Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nescafe

Dead Kennedys

Polecane posty

mini_zdjecie_wykonawcy,dead_kennedys,ZGVhZF9rZW5uZWR5c18yX2U1ZTFiYjcwXzIxMTI1NQ.._365_280_.jpg

Wklejka z last.fm:

Dead Kennedys - amerykański zespół grający hardcore punk. Powstał w czerwcu 1978 roku w San Francisco założony przez gitarzystę East Bay Raya, wokalistę Jello Biafrę, basistę Klausa Flouride i perkusistę 6025

Muzycy:

Jello Biafra - wokal (1978-1986)

East Bay Ray - gitara (1978-1986, od 2001)

Klaus Flouride - gitara basowa (1978-1986, od 2001)

Ted - perkusja (1978-1981)

6025 - gitara (1978-1979)

D.H. Peligro - perkusja (1981-1986, od 2001)

Brandon Cruz - wokal (2001-2003)

Jeff Penalty - wokal (od 2003)

Albumy:

Fresh Fruit for Rotting Vegetables, (IRS 1980)

In God We Trust, Inc., (Alternative Tentacles 1981)

Plastic Surgery Disasters, (Alternative Tentacles 1982)

A Skateboard Party, (Alternative Tentacles 1983)

Frankenchrist, (Alternative Tentacles 1985)

Bedtime for Democracy, (Alternative Tentacles 1986)

Give Me Convenience or Give Me Death, (Alternative Tentacles 1987)

Mutiny on the Bay, (Manifesto 2001)

Live at the Deaf Club, (Manifesto 2004).

Polecam wgryźć się w teksty utworów - jak dla mnie rewelacyjne. Pisane przez Jello Biafrę, wokalistę, bardzo charyzmatycznego. Co ciekawe, jego działalność nie ograniczała się tylko do muzyki, brał udział również w wyborach na burmistrza San Francisco. Otrzymał wtedy 4% głosów. Jednym z jego postulatów było przebranie polityków i biznesmenów w stroje klaunów biggrin_prosty.gif

W 1998r. odmówił reaktywacji zespołu. Przez to reszta grupy wytoczyła mu proces o bezprawne wykorzystywanie ich piosenek. Biafra natomiast zarzucił im zachowanie niezgodne z "punkową moralnością" - chodziło o to, że chciano wykorzystać kawałek "Holiday in Cambodia" w... reklamie pewnej firmy odzieżowej z "łyżwą" w logo.

W końcu zespół został reaktywowany, ale bez Jello. Moim zdaniem DK bez Biafry to nie DK wink_prosty.gif

Zespół ten pokazała mi pewna osoba, teraz już bliska biggrin_prosty.gif

Zaczęło się chyba od piosenki "This could be anywhere" i "Holiday in Cambodia", a później samo poszło biggrin_prosty.gif Polecam również "California uber alles", "Growing Boy Needs His Lunch", "Soup is Good Food", "Pull My Strings", "Too Drunk To F*ck". A najlepiej to przesłuchać całą dyskografię biggrin_prosty.gif

Jeżeli chodzi o piosenkę "Pull My Strings" to wklejam ciekawą historię tego utworu z wiki:

25 marca 1980 roku zostali zaproszeni na imprezę do Bay Area Music Awards, gdzie znajdowało się dużo ważnych osobistości muzycznego biznesu. Swoim występem mieli nadać wydarzeniu, w słowach organizatorów, trochę "nowofalowej wiarygodności". Na ich prośbę przygotowali utwór California Über Alles. Muzycy przybyli na imprezę ubrani w białe koszule z namalowaną dużą literą "S" na przodzie. Kiedy zabrzmiały pierwsze takty California Über Alles, Biafra w typowym dla siebie prowokującym stylu krzyknął: Hold it! We've gotta prove that we're adults now. We're not a punk rock band, we're a new wave band. Wtedy członkowie zespołu wyciągnęli zza pleców czarne krawaty, co w efekcie tworzyło znak dolara $, i zaczęli grać drugą piosenkę Pull My Strings, wyrażającą ostry satyryczny atak na przemysł muzyczny i zawierającą m.in. wers Is my cock big enough, is my brain small enough, for you to make me a star? Utwór ten nigdy nie został nagrany w studiu, tylko w formie z tego występu trafił na płytę Give Me Convenience or Give Me Death (składającej się głównie z singli), która została wydana już po rozpadzie zespołu. To był pierwszy i ostatni ich udział w tego typu imprezach.

Wg mnie najlepszym ich albumem był "Frankenchrist", no może jeszcze "Give Me Convenience or Give Me Death".

Trochę długi post mi wyszedł, ale myślę, że warto poznać ten zespół wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z nimi bliżej zapoznać. W sumie to dowiedziałem się o chłopakach poprzez Kazika. Słyszałem właśnie Kalifornię ponad wszystko w wersji KNŻ no i to było ciekawe. Gdybym jeszcze gdzieś dorwał gramofon, to rodziciel ma nawet ich winyla - Fresh Fruit, może być ciekawa sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zespołem zapoznałem się przy okazji grania w Guitar Hero III: Legends of Rock. Utwór "Holiday in Cambodia" bardzo przypadł mi do gustu. Podoba mi się ich szybkie, melodyjne granie.

Ostatnio przeglądałem soundtrack z filmu "Las Vegas Parano" i posłuchajcie co znalazłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...