Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Add3k

Laptop za 4000 zł

Polecane posty

Cześć, potrzebny nowy laptop.

Cena: Chciałbym się zamknąć 4000 zł +/- 200 zł

Zastosowanie: Gry oraz amatorski montaż filmów

Rozmiar: Najlepiej matryca 15.6 cala

Mobilność: Będzie używany głównie w domu, będzie raczej przenoszony z pokoju do pokoju. Czas pracy na baterii nie musi być długi.

System operacyjny. Tak, również potrzebuję, nie mam win 10 na zbyciu.

Dodatkowe uwagi: Nie Lenovo

 

EDIT: coś w tym stylu.

https://www.x-kom.pl/p/425338-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-2561000-win10-gtx1050ti-fhd.html

 

Ktoś wie jak z tym laptopem? Grzeje się mocno? Psuje się? Czy może jest coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z systemem to niestety wychodzi trochę za dużo.

 

EDIT: Widzę, ze jest też wersja 6 rdzeniowa tego laptopa za 4299 zł. Pozostaje pytanie, czy on się grzać nie będzie, bo o nitro czytałem i oglądałem że potrafi chłodzenie nie zawsze wyrabia, a tu chyba to samo włożyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ósmej generacji, ale mam ten model Dream Machines  z siódmą generacją. Gram strategie i MMO więc moje odczucia może nie będą miarodajne, ale mam nadzieję że chociaż trochę pomogą Ci poznać z czym się mierzysz.

SWTOR - easy, cicho, zimno i przyjemnie oczywiście max setting

Total War Warhammer 2 - ciepło, ale laptop na brzuchu może leżeć i nie powodować oparzeń, ustawienia jakieś tam wyższe ale wiadomo że nie ultra

Civilization 6 - max ustawienia i co mnie zaskakuje dużo cieplej niż w przypadku TW Warhammera 2, wygląda na to że CPU w tych modelach wyrzucają na zewnątrz wyższe temp niż GPU. Civka 6 na brzuchu w lato raczej nope, w zimę jest całkiem przyjemnie ;)

Jak byś chciał jakąś gierę to daj znak to zainstaluję i mogę Ci podać temperatury i odczucia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nietoperz2 napisał:

A może taki Acer Nitro 5 https://www.x-kom.pl/p/387392-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-7700hq-8gb-1201000-win10-gtx1050ti.html oddają 500 zł zwrotu :D

  • Intel Core i7-7700HQ
  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • Microsoft Windows 10 Home PL
  • Ekran IPS
  • Dolby Audio™ Premium
  • Podświetlana klawiatura

Wygląda dość kusząco. A wiesz coś może coś o chłodzeniu? Jak się sprawdza? I jak się ma względem tego acer aspire 7 co podlinkowałem?

 

5 godzin temu, Ploo napisał:

Nie mam ósmej generacji, ale mam ten model Dream Machines  z siódmą generacją. Gram strategie i MMO więc moje odczucia może nie będą miarodajne, ale mam nadzieję że chociaż trochę pomogą Ci poznać z czym się mierzysz.

SWTOR - easy, cicho, zimno i przyjemnie oczywiście max setting

Total War Warhammer 2 - ciepło, ale laptop na brzuchu może leżeć i nie powodować oparzeń, ustawienia jakieś tam wyższe ale wiadomo że nie ultra

Civilization 6 - max ustawienia i co mnie zaskakuje dużo cieplej niż w przypadku TW Warhammera 2, wygląda na to że CPU w tych modelach wyrzucają na zewnątrz wyższe temp niż GPU. Civka 6 na brzuchu w lato raczej nope, w zimę jest całkiem przyjemnie ;)

Jak byś chciał jakąś gierę to daj znak to zainstaluję i mogę Ci podać temperatury i odczucia. 

 

No, poprzeglądam jeszcze konfiguracje tego dream machines. Niestety w tej co podesłał Ationx wychodzi trochę za drogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi drogo, to fakt, w środku jest 8sma generacja, siódma w tej chwili nawet jak dorzucisz windowsa wychodzi dość rozsądnie.

Np. https://proline.pl/laptop-dream-machines-g1050ti-15pl20-15-6-cali-fhd-ips-mat-i7-7700hq-120gb-ssd-1tb-8gb-ddr4-2400mhz-hyperx-impact-gtx1050ti-4gb-hdmi-noos-p1141866

i7-7700hq

GTX 1050TI

8GB RAM i jest wrzucona kość HyperX Impact 

120 SSD

1TB HDD

brak windy

za 3,7k pln

Ale myślę że w aktualnej sytuacji jesteś w stanie wygrzebać w odmętach internetu coś z i7 siódmej i GTX 1060 normalnym mieszcząc się w budżecie +/- 5% raczej +5%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...