Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAti1992stalker

"Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Braci Strugackich

Polecane posty

"Poniedziałek zaczyna się w sobotę"

Świetna powieść pióra braci Strugackich, klasyków literatury Since-fiction, jak dla mnie geniuszy radzieckiej literatury:)

Akcja książki ma miejsce w Sołowcu, fikcyjnym Rosyjskim mieście, gdzie wykonywane są tajne badania w dziedzinie magi. Głównym bohaterem tejże książki jest młody programista z Leningradu, Sasza, jadący akurat na urlop, urlop który przerodzi się w niesamowitą historię,historię która już od pierwszych stron wciąga, niesamowicie wciąga:) Instytut Badań Czarów i Magi, gadający Kot, przezabawna Niania Kijewna i wiele innych postaci to dopiero początek tej niesamowitej i diabelnie wciągającej historii:)Książkę tą przeczytałem już dwa razy, a ostatnimi czasy mam ochotę wrócić do Instytutu oraz pocmykać troszkę niani na nerwach:P Z tego właśnie powodu chcę was forumowicze zapytać, co wy sądzicie o tej jakże świetnej w moim mniemaniu pozycji,troszkę zapomnianej(Niesłusznie:P:) ostatnimi czasy jak mi się wydaje.

"Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Arkadij i Borys Strugaccy

data wydania-1964

Moja osobista ocena książki-8,5/10

post-79172-1294000966_thumb.jpg

post-79172-1294001006_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właściwie, co mi się w tej książce podoba. Absurdalny humor? Postacie? "Naukowa magia"? Sama nie wiem, ale wiem jedno - jak bracia Strugaccy się za coś razem zabiorą to wychodzą książki świetne - lekkie albo i nie, ale zawsze świetne.

Ale faktycznie, absurdu tam co niemiara. Demony niezdrowo ekscytujące się ruletką, bajający kot-sklerotyk, kraina wizji przyszłości, Janus w dwóch osobach... Długo by tak wymieniać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...