Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sleton

"Wyznania Łgarza", Philip K. Dick

Polecane posty

Philip. K. Dick ,,Wyznania Łgarza?

Dziwię się, że na tym forum nie została przedstawiona żadna książka tego amerykańskiego autora, na którego powieściach powstały znane filmy takie jak np. ?Minority Report? albo ?Blade Runner?. Książki napisane przez Dicka to powieści fantastyczno-naukowe poruszające ciekawe i trudne tematy związane zarówno z podróżami w przeszłość jak i istnieniem Boga, zła i dobra. Książka, którą zamierzam przedstawić zupełnie inna od jego poprzednich powieści. Nie ma praktycznie nic wspólnego z fantastyką naukową. Opowiada ona o nieudaczniku jakim jest tytułowy ,,Łgarz?, który jest oderwany od rzeczywistości i wierzy, że Ziemia jest pusta w Środku i zamieszkują ją istoty inteligentne. Jack chociaż jest dziwakiem, albo jak kto woli świrem jest zupełnie nieszkodliwy dla otoczenia, w przeciwieństwie do swojej siostry Fay, jej męża Harleya, albo Nathana, którzy są szanowani i akceptowani przez społeczeństwo. Polecam książkę do przeczytania aby się zastanowić czy nasz Świat, w którym obraża się tzw. ,,dziwolągów? a akceptuje ludzi ,,normalnych? jest w porządku. Książka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i nawet zamierzam ją przeczytać po raz drugi. Według mnie jest to najlepsza książka jaką przeczytałem w swoim życiu.

Moja ocena: 6/6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...