Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Euro 2012-temat dyskusyjny

Polecane posty

daveNWN rzucił pomysłem organizacji typera z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy, a ja nie widzę przeszkód. Zbierze się min 10 osób i będzie można startować. W przeciwnym wypadku nie widzę sensu zabawy. Czekam na propozycje i pytania.

Ps. Nagrody nie przewiduję, bo jak dobrze liczę, to meczów będzie 19, a to ciut za mało.

Zgłoszenia do zabawy należy wysyłać na moje PW

Lista chętnych:

1. terminator1996

2. Ketro

3. edwin20

4. Kruczek11

5. daveNWN

6. kuba350

7. repta2

8. 2real4game

9. VanNerd93

10. Pitel

11. RedEvil

12. komi89

13. mikusdevil

14. Nolaan

15. Elesshar

16. Elano

17. RaxusV

18. ArturMilan

19. DOSAKUpl

20, Glovis

21. c00rtka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 meczy? Będzie 31 - 24 w fazie grupowej, 4 ćwierćfinały, 2 półfinały i finał w Kijowie ;) I mam jeszcze pomysł, aby tego typera trochę uatrakcyjnić - gdyby chętnych było przynajmniej te 10 osób, to stworzyłbym 2 grupy: np. A i B w których byłoby po 5 obstawiających wybranych w drodze losowania (losowanie grup ;)). I gdyby w grupie było po 5 forumowiczów to po fazie grupowej Euro do kolejnego etapu typowania przeszłoby tylko 6 z najlepszymi wynikami (czyli po 3 z każdej grupy) i potem rywalizowaliby aż do finału w takim składzie jako jedna grupa - np. C. Ujdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadają ;) Tak jak na turnieju typu Euro. Reguły są jeszcze do ustalenia, bo do imprezy jeszcze kawałek a ja jestem otwarty na propozycje z waszej strony i ten pomysł z eliminacją tak rzuciłem po prostu do przegadania, chociaż i tak pewnie zostaniemy przy normalnej formule.

EDIT: I oczywiście również biorę udział w zabawie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał obstawianie pierwszej połowy, mamy wtedy większą ilość punktów, tak wiem z 3/4 meczów kończy się remisem, ale czemu nie spróbować najwyżej dla samej pierwszej połowy zmienić punktację, albo jakiś warunek itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro zbliża się wielkimi krokami, nasz typer również, więc chciałem zamieścić (a raczej zaproponować) kilka zasad zgodnie z którymi będziemy typować - zobaczymy co na to powie m(s) i Tur :)

1. Regulamin FA i netykieta są nadrzędnymi zasadami i przede wszystkim nimi się kierujemy.

2. Typujemy nie później niż godzina przed rozpoczęciem danej "kolejki" (o tym czym będzie kolejka później), więc jeśli mecz otwarcia Polska - Grecja rozpoczyna się o 18:00, do 17:00 przyjmuję typy - spóźnione obstawianie nie będzie brane pod uwagę

3. "Kolejka" to nie będą dwa mecze danego dnia, a cztery z dwóch dni np. POL-GRE, RUS-CZE, HOL-DEN, GER-POR. Dlaczego nie dwa mecze na dzień? Ano dlatego, że będzie za dużo zamieszania i zbyt dużo postów, które mogą niechcący umknąć mojej uwadze a tak to będzie dość przejrzyście i klarownie. I co jeszcze ważne - nie będzie spamowania zbyt dużą ilością postów :tongue:

4. Tabelę będę wrzucał popołudniu po rozegraniu czterech meczy z poprzednich dwóch dni.

5. W wyjątkowych sytuacjach możecie typować "na przyszłość" czyli te mecze, których jeszcze nie będzie w mojej rozpisce - wtedy albo napiszcie po prostu posta albo przez PW to załatwimy.

6. Punktacja - 3 pkt za dokładny wynik, 2 pkt za wytypowanie poprawnej różnicy bramek, 1 pkt za wytypowanie zwycięzcy i 0 pkt za "pudło" (czyli dokładnie tak jak w Typerze PL i Ekstraklasy).

7. W fazie pucharowej, gdzie możliwe są dogrywki i karne, obstawiamy wynik do regulaminowego czasu gry - nie bierzemy pod uwagę ani dogrywki ani karnych.

8. Nie wiem co będzie z nagrodą - o tym należy rozmawiać z Szanowną Moderacją :)

9. W razie identycznej ilości punktów na koniec typowania, wyżej w tabeli będzie ten, kto będzie miał więcej trafnych typów za 3pkt.

To chyba tyle - teraz czekam, aż ustosunkujecie się do moich sugestii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuję, uchybień nie dostrzegłem. Prosiłbym tylko, byś zamieszczał mecze, które będą przedmiotem typowania w danej kolejce (analogicznie jak w innych typerach). Jeśli chciałbyś przykładową tabelkę, to wyślij mi przez PW adres swojego maila.

ed: Tak, o to chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzę sobie ;) Oczywiście, że będę zamieszczał mecze tak jak robił to Diacon i Rorschach w swoich typerach.

EDIT:

O coś takiego ->

08.06.

18:00 POLSKA - GRECJA

20:45 ROSJA - CZECHY

09.06.

18:00 HOLANDIA - DANIA

20:45 NIEMCY - PORTUGALIA

i przykładowa tabelka

europng_rwhaahn.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem przeglądałem typery lig, choć nie brałem udziału zatem mam ze trzy pytania:

- Typujemy dokładny wynik spotkania czy dokładny wynik 1. połowy i całego meczu oddzielnie?

- Jak są zliczane punkty?

- Skoro spotkań jest więcej co słusznie zostało zauważone są przewidziane jakieś fanty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj było napisane to typujemy wynik końcowy ( bez dogrywek i karnych) a punkty są tak jak w innych typerach tj. 3pkt- dokładny wynik, 2pkt- trafimy zwycięzce o raz różnicę bramek i 1pkt- trafimy tylko zwycięzcę. Co do fantów to trzeba pytać M(S).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturMilan: Typujemy do 90 min+to co doliczy arbiter. System punktacji jak w poprzednich typerach tak jak opisał repta2. Punkty zliczał na bieżąco prowadzący po zakończeniu kolejki. Tu będzie spory natłok meczów, ale myślę, że daveNWN da jakoś radę ;) . O fantach się pomyśli, choć wszystko zależy od "góry" :) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą karne, tzn. mecz zakończy się remisem. Czyli 3 punkty za poprawny wynik np. 3:3, 2 za poprawną różnicę bramek(w przypadku remisów jakikolwiek trafiony typ zapewnia od razu 2 punkty, bo remis to różnica == 0). Powtarzam: liczy się rezultat do zakończenia czasu meczu właściwego tj. dogrywka i karne nie liczą się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj- typujemy mecz do końca regulaminowego czasu gry, czyli nie obchodzą nas dogrywki i karne, jak ja obstawię powiedzmy mecz Niemcy-Polska 2-2 a Niemcy wygrają po dogrywce 3-2 ale po 90 minutach będzie 2-2 to ja dostanę za swój typ 3 punkty.

Edit. Widzę, że M(S) mnie uprzedził :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki mały szczegół dotyczący regulaminu - tabelka będzie co kolejkę, czyli w tym wypadku po 2 dniach. Uprzedzam, żeby potem nie było niedomówień :)

@m(s) - wiadomka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że m(s) zauważył (i nie tylko on) pomyłkę. Terminarz wziąłem z Przeglądu Sportowego w którym faktycznie jest błąd. Przepraszam za zamieszanie i mam nadzieję, że więcej takiej wtopy nie popełnię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...