Jump to content
  • entries
    199
  • comments
    775
  • views
    67,130

Skutki piractwa.

Sign in to follow this  
Spriggs

629 views

Do tego wpisu, zainspirował mnie pan Mancins, z strony głównej w newsie o Microsoftcie, a dokładniej a dam tu cytat.

"Srał pies te exclusivy, a ja nie chcę grac na PS3 ani na 360 tylko na PC. Niech piekło pochłonie Micosofta z tymi jego exclusivami, płaceniem producentom żeby gra była dostępna tylko na ich konsole itp. To się na pewno kiedyś przeciwko nim obróci. Zasrane złodzieje. Jeszcze chcą żeby nie przerabiać konsol. Exclusivami zostałem zmuszony do kupienia konsoli, ale żadnej gry na 360 już nie kupię tylko sobie ściągnę! Oni mnie z tej to ja ich z drugiej!! Wydali by gę na PC to bym kupił, a tak srał ich pies."

Jak każdy wie lub nie, dziś piractwo na PC, to istna plaga, można ją porównać do plagi szerszeni ITP. Spójrzcie na to tak, czekacie sobie na wymarzoną grę, która no powiedzmy będzie te sto dwadzieścia złotych kosztować, a tu nagle kumpel parę dni przed premierą wyskakuje ci z tekstem. "Ha mam tą grę za darmo ! i to przed premierą !" Co już może świadczyć że znalazł się jakiś idiota, który udostępnił grę w internecie przed premierą, było wiele takich przypadków. Ale chyba najgłośniejszym chyba była sprawa z grą Risen, z tego co pamiętam to Rosyjski wydawca gry, kilka dni przed premierą. Wypuścił grę do internetu, oczywiście panowie z Deep silver, pod groźbą sprawy w sądzie, mieli usunąć pliki, ale to było bez skuteczne. Kto zdążył przed usunięciem plików pobrać Risena, tak dalej i dalej wypuszczał grę w obieg internetu. W zasadzie, to moim zdaniem piractwo jest głównym problemem, dla którego gry pokroju. "Halo, GTA, Brutal legend, Fable II & III." ITP, nie są wydawane na PC. Dlatego twórcy gier porzucają coraz częściej rynek PC, bo gry na komputerach osobistych, są po prostu ściągane. Na konsolach jest to samo, tyle że bez przerobionej konsoli sobie nie pograsz w piracką grę, w zasadzie. Nie ma w żadnym kraju chyba, wpisu w systemie prawnym, co wiązało by się z okolicznościami ściągania gier. Innymi słowy. Póki internet ma wolną swobodę, póki będą pojawiać się linki do pobierania gier. Chce Microsoft i inne firmy walczyć z piractwem ? To niech końcu zaczną ! A nie gadają teksty typu. "Gra nie wyjdzie na PC, ponieważ z licznych analiz stwierdziliśmy, że gra będzie częściej pobierana nie legalnie z internetu, niż kupowana w sklepach." Widzicie ? Sami jesteśmy sobie winni. :]

Sign in to follow this  


9 Comments


Recommended Comments

Masz rację i nie masz racji.

Piractwo napędza ceny gier, opóźnione premiery PC i tak dalej a to z kolei napędza piractwo. Wydaje mi się że to trochę błędne koło.

Poza tym jak walczyć z piractwem? Na dzień dzisiejszy to niemal niemożliwe. Można piratom co najwyżej utrudnić życie i skomplikować cały proceder.

Rola internetu w piractwie jest ogromna, ale pamiętam czasy kiedy internet mieli tylko wybrańcy, a pirackie gry każdy z podwórka. Wniosek jest jeden- Co by nie zrobić, Piraci się dostosują i nauczą się z tym żyć. Jak szczury, czy wirusy. Jedyna nadzieja to w mojej opinii wzrost liczby graczy szanujących twórców( a na szacunek trzeba zasłużyć o czym niektóre studia zapominają) oraz potępianie piractwa ostrą krytyka przez uczciwych graczy.

Share this comment


Link to comment

Wiesz, mnie się wydaje. Że piratów napędzają komentarze na poszczególnych serwisach typu. Gry-online ITP. Ale zastanawiam się, skąd prawie zawsze, niektóre gry wyciekają parę dni przed premierą. ? Czyżby jakiś człowiek, który tworzył grę od podstaw, wystawiał pliki do internetu ? Jakoś nie chce mnie się w to wierzyć.

Share this comment


Link to comment

Mi też nie, ale podobno takie rzeczy się zdarzają, nawet w studiach w których wydawałoby się że pracują wyłącznie ludzie uczciwi i wierni firmie.

Nie mam pojęcia jaką mają motywację, ale świat nie raz udowadniał że ludzie robią niektóre rzeczy bez powodu i bez zastanowienia.

BTW, Mancins nowego komentarza napisał :D

Share this comment


Link to comment
Nie ma w żadnym kraju chyba, wpisu w systemie prawnym

A nie było kiedyś newsa na stronie CDA, który mówił o tym, że złapano kolesia, który przed premierą "zdobył" bodajże Modern Warfare 2?

Share this comment


Link to comment
Nie ma w żadnym kraju chyba, wpisu w systemie prawnym

A nie było kiedyś newsa na stronie CDA, który mówił o tym, że złapano kolesia, który przed premierą "zdobył" bodajże Modern Warfare 2?

Tylko ten przypadek znam, bo z tego co wiem, to Infinity Ward, lekko mówiąc. Zdenerwował na potencjalnego pirata, i dali za nim list gończy, jak to się skończyło wiadomo. Szkoda tylko że IF pokazało jak nie cierpi piratów w takiej sytuacji, bo reszta firm to całkowicie chyba olewa przypadki, pojawienia się gier na internecie przed premierą.

Share this comment


Link to comment

No, jak dla mnie to niektórzy producenci sami są sobie winni. Kiedyś kupowałem każdą grę, bo chciałem być uczciwy. Jednak w ciągu ostatnich trzech lat moje podejście do kwestii piractwa uległo drastycznej zmianie. Zaczęło się od UT3. Kupiłem, zainstalowałem i do ukazania się patcha nie włączyłem gry drugi raz, bo była niegrywalna. Teraz,po 3 latach i 5 dużych patchah nadal zdarzają się problemy. Następna gra- GoW. Ogólnie spoko, super optymalizacja itd ale...multi brak. Tzn. jest, ale, jak wiadomo GfWL w Polsce niezbyt działa. Crysis- cóż,tu zawiodłem się na AI oraz na długości rozgrywki, ale to chyba wina moich wymagań. Modern Warfare 4- haha, spoko,kupiłem,grałem, ale niestety, po jakimś czasie w multi zaczął wyskakiwać komunikat że ktoś na moim kluczu właśnie gra:/ Dalej- FarCry2. Dzień premiery tej gry to była totalna farsa, ci co kupili pewnie pamiętają. Mirror's edge- spoko, ale gra na 3 godziny. FEAR 2- tak zabugowany że ledwo szło grać, nawet w single.... Można by tak wymieniać w nieskończoność. Tak czy inaczej faktem jest, że coraz więcej tytułów,nawet tych głośnych, jest robionych na odpie*dol. I to jest jak najbardziej w porządku, tak powinno być a my powinniśmy im płacić. To tak samo jakby kupować uszkodzone auto albo przeterminowaną szamę- niby da się to wykorzystać, ale swojej ceny warte nie jest. Oczywiście, zdarzają się gry, których jakość odpowiada, a czasem nawet przewyższa ich wartość w złotówkach, ale niestety, zdarza się to coraz rzadziej...:/

Share this comment


Link to comment

Ktoś na stronie napisał taki tekst, aż warto go zacytować.

"sony jest fajne ,microsoft to zal bo maja piracona konsole a ps3 jest czyste^^" By Guthan.

Tak, już to widzę jak nie ma piractwa na PS3, Ee panie Guthan wiadomość z ostatniej chwili, piractwo jest na PS3, tyle że nie tak widoczne jak na PC. Moim zdaniem, wszystkie te firmy typu Blizzard, Ubisoft, EA Games ITP. Pozwalają na piractwo, co z tego że zrobią zabezpieczenia, skoro je złamią ? Mogli by końcu zacząć wydawać listy gończe za tymi wszystkimi piratami, a wszystkie strony poświęcone ściąganiu pełnych wersji gier, zamknąć. Choć nie wiem czy akurat w tym przypadku, torrenty są legalne.

Share this comment


Link to comment

Moim zdaniem piractwo jest ani dobre ani złe. Przyznaje że czasami ściągam pliki z neta bo niechce mi się płacić kasy i wkładać płytke za karzdym razem gdy chce w tę grę grać. Nie jestem przywiązany do piractwa ale i go niekrytykuje więc moje zdanie jest neutralne. :tongue:

Eee, w tym miejscu przyznajesz się do piractwa ? Ostrzegam że jeśli tak, to moderacja zrobi ci kuku. :)

Kuku - Pzkw

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...