Skocz do zawartości
RoZy

Age of Empires (seria)

Polecane posty

Piękna, wielka, niesamowicie wciągająca. Druga część to królowa strategii. Cud, miód i orzeszki. Graficznie świetna nawet dziś. Nigdy nie zapomnę setek godzin przy tej grze, najpierw w singlu, później w LAN'ie. Jest to chyba jedyna strategia, w której należy zwracać szczególną uwagę na obronę bazy. Mrrr te mury obronne - kurcze - chyba pogram w to :D wspomnienia powróciły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoZy :D

Age of Empires to według mnie najlepsza seria strategii czasu rzeczywistego. Niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat części pierwszej, bo nigdy w nią nie grałem, ale za to mogę coś napisać o Age of Kings. Była to moja pierwsza gra, w którą mając kompa zaledwie kilka dni. Ta gra spodobała mi się od pierwszego spojrzenia, cudowna grafika, muzyka, i klimat serii po prostu mną zawładnęły. Grałem praktycznie bez przerwy, przeszedłem wszystkie kampanie na 3 różnych poziomach trudności (bo o necie w tamtych czasach mogłem tylko pomarzyć). Później wyszedł dodatek, niestety jakoś nie mogłem go kupić (na początku nie miałem kasy, później już go nie było w sklepach). Jednak mam go od poprzedniego tygodnia i dla niego odstawiłem Gta: Sa, a to już coś znaczy :) . Grafika już nie robi takiego wrażenia jak kilka lat temu, ale też nie odrzuca. Reszta jest po prostu perfekcyjna. Teraz nadchodzi czas Age of Empires III i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie i będzie godnym następcą poprzedniczek.

Tutaj możecie zobaczyć screeny: http://www.gamershell.com/pc/age_of_empire...creenshots.html

A stąd można ściągnąć trailer: http://www.gamespot.com/pc/strategy/ageofe...siii/index.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz zagrałem w AoE I już wiedziałem: "to jest to!". Dwójka to jedna z moich najbardziej ukochanych gier w ogóle, nie tylko wśród strategii. Bogactwo jednostek, technologii i taktyk, cudowna grafika i niesamowita wręcz grywalność. Mówcie, co chcecie- AoE rządzi!

Mrrr te mury obronne - kurcze - chyba pogram w to :D

O taak... Uwielbiałem obudowywać skrzętnie swoją bazę ^^. Też sobie pogram, a co! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie serii Age of Empire. Wiem, że w sklepach już napewno nie znajde gry AoE 2. Jedynke mam, a chciałbym mieć i dwójke. Nie wiecie gdzie można taką gre zdobyć ??? Prosze chociaż jakiś link lub coś.

P.S.

Pozdro dla fanów strategii ! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wy! Przez tych, którzy otworzyli ten temat będe musiał odkurzyć kolekcję gier strartegicznych. U mnie to tak, że kiedy juź się nagram w AoE idę w następne strartegie.

Swoją drogą AoE skradło mi kilkaset godzin z życiorysu. Te nie przespane noce, te wyrywane włosy, i ten płacz kiedy mi skopali du.e na lanie :) Ehh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, wielka, niesamowicie wciągająca. Druga część to królowa strategii.

Czy ja wiem, akurat strategii znalazł by sporo lepszych (seria Total War jest jednak bardziej rozbudowana), ale jeśli chodzi o RTSy to się zgodzę.

Jest to chyba jedyna strategia, w której należy zwracać szczególną uwagę na obronę bazy.

Nie tylko - w Cossacks bez obrony też wiele nie zdziałasz.

AoE na pewno jest bardzo dobrą serią gier, ale widac, ze obecnie nieco odstają od reszty stawki. No, ale nadchodzi AoE 3 i zapowiada się doskonale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AoE na pewno jest bardzo dobrą serią gier, ale widac, ze obecnie nieco odstają od reszty stawki. No, ale nadchodzi AoE 3 i zapowiada się doskonale.

Tak oczywiście! Przecież taki chociażby C&C Generals jest lepszy, ładniejszy, bardziej rozbudowany, a wielu fanów nie zyskał. No właśnie jest jeden szkopuł. Kiedy wychodziło AoE strategii było multum, ale tylko AoE pokazało coś nowego w strategiach. Więc nie można mówić że są lepsze strategie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategie to bardzo szeroki gatunek. Strategią jest Myth, strategią jest HoMM, strategią jest Disciples, jest seria Total War, Close combat, Steel Panthers, Jagged Alliance, Silent Storm, Homeworld, Dawn of War, Dark Omen. To wszystko strategie. Powiesz mi, ze AoE jest lepsze od każdej z nich i żadna nie wniosła do gatunku tyle co kolejne age? No bez żartów proszę. Dlatego jak sie mówi o potędze AoE to trzeba to zwinąć do gatunku klasycznych RTSów - wtedy AoE jest bezkonkurencyjne. Przy porównaniu do całego gatunku jest bez szans - taki Shogun czy Myth wniosly wiecej w momencie, w którym sie pojawiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żadna nie daje takich możliwości jak AoE! W Shogunie nie zbudujesz takich murów, na których zgnie 653 jednostek, a ty nie stracisz żadnej! Nie zrobisz tak, żę oddziałem 20 konnych łuczników rozwalisz około 40 championów. Albo 5 E.Longboatami rozwalić 10 E.Canon Galleonów w jednej krótkiej bitwie! To są możliwości na strategie, tam wszystkim można rozwalić wszystko! No, prawie wszystkim wsystko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żadna nie daje takich możliwości jak AoE! W Shogunie nie zbudujesz takich murów, na których zgnie 653 jednostek, a ty nie stracisz żadnej! Nie zrobisz tak, żę oddziałem 20 konnych łuczników rozwalisz około 40 championów. Albo 5 E.Longboatami rozwalić 10 E.Canon Galleonów w jednej krótkiej bitwie! To są możliwości na strategie, tam wszystkim można rozwalić wszystko! No, prawie wszystkim wsystko...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Można wiedzieć, w ile strategii grałeś? Bo z twojego posta wnioskuję, że w niewiele. Nie twierdzę ze AoE to kicz, ale na pewno nie strategia wszechczasów. Gra ma wszystkie zalety i słabostki RTSów - brak morale, limitu amunicji, zmęczenia u jednostek, możliwość zabunkrowania się (według ciebie wybudowanie murów i patrzenie, jak AI się na tym wykrwawia to strategia?). W Shogunie nie zrobię rzeźi konnymi łucznikami? LOL, przy normalnych ustawieniach pewnie że nie, bo konie się zmęczą albo skończy się amunicja. Jeżeli to wyłączę to jednym oddziałem konnych miotaczy mogę roznieść w pył pełną armię. Kiedy wyszedł Shogun to była prawdziwa nowa jakość, bo takiej gry wcześniej nie zrobiono. AoE sporo wniosło do RTSów, ale też powieliło stare grzeszki. RTS wszechczasów? Możliwe, strategia wszechczasów - na pewno nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale AoE2 ma to "coś". Może i brak morale i limitu amunicji, ale zabunkrować jednostki można! W zamku, wieżach oraz centrum miasta. A może AoE3 będzie miała morale, zmęczenie oraz limity? Poza tym nawet jak się gra z żywym przeciwnikiem i tak na murach może się rozbić duża częś jego armi może się rozwalić! Tylko trza się postarać. Ja w to nie grałem od roku, ale chyba zainstaluje to raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! AOE2 to gra, do której warto wracaći do dzispotrafi zadziwić. W jej czasach RTSy nie miały wielu rozxwiązań, których brak dziśwydawałby sięśmieszny. AEO2 wyznaczyło w pewnym sensie standardy gatunku i miało spopry wkład w rozwój RTSów i żadne detale tego nie zmienią :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale AoE2 ma to "coś". Może i brak morale i limitu amunicji, ale zabunkrować jednostki można! W zamku, wieżach oraz centrum miasta. A może AoE3 będzie miała morale, zmęczenie oraz limity? Poza tym nawet jak się gra z żywym przeciwnikiem i tak na murach może się rozbić duża częś jego armi może się rozwalić! Tylko trza się postarać. Ja w to nie grałem od roku, ale chyba zainstaluje to raz jeszcze.

I to jest własnie jeden z grzechów RTSów - mozliwosć obmurowania bazy i patrzenia, jak AI/inny gracz traci na tym setki żołnierzy. Gdzie tu strategia? No i pewnie zaraz się dowiemy, ze seria Total War itd. nie ma tego "czegoś". Grałeś chociaż w jedną część? Ja akurat w oba AoE grałem. AoE jest świetne i tego nie neguję, ale jako RTS. Wniósł dużo do tego podgatunku i za to chwała twórcom. ale ma za dużo uproszczeń, aby być strategią wszechczasów. A czy trzecia część bedzie ich pozbawiona? Nie wiadomo, 3 części jeszcze nie ma, i na razie mówi sie najwięcej o grafice i fizyce, jaka ma się w grze znaleźć, o samej rozgrywce cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem wszystkie misje w kampanii The Conquerors (oficjalny dodatek do AoE2) i muszę powiedzieć, że grało się wspaniale. Upływ lat nie odebrał tej grze nic z długiej lisy zalet. Wciąż zachwyca, budzi emocje i nie pozwala się oderwać od komputera. Dzisiaj zaczynam grać z kumpalmi po LANie, będzie super :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez baaardzo długi okres czasu grałęm w tego RTS'a i mam już o nim wyrobione zdanie. Sądzę, że, mimo, iż sporo wody w Wiśle upłynęłó od czasu premiery AoE II, dalej jest bardzo grywalny i, jakby to ująć - "świeży". Wrogowie grają bardzo mądrze, szczególnie na poziomie "średni" i wyżej nie jest łatwo wygrać. Naprawdę "szacun" ( :P ) dla tego, kto potrafi poradzić sobie z siedmioma przeciwnikami na najwyszym stopniu trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age nie jest gniotem. W RTSach to sama czołówka. Ja sam grałem tylko w cześć pierwszą (niestety, Age wyszedł w czasach, kiedy gry od Microsoftu kosztowały przynajmiej 200 zł, i choc teraz można kupić specjalny pamiet, gdzie są obie części + dodatki do nich, to nadal trzeba wyłożyc na to 160 zł. Sporo, chociaż na pewno warto. O ile ten pakiet odnajdziesz, bo dawno go w sklepach nie widziałem. Pocieszajace, że Age 3 bedzie za 130 zl, czyi nieco taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może AoE3 będzie miała morale, zmęczenie oraz limity?
Nie. AoE3 to będzie RTS - możliwe, że doskonały, ale tylko RTS. I w RTS'ach nie ma miejsca na takie rzeczy. Na różnorodność strategii i inne takie wspominane wyżej - też bym nie liczył, bo w RTS'ach wszystkich bez wyjątku jest tylko jedna strategia - kupą na wroga. Innej nie ma i nie będzie.

AoE 2 na pewno jest najbardziej przełomowym RTS'em, jaki się do tej pory ukazał. Ale czy jest RTS'em wszechczasów? IMO nie - osobiście bardziej lubię Age of Mythology, które w sumie jest takim jakby nieoficjalnym dodatkiem do AoE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wątpię, aby miało takie cuda. Co prawda Cossacks 2 ma morale, ale Age to Age i fani pewnie by nie przełknęli takich zmian. Od tego jest seria Total War i bardziej rozbudowane turówki. W RTS'ach raczej wszystkich trzech rzeczy na raz się nie stosuje, jeśli już to jedna. (Gdzieś limit amunicji zastosowano, zadaje sie, ze nowy Earh to ma, a nie wiem, czy nie było już w poprzednim)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit amunicji (oraz specjalne pojazdy uzupełniające ją) to i w S.W.I.N.E. było. Ale IMO to przekombinowane jest. RTS to RTS, to nie jest wbrew temu, co mówi nazwa strategia. Dlatego wszelkim podonym pomysłom w AoE 3 mówię nie. Chcę dobrego (a nawet doskonałego) RTS'a, a nie jakieś smiesznej hybrydy, którą to nie wiadomo będzie gdzie przyczepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie częśći Age of Empires, Age of Mythology chyba tez możemy zakfalifikować do tej serii? W każdym razie przy tych grach spędziłem wiele czasu. Trudno jest dziś mówić o grafice AoE i AoE2, po prostu technologia poszła bardzo do przodu. Czy ich grywalność nadal jest wysoka? Myślę, że czas tych gier bezpowrotnie minął i obecnie grać w nie mogą tylko maniacy. Co innego Age of Mythology, ta gra do dziś ma w sobie to coś. Mimo wszystko myślę dziś o tej serii z rozrzewieniem i mam nadzieję, że AoE3 też nie zawiedzie fanów gier typu rts.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limit amunicji i pojazdy do uzupełniania były w sudden strike 2

ale SS2 jest bardziej rozbudowany w kampaniach

grałem w AoE 2 i wszystko mi się podobało, tylko tonięcie statków było poprostu brzydkie. Ale ważna jest grywalność i grafika

ilość budynków trochę mała, ale wystarczy :)

mam pytanie-kiedy wyjdzie AoE 3??

Jeśli wierzyć CDA :lol: to pod koniec bieżącego roku ( pewnie w okresie światecznym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...