Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Katawa Shoujo

Polecane posty

Czytalem troche o niej na stronie glownej, dziwna gra. Fajna fabula, ale gdybym mial w to zagrac, wolalbym odpalic Poldek Racer. Nie ciagnie mnie do takich gier,nie przepadam za anime i manga(lubie ogladac, Highschool of the Dead mi sie podobalo, ale gier nie trawie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie dziś grać i przyznam szczerze, że gra zrobiła na mnie niemałe wrażenie, biorąc pod uwagę to, że tworzyli ją amatorzy zapaleńcy. Na razie trudno mówić cokolwiek o scenariuszu, jednak ogółem prezentuje się to o wiele lepiej niż niejedna komercyjna produkcja. Ładne, względnie wygodne GUI, fajnie zorganizowane menu Extras, jedyne, do czego bym się przyczepił to ascetyczny ekran z tekstem, gdzie wszystkie opcje są ukryte w menu.

Jedną z rzeczy, które uderzają najbardziej jest kreska - opening i sprite'y postaci trzymają bardzo wysoki poziom. Na chwilę obecną nader fajna rzecz, którą czytać się będzie z przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest temat :)

O KS, jak zapewne większość dowiedziałem się z tekstu na głównej. Ściągnąłem, zainstalowałem i wsiąknąłem po uszy. Szokuje to, że produkcja grupy zapaleńców zjada na śniadanie wiele pełnowymiarowych tytułów. Ładne menusy, bardzo dobra muzyka i przyjemne grafiki to mocne strony całej oprawy. Wszystkie dialogi są napisane znakomicie, czuć to napięcie między bohaterami. No i te nawiązania do realnego świata (Hisao czytający "Krótką historię czasu" Hawkinga).

Ogólnie skończyłem ścieżkę Emi i było mocno.

Tłumienie swoich traum przygodnymi romansami i sportem, udawanie że nic się nie stało przy jednoczesnym odpychaniu wszystkich którzy chcą się zbliżyć...

Bardzo mi się jej historia podobała. :)

I teraz za kogo się chwycić, jak myślicie? Zastanawiam się między Hanako i Lily. Wcześniej myślałem o Shi(t)zune, ale powszechna jest opinia, że ma ona najgorszy wątek w całej grze.

Bierz Hanako hehe :D

A co, Lily jakaś gorsza? :P Mi chodziło, jaka historia jest waszym zdaniem najlepsza. Napisz ciut więcej ;)

Znalazłem fajny graf: Flowchart

Może się przydać przy powtórnym przechodzeniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej przechodzić tak jak proponuje Library w menu Extras czyli Emi, Hanako, Lilly, Rin, Shizume. Możesz też spróbować uzyskać inne zakończenie w danej historii np u Emi jest jeszcze złe zakończenie, oprócz tego szczęśliwego. mały Spoiler:

jeżeli do momentu rozpoczęcia się festynu nie wybierzesz żadnej dziewczyny, czyli olejesz je, to także mamy złe zakończenie, krótkie ale dosyć ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować uzyskać inne zakończenie w danej historii np u Emi jest jeszcze złe zakończenie, oprócz tego szczęśliwego.

Akurat złe zakończenie też widziałem, zresztą łatwo można się przed nim wybronić ;) Jedynie u Emi brakuje mi Ignorace Flag, co pokazuje ten graf jaki wrzuciłem. Będę musiał zapisać i go sprawdzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy popsułeś mi trochę zabawę czy nie tym grafem, ale i tak dzięki, może się przydać do uzupełniania brakujących scen. a jeśli chodzi o najlepszą historię to mogę tylko porównać Emi oraz Hanako i hmm myślę, że jednak wersja z tą drugą bardziej mnie zainteresowała, chodź minimalnie. Zaczynam teraz przygodę z Rin i zapowiada się równie ciekawie.

Spodobało mi się to, że projekt tych postaci jest tak rozbudowany i nie są oni tacy jednowymiarowi psychicznie i uczuciowo. ich charaktery są naprawdę bardziej skomplikowane, niż wyglądać by to mogło na początku ich poznawania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gdyby nie temat na głównej nawet nie miał bym pojęcia że powstała taka perełka gdyż wczesniej w ogole o tej grze nie słyszałem.

I jako że w Visual Novel praktycznie nigdy nie gram pierwsza reakcja była...chyba sobie odpuszczę, lecz po przeczytaniu całego tekstu "warto sprawdzić co to " mogę teraz z czystym sumieniem powiedzieć że było warto jak diabli.

Zajeło mi około 7 godzin "przeczytanie " na spokojnie ścieżki Emi i jakimś cudem dostałem "bad ending " aż się we mnie zagotowało że brakuje opcji "bitch slap " :P .

Oczywiscie zaczołem grę jeszcze raz żeby dostać "good ending " (swoją drogą kudos dla twórców za możliwość przewinięcia wczesniej przeczytanego tekstu ) a potem już z górki.

Emi (Bad/Good)

Kenji Path

Shizune (Good/bad )

Rin (Neutral/Bad/Good )

Hanko(Good/neutral/bad )

Z wyżej wymienionych myślę że Rin ma największego "kopa " i wszystkie inne wydają się przy niej dość hmm normalne i spokojne.

Na drugim miejscu Hanako, (z świetnym Act 2 opening cutscene ) chociaż tak jak napisałem wcześniej po ścieżce Rin nawet Hanako wydaję się dość "normalna " pomimo tego że wiele osób uważa tą postać za najtragiczniejszą.

Pozostała mi teraz tylko ukończyć ścieżkę Lilly, ale szczerze nie mam na to ochoty gdyż będzie to oznaczać "The End "

Niemalże jak obejrzenie ostatniego odcinka ulubionego serialu wiedząc że nie będzie kontynuacji :P

No i pozostaje jeszcze kwestia muzyki która w moim odczuciu jest naprawdę świetna, szczególnie "Moment of Decision " który potęguje atmosferę podczas kluczowych scen lub "Shadow of Truth " gdy dowiadujemy się czegoś o przeszłości

dziewczyn.

Podsumowując "gra " perełka z świetnie napisanymi postaciami, genialną muzyką i "story telling "

stworzona przez grupkę ludzi z 4chana oraz dostępna za darmo, aż grzech przejść obok niej obojętnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście urzekła główna postać, którą wchodzimy w interakcję z innymi postaciami. Trochę do mnie podobny. Również ma chore serce, a każda próba pobiegania, chociażby dla przyjemności, kończy się niemałą zadyszką i co gorsza - jeszcze większych problemów kardiologicznych. Dla mnie wielkim atutem tej gry jest to, że postaci tam występujące żyją tak na co dzień w naszym świecie. Poświęcają się jakimś pasjom, mimo przeciwnościom. Mam tylko nadzieję, że kiedyś ktoś chciałby ją spolszczyć, bo niektórych elementów nie zdążyłam wyłapać. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche linkowanie postów do innego forum jest zwyczajnym reklamowaniem i będzie kasowane, gdyż, nawet jeśli to forum jest poświęcone grze, linkowanie doń kompletnie nijak ma się do tego tematu i dyskusji w nim zawartej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix Wersja polska KS była planowana na samym początku, jednak coś się posypało. Na chwilę obecną nie ma szans na oficjalne tłumaczenie, gdyż autorzy nie chcą rozdawać skryptu na lewo i prawo. Aczkolwiek jakieś grupy tłumaczy się zbierają, więc być może kiedyś zobaczymy nieoficjalną polonizację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix Wersja polska KS była planowana na samym początku, jednak coś się posypało. Na chwilę obecną nie ma szans na oficjalne tłumaczenie, gdyż autorzy nie chcą rozdawać skryptu na lewo i prawo. Aczkolwiek jakieś grupy tłumaczy się zbierają, więc być może kiedyś zobaczymy nieoficjalną polonizację

Tłumaczenia nie może być. Twórcy zabronili. Były pytania na oficjalnym forum. Wiem bo sam pytałem. Jeżeli robią tłumaczenie to nielegalne wbrew woli i zezwoleniom twórców i mogą ich o to zaskarżyć.

Bym coś powiedział o modzie ale zamknę japę bo nie chce warna.

Nie dam wam linka do stronki o projekcie fanowski wspieranym przez twórców KS bo mody to ...taaa, wiadomo i nie życzą sobie tu linków. Na PW nie będę wam wysyłał bo jak bym miał wysyłać każdej osobie to bym się pociął.

A teraz grzecznie dziękujcie modom za to, iż nie będziecie mogli nawet spróbować być częścią tego projektu. Będę bojkotował takie zachowanie dlatego też nie podam wam postępów nad grą.

Powiem tylko, iż istnieje też drugi projekt, który nasza grupa wspiera i współdziała z nim. Będzie on się tyczył mentalnych niepełnosprawności. Tyle. Więcej nie powiem :)

Co do KS wkurzało mnie to, iż złe zakończenia to tylko mutacje dobrych zakończeń a nie jakby osobne akty. Cóż nie wszystko można mieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up No już, wyluzuj. :)

A jak kolega się boi, to ja mogę napisać i nawet linki podać ;)

Istnieją dwaj nieformalni duchowi spadkobiercy Katawy, z czego jeden jest już odpowiednio zarysowany: Tytuł roboczy: Mentaru Shoujo xD. Ma być on poświęcony dziewczynom z... chorobami psychicznymi! Tak, największe tabu naszej kultury padnie! :D Dobra, żarty na bok. Wspaniale, że wychodzi taka gra. Co jak co, ale o ludziach chorych psychicznie boimy się mówić, a co dopiero debatować o ich uczuciach. Mam jedynie nadzieje, że całość będzie odpowiednio napisana, ze smakiem i bez traktowania objawów chorobowych jako comic relief.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyluzuje bo to nie komuna by tak ludzi traktować. SOPA nie przeszła jeszcze!

Tak btw. podałeś link na forum samej KS a oni (od MS) już mają oficjalne swoje forum tak jak i nasz team. Kilka osób z naszego teamu współpracuje z nimi i vice versa. Więc jak widzisz są to bliźniacze projekty bardzo.

Ok. Zdradzę jedno. Dziewczyna, albinoska będzie grała na klarnecie. Buh :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciężko powiedzieć czy Mentaru Shoujo wypali..chyba że twórcy mają dyplomy psychologii :P

I jeśli będzie tworzona przez grupkę ludzi to zapewne przyjdzie nam poczekać kilka lat zanim gra się ukaże.

@Koichi.

Odnośnie zakończeń nie jest tak źle w przypadku Rin/Shizune/Hanako "bad endingi " dość znacząco się różnią od "good ending "

No i nie zapominajmy że twórcy robili grę za free więc i tak należy się cieszyć że jest aż tyle rozgałęzień fabularnych.

Swoją drogą trochę mnie dziwi ich postawa odnośnie dotacji.

Po przejściu scieżki Emi pierwsze co chciałem zrobić to sprawdzić czy można gdzieś grę kupic aby wesprzeć twórców.Oferta na steam okazała się... żartem twórców.

Tak samo z dotacjami twórcy nie chcą oni przyjmować pieniędzy za swoją pracę O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo... Emocjonalna novelka. Zazwyczaj nie tykam VN - chyba, że znajomy naprawdę poleca - ale to wzbudziło moje zainteresowanie już tytułem. ,,Katawa"... Bardzo kontrowersyjne słowo. VNka o niepełnosprawnych? Nie rozumiem ludzi, którzy się oburzają, miłość to miłość. Jeden z moich znajomych określił KS jako ,,VNka dla fetyszystów" - z czym się nie zgadzam.

Kawał dobrej roboty, jak na coś za darmo. Śliczna, bardzo mangowa grafika, przyjemna muzyczka, inteligentnie rozpisane ścieżki fabularne... Z niecierpliwością czekam na dalsze projekty tego teamu, jak i teamów z nim współpracujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie próby dyskusji na temat elementów +18, czy eroge w ogóle będą tępione ze szczególną surowością.

Czyli o co chodzi ? Zapewne grafik +18 nie wolno zamieszczać, ale dyskusja ? Dyskutować o grze eroge nie pisząc nic na temat eroge ?

W takim razie ten temat jest zbędny.

A ogólnie co do gry to pomysł oryginalny, ale nie pasuje mi takie połączenie czyli oglądanie seksu z niepełnosprawymi dziewczynami.

Dlatego wolę inne visual novel. Zresztą strona wizualna Katawa Shoujo jest przeciętna czyli taka uproszczona, niedbała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Wiesz, nie wszyscy grając w VN, nawet jeśli to eroge, robią to dla eroscenek. Niektórzy robią to dla fabuły, która w takiej Katawie wymiata. Ale niektórzy pewnie nawet "Dextera" dla golizny oglądają :P

Edit. Niedbała kreska? Mi się podoba. Zresztą, oczekujesz grafiki HD od projektu niezależnego?

I co ty masz do tych niepełnosprawnych? Dlatego warto zaczekać na MS. Postrzeganie chorych psychicznie w naszym społeczeństwie równiez wiele pozostawia do życzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...