonu i spróbują się utrzymać, albo to będzie ich koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal v Sunderland 2:1 Kanonierzy mimo sprzedaży kluczowych graczy mogą być porównywalni z Sunderlandem. Nie wiem jaki efekt na grę Czarnych Kotów będzie miał pierwszy pełny okres przygotowawczy przepracowany przez O'Neilla, ale za piłkarzami Wengera przemawia atut stadionu i chyba ten mecz zakończą minimalną wygraną.

Fulham v Norwich 1:0 Kanarki grały niezłą piłkę w zeszłym sezonie, może gorszą niż Swansea, ale lepszą niż QPR i być może w tym sezonie też nie będą się musiały martwić o utrzymanie. Jednak większość punktów zgarniali na własnym stadionie, a tym razem czeka ich wyjazd do Londynu

QPR v Swansea 1:0 Gra Swansea w sezonie 2012/13 jest wielką niewiadomą. Czy nowy menedżer będzie w stanie kontynuować z powodzeniem, pracę Brendana Rodgersa ? Póki co, trochę asekuracyjnie stawiam na wygraną gospodarzy, gdyż oni trenera nie zmieniali, a nowy, rywali, zawsze się musi sprawdzić w boju, czyli meczach ligowych

Reading v Stoke City 1:2 Pierwszy mecz beniaminka należy do tych łatwiejszych i chyba jest dobrym przetarciem przed resztą ligowego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii. Jednak Stoke w poprzednim sezonie grało bardzo dobrze na wyjazdach, a w meczu z beniaminkiem będą chcieli tą passę podtrzymać. Stawiam zatem na bardziej doświadczoną w Premiership drużynę.

West Brom v Liverpool 1:2 Kibice Liverpoolu liczą na dobry start z nowym menedżerem i takimi piłkarzami jak Sahin, ja jednak twierdzę, że to wciąż ten sam ligowy średniak z takimi "tuzami" jak Downing, Adam czy Carroll, i sam Suarez wiele nie pomoże, by coś osiągnąć. Na słabe WBA to co mają w LFC, powinno jednak wystarczyć i trzy punkty pojadą na Anfield.

West Ham v Aston Villa 1:1 WHU jest najbardziej doświadczoną, ograną w Premier League, drużyną z beniaminków i mają apetyty na spokojne utrzymanie, zaś Villa słabiutko zaczyna rozgrywki i lubi dzielić się punktami... W powietrzu pachnie mi remisem i na taki rezultat stawiam.

Newcastle v Tottenham 2:2 Czyżby hit kolejki ? Obie drużyny mają spore ambicje, a Spurs nie jest na straconej pozycji z trenerem Boasem, zakontraktowaniem na stałe Adebayora. Transferowa saga z Modricem może trochę zaszkodzić, ale Newcastle już drugiej takiej niespodzianki jak sezon temu, nie zrobi i choć nadal bardzo groźne, Koguty stać na wywiezienie remisu.

Wigan v Chelsea 0:2 Wigan się osłabiło, zamiast wzmocnić, a Chelsea na rynku zakupowym szalała. Podopieczni Roberto Martineza wprawdzie umieją sprawiać niespodzianki, ale tu jest to mało prawdopodobne i spodziewam się wygranej Chelsea. Pewnej, choć nie zdobytej bez trudu.

Man City v Southampton 4:0 Zimny prysznic na start bytności w Premiership, dla piłkarzy Świętych. Zeszłoroczny rekord meczów domowych Citizens mówi sam za siebie i wydaje mi się, że Southampton nie będzie też na siłę szukać punktów na zasadzie "olejemy, frycowe trzeba zapłacić, to tylko jeden mecz"

Everton v Man Utd 0:3 Everton to trudny rywal dla United, jednak słabo zaczyna sezon zawsze. Innymi argumentami za zwycięstwem Czerwonych Diabłów jest wzmocnienie siły ofensywnej Van Persiem oraz chęć rewanżu za 4-4 z końcówki ubiegłego sezonu. Być może nie będzie to aż 3-0, tylko wygrana przyjdzie trudniej, ale zwycięscy będą podopieczni Sir Alexa Fergusona

Chelsea v Reading 3:0 Wyjazd na Stamford jest zawsze ciężki, a Reading w drugim meczu w Premier League, wciąż nie będzie dobrze zaaklimatyzowane by walczyć o jakieś punkty i podstawienie nogi klubowi Romana Abramowicza. Dużo zależy od wyniku pierwszego meczu Reading, ale tak czy inaczej, nie sądzę by nawet ambitna walka przeważyła szale na ich korzyść

*i tak powinno się typować, lads ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal Londyn - Sunderland 2:1

Kanonierzy choć stracili RvP, zyskali Podolskiego i Cazorlę i dzięki tym wzmocnieniom może i w tym sezonie włączą się do walki o mistrzostwo. W pierwszej kolejce nie przewiduję niespodzianek i podopieczni Wengera powinni zwyciężyć z ekipą Czarnych Kotów, którzy tamten sezon zaliczą do średnio udanych.

Fulham Londyn - Norwich City 1:1

W obu ekipach doszło do pewnych transferów - np. Cottage Cravage opuścił Andrew Johnson, więc ciężko mi wytypować tutaj wynik, lecz intuicja podpowiada mi, że może być remis po zaciętym spotkaniu.

QPR - Swansea 1:1

Ponoć dla beniaminków najcięższy jest 2. sezon, więc teraz obie ekipy muszą się sprężyć, aby zawalczyć o coś więcej niż środek tabeli. Właściciel QPR nie szczędził pieniędzy na transfery - Park z MU, Green, więc powinno to z czasem dać wymierne efekty. Łabędzie już w tamtym sezonie pokazały, że stać ich na świetną grę (co prawda w głównej mierze na własnym stadionie, ale jednak), więc sądzę, że postawią opór nowym gwiazdom QPR i będzie remis.

Reading - Stoke 0:0

Royals mieli rewelacyjną drugą połowę poprzedniego sezonu i z niezłymi wzmocnieniami - Pogrebniak i inni - może napsuć co niektórym ekipom trochę krwi, tak jak robiło to ostatnio skutecznie Stoke. Dałbym stówę na zwycięstwo gospodarzy, ale za czerwoną kartkę nie zagra Jason Roberts, więc postawię na kolejny podział punktów.

WBA - Liverpool 1:2

The Reds pozbyli się kilku czołowych graczy, ale nie poszczędzili ni pensa na sprowadzenie Boriniengo i Joe Allena. Z Lille wraca również Joe Cole i to powinno wystarczyć na pokonanie WBA, które jest miernotą jakich mało i nie pomoże im nawet sprowadzenie wyrzutków i "odpadów" z innych klubów jak Lukaku, Rosenberg czy Ben Foster.

West Ham United - Aston Villa 2:1

Młoty od lat są uznawane za jeden z najwaleczniejszych teamów na Wyspach, więc powrót do elity będzie okazją na to, aby udowodnić, że nic w tej kwestii się nie zmieniło. Pozyskanie Alou Diarry z OM może być naprawdę niezłą inwestycją na najbliższe 3 sezony. Cieszy również sprowadzenie Modibo Maigy z Sochaux, który w poprzednim sezonie dla tego klubu strzelił grubo ponad 20 bramek. W AV bez większych zmian kadrowych (co najwyżej transfer Holmana), więc tak naprawdę klub się cofa i nie rozwija - co najwyżej zgrywa ze sobą. 3 pkt dla beniaminka. BMCFKSZ!

Newcastle - Tottenham Hotspur 2:0

Ciężkie czasy zawitały na White Hart Line - nie ma już Ledleya Kinga, Modrića, nowy szkoleniowiec, kontuzje Parkera i Gomesa. Kogutom ciężko będzie powtórzyć tak dobry sezon jak poprzedni - chyba, że kunsztem błysną trochę zaśniedziałe gwiazdy tj. Defoe. Sroki mają siłę ognia na przodzie - Cabaye, Ba, Cisse czy Ben Arfa, więc na starcie PL powinni ograć swoich przeciwników.

Wigan - Chelsea 0:2

Nie ma co liczyć na surprise ze strony Wigan, które trochę namieszało w poprzednim sezonie, lecz nie na tyle, aby zyskać w moich oczach. Zwycięzcy Ligi Mistrzów natomiast wykopalili Drogbę, aby się polansował w Chinach - nikt za nim nie będzie płakał, jeśli Torres się odblokuje (co będzie jak się nie odblokuje?). Pozyskanie Marina czy Hazarda to nowa, świeża jakość na skrzydła dla The Blues. 3 pkt lecą na Stanford.

Manchester City - Southampton 3:0

Zasada "bij mistrza" powinna przyświecać zawodnikom Southampton, lecz jedyne co im przyświeci to chyba słonko na Etihad. Nie ma takiej mocy, aby słaby beniaminek ograł taką ekipę. Dzeko, Silva czy Balotelii rozklepią ekipę gości w mig.

Everton - Manchester United 0:2

Bardzo liczę na numery 20 i 26 w tym sezonie na Old Trafford, lecz wątpię, aby RvP zagrał od pierwszej minuty w starciu z Toofikami. Everton jest niewygodnym rywalem, który świetnie potrafi dostosować się do stylu gry rywala, lecz niezłe wyniki sparingów MU pozwalają mi wierzyć w dobry start w nowy sezon. Mistrz wróci na odpowiednią stronę Manchesteru!

Chelsea - Reading 2:0

Jeśli Niebiescy dobrze rozpoczną sezon, to starcie z Reading powinno być dla nich formalnością i przetarciem do walki w LM i lidze angielskiej. Czego można spodziewać się po gościach? Napewno walki i motywacji w starciu z renomowanym rywalem. Stawiam na The Blues - nie będzie niespodzianki.

*Powodzenia dla wszystkich. Ktoś chce mi odebrać koronę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2 - 1 Sunderland - Arsenal zacznie tą kampanię od zwycięstwa. Zrodzi się ono w bólach, ale Kanonierzy powinni wygrać u siebie z Czarnymi Kotami.

Fulham 2 - 0 Norwich - Fulham na początku poprzedniego sezonu przeżywało spore trudności. Teraz Martin Jol zadomowił się już w Londynie i The Cottagers znowu będą groźni dla wszystkich. Szczególnie u siebie.

QPR 1 - 1 Swansea - Mecz z gatunku tych, gdzie wszystko zdarzyć się może. Stawiam na remis.

Reading 1 - 0 Stoke - Reading jest może beniaminkiem, ale wydaje mi się, że u siebie powinni sobie poradzić ze Stoke.

West Brom 2 - 1 Liverpool - West Brom dokonał kilku ciekawych ruchów transferowych. Przez wiele lat ta drużyna była zbyt słaba, by grać w EPL. Teraz konsekwentnie rosną w siłę. Liverpool się o tym przekona.

West Ham 2 - 0 Aston Villa - Aston Villa słabowała przez cały ubiegły sezon, a West Ham skutecznie powalczył o awans do elity. Stawiam na pewno zwycięstwo Młotów.

Newcastle 2 - 2 Tottenham - To może być jeden z ciekawszych meczów w tej kolejce. Zobaczymy czy Newcastle będzie radziło sobie równie dobrze jak w zeszłym roku. Będzie sporo bramek i podział punktów.

Wigan Athletic 1 - 2 Chelsea - Wigan tanio skóry nie sprzeda, ale to Chelsea wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

Manchester City 3 - 1 Southampton - Przykra porażka na dzień dobry Southamptonu z obrońcami tytułu.

Everton 1 - 2 Manchester United - Chciałbym żeby było inaczej, ale Moyes się raczej nie zmienia i znów czeka nas słaby początek sezonu. Manchester wróci do siebie z kompletem oczek.

Chelsea 2 - 0 Reading - Chelsea powinna sobie dość łatwo poradzić z beniaminkiem z Reading.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal vs Sunderland 2-0

Kanonierzy bardzo potrzebują dobrego wejścia w sezon. Udowodnią, że Robin nie jest nie do zastąpienia. Liczę też na dobry występ Wojtka. Ostatni więcej się o nim mówi w negatywnym tonie?

Fulham vs Norwich 1-1

Fulham jest solidną drużyną, jednak Norwich udowodniło w poprzednim sezonie, że lubi i umie grać z teoretycznie lepszymi zespołami. Stawiam na bramkowy remis po ciekawym spotkaniu.

QPR vs Swansea 1-0

Nie jestem zainteresowany tym meczem. Nie kibicuję ani jednej ani drugiej drużynie. Po prostu stawiam na zwycięstwo gospodarzy.

Reading vs Stoke 1-0

Liczę na dobrą postawę beniaminka. W swojej optymalnej formie mają spore szanse na zgarnięcie kompletu punktów w starciu z przeciętnym przeciwnikiem.

West Brom vs Liverpool 0-1

Liverpool tak cholernie źle grał w poprzednim sezonie, że teraz może być tylko lepiej.

West Ham vs Aston Villa 1-0

Nie cierpię Aston Villi, dlatego stawiam na zwycięstwo beniaminka na własnym stadionie.

Newcastle vs Tottenham 2-0

Obie drużyny w ostatnim sezonie bardzo mi się podobały, jednak Newcastle chyba ciut lepiej spożytkowała pieniądze na transfery i czas na treningi.

Wigan Athletic vs Chelsea 0-3

The Blues nie powinni mieć żadnych problemów z zainkasowaniem kilku bramek drużynie Wigan.

Manchester City vs Southampton 1-1

Chciałbym bardzo ujrzeć niespodziankę i porażkę mistrza na własnym stadionie.

Everton vs Manchester United 0-2

Czerwone diabły nie kupili tylko Robina oraz Kagawy, a już same te transfery świadczą o ich ogromnej sile rażenia w nadchodzącym sezonie. Liczę na bardzo dobry mecz i łatwe zwycięstwo.

Chelsea vs Reading 1-0

The Blues trochę się namęczą z beniaminkiem, jednak zdobędą komplet punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 2:1 Sunderland

Na początek zobaczymy poczynania kanonierów, którzy zrobili kilka ciekawych transferów min. pozyskanie Lukasa Podolskiego. Sunderland ostatnio wzmocnił się w ofensywie zapraszając w swoje szeregi Louisa Sahę ale wątpię żeby dziś wystąpił.

Fulham 1:2 Norwich

Trudno mi cokolwiek powiedzieć o formie obu ekip. Do transferów dochodziło, plusem po stronie Londyńczyków może być to że grają u siebie ale myślę że kanarki poradzą sobie na początku sezonu.

QPR 1:0 Swansea

Obie ekipy to beniaminkowie z poprzedniego sezonu. Pierwszy raz od dawna stało się tak że żaden beniaminek nie spadł z powrotem do niższej klasy rozgrywkowej. Więc obie ekipy odwaliły kawał dobrej roboty ale QPR do ostatniej kolejki nie było pewne utrzymania ale korzystny wynik z równoległego spotkania pozwolił na pozostanie w PL pomimo porażki w oastatnim meczu z późniejszym jak sie potem okazało Mistrzem Anglii. Rangersi doprowadzili kilka dobrych transferów do skutku i to może być czynnikiem który przeważy.

Reading 1:1 Stoke

Spotkanie beniaminka i mocnej ekipy najwyższej klasy rozgrywkowej, Reading w przeciwieństwie do swojego przeciwnika zrobiło sporo transferów, dołączył min. Pogrebniak który może być jedną z kluczowych postaci. Stawiam na wyrównane spotkanie.

West Brom 0:2 Liverpool

Liverpoolczycy mają za sobą bardzo słaby sezon, ale mają teraz nowego trenera który zaczyna wzmacniać klub. Pewna wygrana Liverpoolu.

West Ham 2:0 Aston Villa

No i mamy Młoty ponownie w Premier League. Lubiany przez wielu klub pokazał się z dobrej strony w finale baraży ogrywając Blackpool i gra dziś z Aston Villa która nie zachwycała w ubiegłym sezonie. West Ham zrobi wszystko by wygrać na swoim obiekcie.

Newcastle 0:2 Tottenham

Obie ekipy pokazały się w ubiegłym sezonie pozytywnie Tottenham zakończył w top4 ale niespodziewanie nie dostał promocji do LM, Sroki natomiast wywalczyły grę w LE. Poprzedni mecz zapadł mi w pamięć na długo bo to był pogrom. Teraz mamy dość kryzysowy moment w Tottenhamie ale licze na 3 punkty na poczatek sezonu.

Wigan 1:1 Chelsea

Chelsea nie ma dobrego poczatku sezonu bo w ubiegłym tygodniu przegrali mecz o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City. Było widać że zespół nie jest jeszcze dobrze zgrany, Wigan natomiast koniec ubiegłego sezonu miało kapitalny.

Stawiam na wyrównane spotkanie i remis.

Manchester City 2:0 Southampton

Obywatele zaczęli sezon od wygrania Tarczy wspólnoty. Nie było jakichś wielkich transferów ale stary skład wystarczy na beniaminka.

Everton 1:2 Manchester United

Manchester United jest faworytem tego spotkania ale Everton nie raz udowadniał że potrafi powstrzymać drużyny z czołówki. Myślę że stać ich na jedną bramkę ale bezpiecznie stawiam na wygraną wicemistrzów.

Chelsea 2:0 Reading

Chelsea ma dobry skład ale jeszcze nie ograny, jednak to wystarczy na beniaminka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wigan 1:2 Chelsea

Chelsea nie da sobie wyrwać punktów, nie na początku sezonu, nie z tym zespołem. Będą chcieli udowodnić, że ich transfery coś przyniosły...

Manchester City 2:0 Southampton

Mistrz Anglii wygrywa, bo jest mistrzem, oraz nie wydaje mi się żeby Southampton mogło wygrać z City na ich terenie.

Everton 1:2 Manchester United

Everton to nie chłopczyki do bicia. Łatwo nie będzie, ale Manchester nie da za wygraną, choć tutaj może paść remis, to jednak postawię na wicemistrzów Anglii.

Chelsea 2:0 Reading

U siebie z Reading pójdzie gładko, dwa do zera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea 1-1 West Ham - Swansea wysoko pokonało QPR w 1 kolejce ale nie stawiałbym ich w tym meczu w roli faworyta. WH wygrało tylko 1 bramką ale miało o wiele trudniejszego rywala. Jak dla mnie remis.

Aston Villa 0-2 Everton - po 1 ważnym zwycięstwie może jeszcze nabrać wiatru w żagle

Man Utd 3-1 Fulham - United podniesą po porażce z Evertonem i w dobrym stylu powinni pokonać Fulham. RVP też powinien zaprezentować się o wiele lepiej.

Norwich 1-1 QPR - obie drużyny wysoko przegrały swoje pierwsze mecze i chyba można je powoli stawiać w roli tegorocznych spadkowiczów. Zobaczymy jednak jak będzie dalej.

Southampton 1-0 Wigan - Southampton długo i dzielnie walczyło z City, mają solidny zespół i jeśli dalej będą tak grać powinni znaleźć się w połowie stawki.

Sunderland 0-0 Reading - w meczu z The Blues Reading trochę postraszyło fanów niebieskich, a Sunderland zagrał solidne spotkanie z Arsenalem. Remis.

Tottenham 1-2 West Bromwich - Tottenham potrzebuje jeszcze trochę czasu na "ustawienie" swojej gry pod wodzą AVB. A WB sporą zyskało po pokonaniu Liverpoolu

Chelsea 3-1 Newcastle - dwa zwycięstwa Chelsea ale bez jakiegoś polotu, póki co solidna gra wystarczy do kolejnego zwycięstwa

Stoke City 0-2 Arsenal - tutaj mam problem ale stawiam na Kanonierów, gdzie nowi piłkarze powinni odgrywać już trochę większą rolę.

Liverpool 0-2 Man City - Aguero wypadł ze składu The Citizens, ale siła ofensywna w zespole tym ogromna jest :) Napastnicy City są w formie, a obrona The Reds (tak jak i cały zespół) nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea vs West Ham 2-1 Obydwie drużyny rozpoczęły sezon od zwycięstwa. Jednak to Swansea prezentowała sie znacznie lepiej a dodając do tego atut własnego boiska to oni powinni wygrać drugi mecz. I jeszcze ten Michu.

Aston Villa vs Everton 0-2 Everton wygrał z MU, a Aston Villa przegrała ze Swansea.Jeżeli Everton chce wywalczyć awans do pucharów europejskich musi wygrywać również z teoretycznie gorszymi drużynami.

Man Utd vs Fulham 1-1 Gracze United nie prezentowali się dobrze w meczu z Evertonem. Fulham za to zagrało świetnie. Jeżeli AF nie popełni błędów ze składem(Valencia na prawej obronie), to MU zapewne wygra ten mecz. Jednak równie dobrze Diabły mogły się podłamać porażką w Liverpoolu i swoim drugim meczu również sprawić niespodziankę swoim kibicom.

Norwich vs QPR 0-1 Dwie drużyny które swoje pierwsze mecze przegrały po 5-0, będą miały okazję na zdobycie punktów i podniesienie atmosfery w zespole. Stawiam na QPR, które dzięki obronie nie straci bramki a jakaś przeciwnikom może wpaść.

Southampton vs Wigan 1-0 Southampton zagrało bardzo dobry mecz przeciwko mistrzom z poprzedniego sezonu. Jeżeli zagrają tak jak w poprzednim meczu dadzą radę pokonać Wigan.

Sunderland vs Reading 2-1 Sunderland w meczu z Arsenalem zagrał świetnie w obronie nie pozwalając graczom z Londynu dojść prawie do żadnej sytuacji strzeleckiej. Natomiast Reading zremisowało ze Stoke i nie oddało łatwo punktów Chelsea. Gracze Sunderlandu dzięki własnemu boisku i bardziej zmęczonemu przeciwnikowi wygra spotkanie.

Tottenham vs West Bromwich 2-2 WBA wygrało niespodziewanie z Liverpoolem a Spurs przegrali z Newcastle. Tottenham nie zgrał się zbyt dobrze i nie grał na swoje możliwości za to West Brom zagrał aż za dobrze i to będzie ich jeden z ostatnich meczy w których urwą punkty faworytom.

Chelsea vs Newcastle 1-1 Chelsea wygrało już 2 mecze, ale w żadnym nie zagrali tak jak powinni. Newcastle pokazało się z dobrej strony w meczu z Tottenhamem i tym razem również sprawią kłopoty Londyńczykom.

Stoke City vs Arsenal 0-2 Arsenal musi się w końcu obudzić. Giroud powinien już dojść do pełnej sprawności fizycznej i wystąpić w pierwszym składzie. Również Santi Cazorla nie był jeszcze przygotowany do sezonu na 100%. Ta dwójka da pewne zwycięstwo.

Liverpool vs Man City 0-2 Mimo kontuzji Aguero City ma świetnych piłkarzy którzy dadzą radę go zastąpić. Liverpool zapewne dałby wygrać drugi mecz po beznadziejnym pierwszym ale nie kiedy ich przecinkiem jest City, które pokazało że nawet kiedy przeciwnik stawia trudne warunki są w stanie pewnie wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea City 2:1 West Ham

Swansea w pierwszym meczu pokazało niesamowitą skuteczność. Trudno mi uwierzyć, że podtrzymają aż taką strzelecką dyspozycję, ale na West Ham powinno wystarczyć.

Aston Villa 0:2 Everton

Everton wydaje się być ekipą nawet na pierwszą czwórkę w tym sezonie. Pokonanie United dobrze o tym świadczy. Za to Aston Villa cieniuje już od kilku lat i nie widzi mi się, żeby teraz doszło do przełamania.

Manchester United 1:0 Fulham

United w pierwszej kolejce doznało porażki, Fulham wygrało i to znacznie. Ale czy w starciu z United znowu będą mieli aż tyle szans na bramki? Nie sądzę i stawiam na przełamanie "Czerwonych Diabłów".

Norwich City 1:1 Queens Park Rangers

W pierwszej kolejce obie kipy straciły po pięć goli. Teraz zmierzą się ze sobą i zagrają raczej zachowawczo. Uważam, że padnie remis.

Southampton 2:1 Wigan

Jedni przegrali z Manchesterem City, drudzy z Chelsea, czyli z czołowymi ekipami. Lepiej zaprezentowała się była ekipa Saganowskiego i to na nich stawiam w tym meczu.

Sunderland 1:0 Reading

Reading zagrało już dwa mecze i, pomimo tego, że to Anglia, a nie Polska, piłkarze tej ekipy mogą być nieco zmęczeni. No i po prostu Sunderland ma nieco lepszy skład.

Tottenham 1:1 West Bromwich

Villas-Boas chce się pokazać, tym razem w Tottenhamie, ale coś słabo mu to wychodzi. Może ogarnie grę "Kogutów", ale chyba jeszcze nie teraz. Szczególnie, że West Bromwich świetnie pokazało się w 1. kolejce.

Chelsea 2:0 Newcastle

Chelsea w świetnej formie, znakomicie gra Hazard, który bardzo szybko wkomponował się do składu "The Blues". Newcastle nie powinno im się przeciwstawić.

Stoke City 0:1 Arsenal

Mam nadzieję, że Arsenal wygra. Stoke to przeciętna drużyna, z która "Kanonierzy" powinni sobie poradzić.

Liverpool 1:1 Man City

"The Reds" cieniują i końca tej fatalnej formy nie widać. Irracjonalnie i z powodu niechęci do City stawiam na remis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea 2-1 West Ham - WHU rozegrał dobre spotkanie w zeszłym tygodniu, jednak Swansea zdeklasowała swojego rywala i są teraz w gazie. Dodatkowym atutem będzie własne boisko.

Aston Villa 0-2 Everton - Everton rozegrał świetne spotkanie z MU. Sądzę, że będą w stanie pokonać Villans bez większych problemów. AV na pewno będzie chcieć odkuć się za pierwszy mecz, jednak Everton będzie za mocny.

Man Utd 2-1 Fulham - tym razem typuję zwycięstwo Czerwonych Diabłów, ale minimalne. Na swoim stadionie spróbują zatrzeć nieprzyjemną porażkę z Evertonem. Fulham jednak może okazać się bardzo wymagającym przeciwnikiem, tymbardziej że są w formie po wygraniu meczu 5-0.

Norwich 3-2 QPR - spotkanie dwóch wielkich przegranych zeszłej kolejki. Stawiam na Norwich bo mieli silniejszego przeciwnika i grali na wyjeździe. U siebie powinni dać sobie rady z QPR.

Southampton 2-0 Wigan - Southampton sprawiło niezłą niespodziankę w meczu z mistrzem. Myślę że pokonają Wigan u siebie. Jedyną nadzieją gości może być Moses, który zagrał całkiem nieźle z Chelsea.

Sunderland 1-1 Reading - W tym meczu postawię na remis. Ciężko mi uzasadnić ten typ. Po prostu uważam że obydwa zespoły są siebie warte. Reading w razie porażki będzie w bardzo cięzkiej sytuacji, dlatego na pewno będą mocno się starać.

Tottenham 2-2 West Bromwich - W tamtym tygodniu przekonałem się że nie można lekceważyć WBA tak jak to zrobił Liverpool. Tottenham pod skrzydłami AVB to nie to samo co za Redknappa co potwierdził ich ostatni mecz. Myślę że w tej kolejce West Brom również może sprawić niespodziankę i zremisować ze Spurs.

Chelsea 1-3 Newcastle - Niesamowicie ciekawe spotkanie, w którym bardzo ciężko przewidzieć wynik. We wczorajszym meczu Reading udowodniło że można rywalizować z The Blues na ich własnym obiekcie jak równy z równym. Newcastle to z pewnością wyższa klasa niż wspomniany wyżej beniaminek i dlatego sądzę że są w stanie pokonać Chelsea.

Stoke City 1-0 Arsenal - Dla wielu może wydać się to kontrowersyjnym wyborem, jednak Arsenal naprawdę mnie nie przekonał meczem z Sunderlandem. Stoke natomiast na swoim gruncie potrafi być niebezpieczne i myślę że dadzą radę Kanonierom.

Liverpool 2-1 Man City - I na koniec danie główne kolejki. Czas zapomnieć o lekkim szoku jaki doznali piłkarze i kibice The Reds na inaugurację sezonu i ruszyć dalej. W poprzednim sezonie Liverpool bardzo dobrze radził sobie z zespołami z czołówki tabeli i wierzę że tym razem też tak będzie. Na pewno martwi absencja Aggera, jednak z drugiej strony zabraknie również Aguero. W meczu z WBA bardzo dobrze zaprezentował się debiutujący Allen. Myślę że to właśnie on do spółki z Gerrardem i Suarezem będzie kluczem do zwycięstwa. No i oczywiście, jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: gramy na Anfield.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea vs West Ham 2:1 - Swansea jest w gazie po efektownym tryumfie nad QPR. West Ham również udanie wrócił do Premier League, ale Walijczycy na własnym stadionie w tym sezonie będą drużyną bardzo trudną do pokonania.

Aston Villa vs Everton 0:1 - będzie to wymęczone zwycięstwo Evertonu na trudnym terenie. Grać będą podobnie jak z United i również w szczęśliwych okolicznościach strzelą bramkę.

Man Utd vs Fulham 2:0 - Manchester jest bardzo wkurzony, a zarazem zawiedziony porażką na inaugurację. Punktów żeby zdobyć mistrzostwo tracić nie można, więc z Fulham spokojnie się rozprawią. Wreszcie pokaże się Kagawa i Van Persie, którzy wspomogą grę swojej ekipy.

Norwich vs QPR 0:0 - obydwie drużyny dostały potężne lanie (0:5) w pierwsze kolejce i widać będzie w sobotę, że nadal nie mogą się po nim otrząsnąć. Będzie to tzw. nudne kopanie w sobotnie popołudnie.

Southampton vs Wigan 2:0 - Święci pokazali się ze znakomitej strony na Etihad Stadium. Postawili trudne warunki gospodarzom i o mało co nie wywieźli stamtąd kompletu punktów. Żywiołowi kibice pomogą swoim ulubieńcom odnieść to jakże oczekiwane zwycięstwo nad Wigan.

Sunderland vs Reading 2:2 - Reading pokazało się z bardzo dobrej strony we wczorajszym meczu z Chelsea, a także w sobotnim starciu ze Stoke dlatego też jako pierwsi zdobędą prowadzenie. Tu jednak okaże się znamienne ogromne doświadczenie Czarnych Kotów i osoba Martina O`Neilla, który zmotywuje graczy do tego, aby wyrównać stan meczu.

Tottenham vs West Bromwich 0:1 - AVB nie radzi sobie z wielkimi zespołami i potwierdzi to w najbliższej kolejce. Gracze WBA są w gazie po pięknym zwycięstwie 3:0 z Liverpoolem i znowu sprawią niespodziankę na White Hart Line.

Chelsea vs Newcastle 3:2 - niewątpliwy hit tej kolejki, zaraz po meczu Liverpool - City. Chelsea ma już rytm meczowy, umiała odwrócić stan rywalizacji z Reading co na pewno pozytywnie wpłynie na ich morale. Newcastle także cieszy się po wygranej z Tottenhamem, ale Chelsea i jej stadion to jednak trochę inna półka.

Stoke City vs Arsenal 1:1 - kolejny zawód w wykonaniu Arsenalu. Drużyna nie może otrząsnąć się po sprzedaży RVP, a Podolski i Giroud nie bardzo mogą przyzwyczaić się do strzelania na angielskich boiskach. Stoke strzeli gola po ich firmowym wrzucie z autu w pole karne, a Arsenal wyrówna po bramce Cazorli.

Liverpool vs Man City 0:2 - Liverpool skompromitował się w pierwszej kolejce i nie da sobie rady z The Citizens. Ci drudzy również nie zachwycili w meczu z Southampton, ale ich gra na Anfield Road będzie wreszcie wyglądać prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea vs West Ham 2:2 - Swansea zniszczyła QPR, West Ham wygrał z Aston Villą - drużyną która jest doświadczona w rozgrywkach PL. Podział punktów byłby najsprawiedliwszy.

Aston Villa vs Everton 0:2 - Aston Villa przegrało z beniaminkiem. Everton pokazał siłę w meczu przeciwko silnej drużynie, jaką są Czerwone Diabły. Sądzę, że powinni łatwo wygrać z AV.

Man Utd vs Fulham 4:0 - Man Utd weszło z poślizgiem w ten sezon. Zniszczenie słabiutkiego Fulham powinno dodać im wiary we własne siły.

Norwich vs QPR 1:1 - Obydwie drużyny przegrały po 5:0. Każda z nich będzie starała się zmazać ranę z pamięci i jak najszybciej złapać formę na następne mecze. Sądzę jednak, że żadna z nich nie przeważy w tym spotkaniu.

Southampton vs Wigan 2:0 - O mało co, a Man City przegrałby z Southampton. Tak przy okazji zastanawiam się, kiedy w końcu Wigan spadnie. Zawsze nadrabiają świetną końcówką i utrzymują się w lidze. W tym meczu Southampton będzie po prostu lepsze, dodatkowo grają na swoim boisku.

Sunderland vs Reading 0:1 - Reading prawie sprawił niespodziankę fanom Chelsea. Sunderland przez większość spotkania z Kanonierami bronił się. Reading zdoła strzelić jednego gola na wyjeździe w grze z dosyć średnią drużyną.

Tottenham vs West Bromwich 2:2 - WBA niespodziewanie wygrała z The Reds, jednak mecz z Tottenhamem nie będzie należał do łatwych. Koguty tanio skóry nie sprzedadzą, grają u siebie i chcą jak najszybciej zapomnieć o porażce z Newcastle.

Chelsea vs Newcastle 1:2 - Typowa taktyka Chelsea, tj. "strzel bramkę i postaw autobus" nie sprawdzi się w tym meczu. Sroki są wyjątkowo silne, mogą sporo namieszać w tym sezonie. Udowodnili to w poprzednim meczu z Tottenhamem.

Stoke City vs Arsenal 1:2 - Zaczynaliśmy mecz ze średniakiem, w którym nie potrafiliśmy wykończyć akcji. W tym meczu Arsenal się odblokuje, jednak będzie on ciężki, pomimo tego że Stoke zremisowało z zaczynającym PL Readingiem.

Liverpool vs Man City 2:2 - Liv'pool przegrał niespodziewanie z WBA, a Man City męczyło się z Southampton. The Reds może pomóc gra u siebie, stawiam na mecz remisowy dwóch drużyn, które były chwalone przed rozpoczęciem rozgrywek. Remis będzie najsprawiedliwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swansea vs West Ham 2:2 Można się spodziewać wygranej Łabędzi, ale liczę na waleczność graczy Młotów. Podział punktów nie będzie krzywdzący ani zły dla obu drużyn.

Aston Villa vs Everton 0:1 The Toffees zaczęli świetnie sezon, zupełnie jak nie oni i spotkanie z Aston Villą jest okazją do podtrzymania passy. Drużyna McLeisha już pod koniec zeszłego sezonu grała słabiutko, a i ten zaczęła nie najlepiej, przegrywając z beniaminkiem.

Man Utd vs Fulham 2:0 Nie mam żadnych wątpliwości, że Fulham przegra ten mecz. Konflikt z Dempseyem z jednej strony, a z drugiej spotkanie na Old Trafford, zeszłorocznej twierdzy (prawie) nie do zdobycia. I Sir Alex na pewno postawi na ofensywny skład od początku, z Van Persiem i Rooneyem w ataku.

Norwich vs QPR 2:0 Skoro na własnym obiekcie QPR dostaje baty, to nie spodziewam się dobrego rezultatu na wyjeździe do Norwich. Wprawdzie Rangers się sporo wzmacniają ostatnio, ale minie trochę czasu zanim drużyna zgra się ze sobą i przyjdą rezultaty.

Southampton vs Wigan 3:2 Wigan, jeśli sprzeda Mosesa, już może pakować manatki i szykować się do spadku z ekstraklasy, a porażka na stadionie Świętych może być tego pierwszą zapowiedzią.

Sunderland vs Reading 1:0 Obie drużyny w pierwszej kolejce zremisowały, ale z beniaminków, to Reading chyba najwolniej się przyzwyczaja do gry w Premiership. Sunderland, ze składem jaki ma i na własnym stadionie, powinien sobie poradzić z The Royals

Tottenham vs West Bromwich 3:1 Coś czuję, że Villas Boas zakończy karierę w Spurs podobnie jak zakończył w Chelsea, ale z uwagi na to, że drużyna ma potencjał do wygrywania i zajęcia wysokiej pozycji w tabeli, oraz jest to dopiero druga kolejka, dam mu kredyt zaufania i postawię na wygraną Kogutów

Chelsea vs Newcastle 2:1 Liczę, że Newcastle sprawi niespodziankę, żeby stawka ligowa była wyrównana, ale mecz odbędzie się w Londynie, a CFC jest obecnie na fali i stąd takie typowanie. Nowe nabytki szybko się spłacają. Pytanie tylko, czy w teście z silniejszą drużyną, ekipa Di Matteo wypadnie równie dobrze. Reading ujawniło parę słabości jego zespołu.

Stoke City vs Arsenal 1:1 Britannia Stadium ma famę gorącego terenu dla gości i to od paru sezonów, a Arsenal w pierwszym meczu nie zachwycił. Może jedną bramkę strzelą, ale odejście Songa to zwiastun osłabienia całego zespołu, co powinni wykorzystać The Potters i zabezpieczyć punkt.

Liverpool vs Man City 1:2 W pierwszym meczu drużyny z Anfield, typowałem na korzyść Liverpoolu. To był błąd. To wciąż ta sama, średnia drużyna, z tymi samymi problemami. W tym meczu grają u siebie, ale City, chociaż nie zachwyciło w poprzedniej kolejce, powinno jakoś wygrać ten mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...