Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Ludziiiska, coś więcej konkretów sypnijcie. Uwagi typu "zagrałem 10 minut i rzuciłem na półkę" nic nam tu nie mówią, a z chęcią bym się dowiedział od kogoś zainteresowanego, czy patche coś naprawiły w grze. To, że Wy wiecie, nie znaczy, że taki Paguł z drugiej strony monitora wie :f

Poza tym, nie chce mi się wierzyć, że ZB ma same bugi. Recenzja wszystkiego nie obejmie a i wiadomo, że gorycz często bierze górę, tak więc spodziewałem się wyrazistych opinii od forumowiczów. Sam widziałem kilka filmików z gry, a pomijając te reklamowe (ciągle dzwoni mi w uszach "Zmierzch Bogów jest dla Gothica 3 tym, czym Noc Kruka dla Gothica 2") prezentowały się całkiem okazale. Oczywiście, nie mówimy tu o profesjonaliźmie, ale kilka rzeczy nie wyszło tak tragicznie, jak to słyszałem. Rozmowa gracza z Paladynem, który wypomina stare czasy i bohatera, który zabił Ożywieńca i pokonał Śniącego, nawet jeżeli mocno przestylizowana, wydaje mi się bardzo ciekawym akcentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paguł - nie da się ukryć, że ZB ma bugi. Jednak po uaktualnieniu do najnowszej wersji u mnie jedynym problemem były rzadkie zwieszki, pojawiające się średnio raz na godzinę, półtorej. Pozytywnie mnie zaskoczyła długość gry. Twórcy wspominają o 10 godzinach, mi gra zajęła około 20 - a można ją jeszcze ukończyć na drugi sposób. Fabuła nie jest zła, wspaniała tez nie jest - ale jest istotnym pomostem pomiędzy G3 a Arcanią. Można na wlasne oczy zaobserwować stopniowo wzrastające szaleństwo Bezimiennego, które jest przecież główną podstawą fabuły G4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 dla mnie był najlepszą częścią z całej serii. Niesamowita , wielowątkowa fabuła i świat pełen tajemnic. Pomijając bugi i brzydką grafikę ta gra to prawdziwa legenda w swoim gatunku.

Gothic 2 stracił trochę na klimacie z jedynki ,ale za to ogrom świata wynagradzał wszystkie niedoróbki i błędy. Gothic 3 zawiódł mnie. Koszmarna optymalizacja i wiele bugów z niechęciło mnie do świata gry; ;P Szkoda że Piranha Bytes została odsunięta od serii Gothic. Ale Pirahna tworzy nowy projekt (RISEN) który ma być duchowym następcą wielkiej serii. Czekam z niecierpliwością xD :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa gracza z Paladynem, który wypomina stare czasy i bohatera, który zabił Ożywieńca i pokonał Śniącego, nawet jeżeli mocno przestylizowana, wydaje mi się bardzo ciekawym akcentem.

Niestety, cały czar tej sceny pryska, gdy nasz bohater zaczyna rzucać patriotycznymi tekstami...

Można na wlasne oczy zaobserwować stopniowo wzrastające szaleństwo Bezimiennego, które jest przecież główną podstawą fabuły G4.

Stopniowo? Dla mnie Bezimienny od początku do końca zachowywał się jak jeden wielki popapraniec :P Miejmy nadzieję, że jako rybak z czwartej części będzie można przemówić mu do rozsądku.

A co do samego ZB... Jak już się przełknie bugi i jeszcze gorszą optymalizację zostanie nam średniawa fabuła, zero przyjemności ze zdobywania dobrych broni i zbroi (o które praktycznie potykamy się co chwila), no i sporo questów pobocznych, z których niestety wiele jest niezwykle irytujących. Często przyjdzie nam eskortować kogoś na niewyobrażalnie dalekie odległości (np. z Cape Dun do Vengardu). W połączeniu z idiotyzmem npc i koniecznością prowadzenia po kilka postaci jednocześnie otrzymujemy ostateczną zagładę.

Edytowano przez brusque
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brusque]Niestety, cały czar tej sceny pryska, gdy nasz bohater zaczyna rzucać patriotycznymi tekstami...
Jak można się domyślić z mojej poprzedniej wypowiedzi, nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Cały ten patriotyzm bardzo mi się podoba, bo choć uśmiechnąłem się nie jeden raz, uważam to za dobre wytłumaczenie, jak to już nazwał Lord, postępującego szaleństwa Bezimiennego. Nie uważam się za gothicowego znawcę, ba, nie przeszedłem żadnego Gothica bez kodów (czas, a jednak historię chce się poznać), ale nawet bez tego można stwierdzić, że Bezi jest zwyczajnie diablo rozgoryczony całym tym - skądinąd bezowocnym - zbawianiem świata. Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz się zastaniawiam czy kupię gothic 4.Pewnie będzie miała większe wymagania i będzie się gorzej zacinać niż zmierzch bogów.Nie wiem czy zaufać innej firmie skoro piranha bytes zrobiła najlepsze części gry gothic 1,2,noc kruka.Chyba będę musiał poczekać na opinie fanów na temat tej gry.Jak będą pisać,że się zacina jak zmierzch bogów to nie kupię. :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- znacznie poprawiona wydajność (płynniejsza gra, szybsze wczytywanie),

- nawet nowe potwory

To jest, niestety, czysta fikcja ;)

nie wiem czy to blad czy tak po prostu jest ale w myrtanie zwierzeta walcza za soba

Zawsze tak było, nie jest to żaden błąd. I nie walczą wszystkie ze wszystkimi, tylko konkretne rodzaje, np. wilki atakują ścierwojady. Jest to dość logiczne i uwiarygadnia świat gry.

hmm moze nie wyrazilem sie jasno jasne ze to logiczne tylko dlaczego juz w nordmarze wilki nie atakuja np. jeleni albo szablozeby bizonow? tak samo w varancie nie zauwazylem juz tej interakcji miedzy przedstawicielami fauny.

Edytowano przez rahiemur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ZB to jaki był taki główny quest? (jak w G3 odnalezienie Xardasa), bo koniec na youtubie widziałem. Pytam się bo nei zagram nigdy chociaż chciał bym, żeby poznać historię. Kupiłem za 55zł w Saturnie, ale mi nie działało na dwóch komputerach, i jak zwracałem to nawet nei sprawdzali tylko kase mi od razu oddali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny quest? Powracamy do Myrtany aby zaprowadzić swoje porządki, gdyż pomimo naszych wcześniejszych starań ciemny lud nie jest w stanie osiągnąć pokoju samodzielnie (jak nietrudno się domyślić, ZB tyczy się tylko jednego z zakończeń Gothica 3 -

drogą Xardasa

). Potem oczywiście, jak to zwykle bywa, wynika z tego jeszcze sporo innych rzeczy.

Edytowano przez brusque
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Zmierzch bogów to totalna klapa. Nie widzę więc sensu aby nabyć ten dodatek. Mam nadzieję że Arcania okaże się lepszą kontynuacją serii. Szkoda tylko że już nie pokierujemy TYM Bezimiennym. Myślę jednak że będzie możliwość przyłączenia się do niego. Swoją drogą nawet trudno sobie wyobrazić że akcja wszystkich trzech dotychczasowych części dzieje się w ciagu kilku miesięcy. pewnie dlatego że powstawały w długich odstępach czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalezienie xardasa bylo glownym watkiem? znalazlem go jak oswobodzilem polowe myrtany i nordmar powiedzial mi o artefaktach adanosa po czym... juz nigdy do niego nie wrocilem. po skonczeniu trojeczki zrozumialem tych co narzekaja na fabule :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DKson]A więc Zmierzch bogów to totalna klapa. Nie widzę więc sensu aby nabyć ten dodatek. Mam nadzieję że Arcania okaże się lepszą kontynuacją serii.
Twe oszałamiająco-powalające argumenty wdusiły mnie w ścianę, a astma płuca nawiedziła, gdym doszedł do tej dygresji. Skoro Ty tak bezkrytycznie twierdzisz, że ZB to jedna wielka pomyłka, nie racząc nas nawet argumentami, jakie przemawiają za i przeciw grze, to ja równie szczerze wierzę, że nawet nie grałeś w ten dodatek. I jestem w stanie uknuć teorię spiskową, która wyjaśni Ci, że tak naprawdę na oczy tej gry nie widziałeś:

1. Twoja silnie nacechowana negatywnie wypowiedź przychodzi jako podsumowanie kilku poprzednich wypowiedzi, w których forumowicze przedstawiają argumenty, że gra jest coraz lepsza, co prowadzi do prostego wniosku, że:

a) nie przeczytałeś ich

b) (teoria spiskowa) nie grałeś

2. Nie widzisz sensu, abyś kupował ten dodatek, co prowadzi do prostego wniosku, że:

a) dostałeś ZB od wujka z Ameryki

b) (teoria spiskowa) nie grałeś

3. Masz nadzieję, że Arcania będzie lepszą kontynuacją, więc uważasz, że ZB to kontynuacja (no, chyba, że porównanie w opisie ZB nie odnosi się do ZB, ale do np. Gears of War 3). Wzięcie pod uwagę faktu, że ZB nie jest kontunuacją, tj. nie przedstawia całkowicie nowej linii fabularnej, lecz bazuje na wydarzeniach z G3 i stanowi swoisty pomost, tj. kreuje nić fabularną, która przedstawia, na czym opiera się fabuła Arcanii, prowadzi do prostego wniosku:

a) grałeś w inną grę

b) nie wiesz, w co grałeś

c) (teoria spiskowa) nie grałeś

To taki żarcik. Przepraszam zań Panów Adminów i Moderatorów, ale strzyka mi w kolanie od jaśnie oświeconych wypowiedzi.

Wszelkie podobieństwa do postaci realnych, a tym bardziej do tych ze znaczkiem kopirajta, są przypadkowe. Tak samo jak negatywny wydźwięk wypowiedzi. Pa.

Paguł - ja też mam alergię na osoby, które krytykują gry, których na oczy nie widzieli. - Lord Nargogh

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję, że mi komp nie pociągnął bo chciałem pociągnąć Beziego dalej. W filmikach widziałem, że kurde teraz on się tak kozaczył itp. :) A co do Arcanii, gra zapowiada się ciekawie (Bezimienny ten numer 1 :) doszedł do potęgi dzięki nam - fajny akcent), chociaz komp mi i tak nie pociągnie :( I ciekawi czy będzie coś z Xardasem znów. Fajnie by było. Bo on wg. jednego z zakończeń G3 przeżył, ale nei wiem co z nim było w ZB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem, ale co z tego że małe jak to są minimalne. Jak się te ledwo spełni to będzie się gra cieła. Ja tam tych wymagan nie spelniam. Mam procka 2,8ghz 3gb RAM i karte graficzna Radeona x800 gto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie mam za mocnego kompa lecz na średnich powinno pójśc. Pentium D 2,66, Radeon x3850 i 2gb RAM

Crysis chodzi średnie\wysokie przy rozdzielczości 1280x1024

Edytowano przez surmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, wymagania nie są jakieś przerażające. Pięć patchy i po sprawie :happy: . Bardziej mnie martwi czy gra wyjdzie w Polsce. Mniej kłopotów, cena znośna, a polonizacje CDP są w miarę, w miarę. Wiecie może coś o planach wydania Arcanii w Polsce? Bo jak tak dalej pociągnie, to będzie trzeba jakieś petycje wymyślać, żebrać o grę :mad: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego miała by nie wyjśc w polsce ? Twórcy sami wysyłają informacje dotyczące gry polskiemu serwisowi o niej arcania.gram.pl więc dziwne by było gdyby nie wyszła.

Edytowano przez surmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...