Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lunatyx

Królewska krew. Wieża elfów, Michael J. Sullivan

Polecane posty

Królewska krew Wieża elfów, Michael J. Sullivan

KLF_krolewska_krew_front.jpg

Książka a właściwie dwie powieści wydane razem otwierają sagę "Odkrycia Riyrii". Kim są Riyriia? To para złodziei dżentelmenów którzy podejmują się brawurowych akcji na zlecanie szlachciców głównie mających na celu ośmieszenie lub dopieczenie konkurentom politycznym. Jeden z nich, Hadrian to mistrz miecza jeden z najlepszy szermierzy stąpających obecnie po świecie. A Royce to wirtuoz wśród złodziei który otworzy każdy zamek nawet krasnoludzki.

W książce są zawarte dwie powieści różniące się dosyć znacznie. "Królewska krew" to powieści bardziej przygodowa elementów fantasy jest znacznie mniej. A w "Wieży elfów" jest ich znacznie więcej dlatego opisze każdą osobno.

"Królewska krew" jest bardziej przygodowa z pakietu. Opowiada o intrydze wymierzoną przeciwko królestwu której pierwszą ofiara jest król. Oczywiście nasi złodzieje wplątują się w nią niechcący i zostają oskarżeni a królobójstwo. Potem uciekają porywając księcia. W akcje wkręca się też czanroksiężnik trzymany w magicznym więzieniu przez 900 lat. Zwroty akcji parę razy się zdarzają choć cały spisek jest dość przewidywalny.

"Wieża elfów" odbija bardziej w stronę fantasy. Akcja zaczyna się od zlecanie od wiejskiej dziewczyny która zleca Ryrii wykradnięcie miecza z prastarej wieży. Pojawia się również nasz czarnoksiężnik i tym razem jest znacznie istotniejszy. Tym razem fabuła jest mniej przewidywalna i bardziej epicka (moim zdaniem).

Obie powieści czyta się niezwykle przyjemnie są również wciągające. Atutem książki jest na pewno ciekawa fabuła, nienachalny humor oraz postacie. Dorosły mnich (dokładny wiek nie jest podany ale myślę ze co najmniej dwadzieścia-parę lat) który zachowujący się jak siedmiolatek i nie widział nigdy kobiety czy konia ale zna za to na pamięci całą klasztorną bibliotekę. Czy para głównych bohaterów to postacie których długo się nie zapomina. Książka strasznie mi sie podobała i naprawdę warto ją przeczytać szczególnie w długie zimowe wieczory.

Autor: Michael J. Sullivan

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Ilość stron: 736

Data wydania w Polsce: 2011

Data wydania orginału: 2007, 2009

Cena z okładki: 45 zł

P.S To mój pierwszy taki temat więc proszę o wyrozumiałość.

P.S 2 Wie ktoś może kiedy wejdą w Polsce następne części? Bo gdzieś czytałem że już są tłumaczone ale nie nic dokładnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...