Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Gran Turismo (seria)

Polecane posty

Grałem tylko w pierwszą cześć (a w dwójkę trochę u kumpla i sporo sie o nie naczytałem). Swego czasu rewelacja, multum samochodów, możliwości tuningu i ogólnego "grzebania". Co prawda przy dwójce wysiada pod względem rozbudowania, ale i tak jedna z najlepszych tego typu gier na ta konsolę. Dobry pomysł z licencjami, sporo trzeba było się namęczyć, aby wszystkie ukończyć. Poza tym jeszcze wypada wspomnieć o rewelacyjnej ścieżce dźwiękowj, nieraz odpalałem gierkę dla samej tylko muzyki.

Krótko mówiąc potęga, geniusz i takie tam. Daje 9/10 (Dwójka była 2 razy bardziej obszerna i rozwijała właściwie wiele pomysłów z pierwszej części, więc jej należałoby dać 10/10). Warte zagrania nawet dziś, można się nieźle zdziwić, ile z tej starej konsoli można wycisnąć mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo wreszcie! :D Co jak co, ale żadna PCetowa seria ścigałek na razie nie ma doskoku do serii GT. Geniusze z Polyphony stworzyli dzieło, które maniacy wyścigów będą wspominać przez dłuuugie lata. Jeżeli graliście kiedyś w części na "szaraczka" to wiecie, jaki był to skok jakościowy i grywalnościowy. te setki samochodów, dziesiątki tras, wyścigi endurance....przeszedł może ktoś te najdłuższe wyścigi (o ile pamiętam około 8 godzinne) w tym trybie? Dzięki GT można naprawdę zapoznać się z markami i modelami aut, o których jeszcze w ogóle nie słyszeliście, zdarzają się tam niezłem dziwadła, głównie z kraju kwitnącej wiśni (vel Daihatsu Midget, Nissan Pao, Subaru 360 itd,itd..) W trójkę nie grałem, ale wywnioskowałem z licznych recenzji, że była ona jeszcze "naj,naj" niż poprzednie :) Niedawno miałem przyjemność zagrać w czwórkę.....wierzcie albo nie, ale każdemu maniakowi motoryzacji powinna kopara wbić się w podłogę. Graficznie co prawda odbiega trochę od choćby Most Wanted, ale nie to jest tutaj najważniejsze. zresztą, przemówię statystykami: ponad 700 aut (od trójkołowego Daimlera Benza z przełomu wieku XIX i XX po futurystyczne prototypy w rodzaju Nike One) około 50 tras ( od realnych, istniejących torów pokroju Laguna Seca, tor Suzuka po szutry rajdowe m.in Pikes Peak!!! po stworzone przez autorów legendarne już trasy), no i długość rozgrywki. Jeśli ktoś chciałby pozaliczać wszystko (licencje, wyścigi) na najwyższe noty to czeka go bagatela rok grania, swoją drogą, trzeba być niezłym cyborgiem do tego, bo poziom trudności niektórych licencji przyprawia o ból głowy...Co tam dalej będę się rozpisywać, GT to motoryzacyjny raj i tyle :) i niech no jakiś NFS maniak rzuci tekstem typu "NFSy są wypas, zaje...... się jeździ full wypas tuning i muza , najlepsze wyścigi na świecie co nie ziooooom?" Wyrwę na ubitą glebę, ot co! :wink: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem tylko w część nr. jeden na PSXa u kumpla... (a chodziło się codziennie ciąć w gran turismo) i powiem jedno.... Niech się ToCa i inne gry chowają! Podobało mi się wiele rzeczy choćby ciekawy pomysł na licencję (trzeba przejść odpowiednie egzaminy by móc jeździć w lepszych wyścigach), samochodów było dużo, jak na tamten rok to piękna grafika, wspaniały model jazdy. Jestem zatwardziałym PeCetowcem, ale tutaj muszę uznać wyższość konsol.... ooo, kumpel ma PS2 i kupił sobie jakiegoś nowego grana... chyba trzeba będzie wpaść do niego :D Ja chcę gran Turismo na kompie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (no i burnouta :lol: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brrrrr ciarki mnie przechodzą jak myślę o tej grze. Oczywiście wiadomo, że GT to GRA LEGENDA i cuda na kiju, ale jest to też seria dla hardcoreowców. Licencje to pomysł szatana !!!!!!!!!, ciekaw jestem ile osób na świecie zdobyła je na złoto ? To samo tyczy się wyścigów 24 - godzinnych (hardkor hardkor!)

Grałem w GT3 i GT4 (GENIALNE INTRO, CZUĆ ŻE GRA JEST ROBIONA Z MIŁOŚCI DO SAMOCHODÓW). Przyznam się, że długo nie spędziłem czau z tymi grami, ze względu na...realizm. Trudno w tej grze wejść dobrze w zakręt, a ja jestem zwolennikiem arcade i nie mogłem zmusić się do dalszej jazdy. GT4 miałem tydzień i zdążyłem przejechać może z 5 wyścigów w Karierze, po czym sprzedałem... :roll: Symulatory wszelkiej maści nie są dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze dla mnie dwójka jest najlepszym Granem do dziś... choć pamiętam czas czekania na reklamy w przerwie ligi mistrzów by zobaczyć ten filmik z GRANA :!: uh to była pierwsza gra dla której naprawde było warto kupić PS2 i zaczęła zlote lata tej niesmaowitej konsoli- sam kupiłem przez tą reklamę z ligi :P (no zobaczyłem ją i stwierdziłem, ze nie ma co czekac dłużej)

ale i tak dynamika dwójki, skaczące Punto (heh wtsawiałem swoje do wyścigów do 400 koni i wygrywałem :twisted: tuning z tej seri to cudo), latające escudo, legendarny merc i licencja Viperem na największej szykanie Laguna Seca to jest to co będę miał na zawsze w sercu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)latające escudo(...)

O to to..! :) IMO najlepszy (tj.najlepszy pod względem osiągów i prowadzenia) wóz w dwójce. Po jego zakupie praktycznie można śmiało brać udział w każdym power race'ie, po prostu zarówno na asfalcie jak i na szutrze nie ma sobie równych. No,ale w końcu ma te 2 doładowane silniki o łącznej mocy ponad 1000HP :twisted: .

Licencje to pomysł szatana !!!!!!!!!, ciekaw jestem ile osób na świecie zdobyła je na złoto ?

Heh, to zależy od części. Moim zdaniem w dwójce licencje były łatwiejsze niż te co są w czwartej części. Tutaj do zaliczenia niektórych (a właściwie to połowy..) licencji na złoto, trzeba jeździć bagatela kilka miesięcy, żeby się wyrobić. Ale licencje uważam za dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno... ten realizm... jak grałem w grana jedynkę to dla mnie zakręty i to wszystko było łatwiutkie.. to była prościzna. Dopiero po tym jak zacząłem grać w need for speedy dla mnie dobre wejście w zakręt stało sie niewykonalne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zagrywałem się w część wydaną na PSX, nie wiem która, ponieważ konsolki nie posiadam, a pogrywać chodziłem do kumpla ^_^' to była gra, która zachęcała mnie do zainwestowania w ten sprzęt. Ale tego nie zrobiłem :P IMO jest to najlepsza samochodówka, bez względu na platformę. Oczywiście z tych w które okazję grać miałem, a był ich sporo (choć głównie na PC). GT przebije tylko wyczekiwany TD:U :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT przebije tylko wyczekiwany TD:U :wink:

Polemizowałbym. Na pewno będzie dostępniejszy za sprawą trybu gry w MMOR, ale pod względem długości rozgrywki, liczby wozów GT chyba nic nie przebije :)TDU będzie miało ładniejszą grafikę, ale.......ja i tak czekam na GT na PS3 :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze GT nie ma i nie będzie miało konkurencji jeśli idzie o symulatory, ani żadna Toca (pffff), ani GTR (pffff) nie są w stanie z nią konkurować. Najwiekszym rywalem serii GT jest Forza Motorsport, która podobno ma wiele elementów bardziej dopieszczonych.

GT przebije tylko wyczekiwany TD:U

to na PC jeszcze nie ma tej gry ?

na X360 już jest i dostaję "zaledwie" dobre oceny, jakieś 7-810

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te gra do tej pory razem z PSX'em i nie zaluje czasu ,,straconego'' na nią.W wieku bodaj 6 lat przeszedłem ją cała po raz pierwszy :) Potem przez ,,kultowosc'' chcialo mi sie wracam do tego tytulu i przechodzic ponownie.Rewolucyjna gra na rewolucyjna konsole.Szkoda , ze nie ma wersji na PC bo emulatory to nie to samo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te gra do tej pory razem z PSX'em i nie zaluje czasu ,,straconego'' na nią.W wieku bodaj 6 lat przeszedłem ją cała po raz pierwszy :) Potem przez ,,kultowosc'' chcialo mi sie wracam do tego tytulu i przechodzic ponownie.Rewolucyjna gra na rewolucyjna konsole.Szkoda , ze nie ma wersji na PC bo emulatory to nie to samo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, GT na PS3 szykuje się naprawdę wspaniale, chodzą plotki, że samochodów w stosunku do GT4 ma być mniej , ale w końcu GT5 chyba będzie traktowane jak GT1 na pierwszym PS-ie - podstawka, na której będą bazować kolejne części. Niestety, z GT na PC możemy się poza emulatorami raczej pożegnać :cry: na zaostrzenie apetytu na PS3 screeny z "work in progress nad grą" http://www.gamespot.com/ps3/driving/grantu...creenindex.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZKŁ bądź tak miły i pisz o czymś o cyzm masz choćby elementarne pojęcie, po pierwsze: nie grąłeś w GTHD, po drugie: dlatego że go nie ma :roll:

i jak tu z kims takim prowadizć rozmowę :roll:

Można ściągnąć wersję testową GTHD. Ja tutaj oceniam grafikę, która ogólnie nie jest taka zła, ale jak na ps3 jest taka sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na wyścigi typu endurance w serii GT? :) Czy ktoś zadał sobie trud przejścia tych najdłuższych, do przejechania w bagatela kilka godzin? Aha, pamięta może ktoś, jak zdobywało się Lancię Stratos w GT2? Bo wyjeździłem grę, a zdobyć jej nie potrafiłem..... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 zajechałem PSX i płytkę :D

Była tak porysowana że jedynym ratunkiem było zrobienie obrazu i odpalenie na emu.

Jak dla mnie to najlepsza ścigałka w jaka grałem . Niestety nie miałem przyjemności zapoznać się z innymi częściami.

Powiem jedno tylko dla tej jednej gry jest warto kupic konsole .

No i patrz wypadł już 2000 post

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie w samochodówkach nie gustuję, ale skoro demo Gran Turismo dodawali do konsoli, to sobie sprawdziłem :) I nawet jako ówczesny fanboj N64 musiałem przyznać, że grafika jest... nie jest zła ;> Świetne wrażenie robiły powtórki wyścigu - element na początku wydawał mi się nudny i bez sensu, a potem oglądałem całe powtórki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...