Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michal333

Epica

Polecane posty

Epica (2002)

Simone Simons ? śpiew (od 2002)

Mark Jansen ? gitara, śpiew (od 2002)

Isaac Delahaye ? gitara (od 2009)

Yves Huts ? gitara basowa (od 2002)

Coen Janssen ? instrumenty klawiszowe (od 2002)

Ariën van Weesenbeek ? perkusja (od 2007)

8dbcc9f8cab070fc3da1dd7312d0b14e302404e3

Holenderska grupa muzyczna wykonująca metal symfoniczny bądź gothic metal. Powstała 2002 roku w Rotterdamie z inicjatywy Marka Jansena, zespół do 2003 roku występował pod nazwą Sahara Dust. Obecna nazwa grupy inspirowana jest albumem grupy Kamelot pt. Epica.

W ich utworach występują ostre riffy, operowy, kobiecy wokal, niekiedy chór i growl w wykonaniu Marka Jansena.

Uważam, że jest to zespół godny poświęcenia mu uwagi, jeśli tylko jest się fanem np. Nightwisha. Wybrane kawałki słucham dosyć regularnie - resztę na youtube dla odświeżenia pamięci :wink:

Podobne zespoły:

  • Nightwish
  • Within Temptation

"Epica - Quietus"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten zespół, a niedługo będą w warszawie :)

To, co najbardziej mi się u nich podoba to symfoniczne, kompleksowe brzmienie - gitary, perkusja, skrzypce, tuby, flety, bębny, wokal (śpiew i growl).

Najbardziej podobają mi się bardziej agresywne, szybsze, bardziej epickie utwory, takie jak Martyr of free world, Menace of Vanity czy Monopoly on Truth. Dlatego też mam pewien problem z ich najnowszą płytą (Requiem for the Indifferent), bo jest dla mnie trochę za spokojna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na koncercie Epiki kiedy zespół zawitał do Wrocławia w 2008 roku. Zdecydowanie warto się wybrać :)

Osobiście doceniam w nich to, że mają w sobie tę typową dla symfonicznego metalu chwytliwość, ale sporo w ich muzyce lekko progresywnego kombinowania i zadziorności (głównie dzięki growlom, ale i konkretnych riffów nie zabraknie).

Najmilej wspominam ich trzeci album, czyli The Divine Conspiracy - świetna rzecz. Niestety ostatnia płytka wskazuje moim zdaniem na lekkie zmęczenie materiału. Wciąż jest nieźle, ale większość kompozycji nie ma już tej mocy co kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Epica nigdy nie porwała. Ich brzmienie jest właśnie dla mnie zbyt mało, jak to ujęto wyżej, kompleksowe. Może i używają bogatego instrumentarium, ale kompletnie tego nie wykorzystują. Ich kompozycje mają wyraźne "pustki", co potrafi zanudzić. Nie byłoby to jeszcze złe, gdyby dysponowali jakimiś ciekawymi melodiami, a tego również im brakuje, Simone bez wątpienia ma duże możliwości wokalne, ale wydaje mi się, że również nie wykorzystuje ich w pełni.

Fanatykiem Nightwisha nie jestem, ale zdecydowanie wolę tę grupę. Tuomas Holopainen jest świetnym kompozytorem i tworzy melodie/aranżacje, których Epica może tylko pozazdrościć.

Oczywiście wolałbym usłyszeć Simone w radiu niż 90% wykonawców, którzy aktualnie rządzą w eterze. Jednak przy tak wielu dobrych zespołach metalowych, Epica wypada często blado.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...