Jump to content
  • entries
    345
  • comments
    4,882
  • views
    460,295

Moja niepasja

Sign in to follow this  
Qbuś

424 views

Przeglądanie DeviantArt i kolekcjonowanie ciekawych dzieł stało się stałym elementem mej obecności internetowej. Uwagę zwracam głównie na zdjęcia, ale i inne formy mnie nie odstraszają. Pomyśleć można by było, że sam lubię popstrykać od czasu do czasu. Niestety - oko mam tylko do zdjęć cudzych. Nigdy nie miałem za bardzo talentu do zauważania dobrych okazji zdjęciowych, nie noszę prawie nigdzie ze sobą swojego całkiem znośnego Kodaka Z710. Pstrykam właściwie tylko na różnych wyjazdach i niektórych spacerach.

Można więc sobie pomyśleć, że nie mam specjalnych powodów, żeby prezentować nieliczne fotki, których się nie wstydzę. I w sumie racja. Solidnych powodów nie mam. Jednak na forum przebywa sporo osób, które załapały się na fotograficzny szał i znają się na tym dużo lepiej ode mnie. Może więc ktoś strzeli jakąś radą, konstruktywną krytyką lub innym komentarzem. Nie zamierzam w przyszłości oddać się pstrykaniu, ale chciałbym po prostu robić lepsze zdjęcia, gdy już mam do tego okazję. Od razu zaznaczam, że wszystkie fotki prezentowane są w formie 'as is' - znaczy się nie były poddawane żadnym szopom ani GIMPom, prosto od krowy.

Standardowo - click for full view, please. Na początek coś ku pokrzepieniu wszystkich nieznoszących insektów:

Sucker_sucked_by_Jnqbus.jpg

Zaschnięte komarzysko sfotografowane na klatce w bydgosko-myślęcińskim ogrodzie fauny i flory. Z tego samego wypadu soczyste czarnulki:

Black_on_green_by_Jnqbus.jpg

Dzień był gorący i słoneczny, zieleń soczysta, a łąbądki czarne. Następne zdjęcie to mały strumyk w lesie otaczającym skałki w słowacki Sulovie:

Flow_right_through_me_by_Jnqbus.jpg

Zielono mi. W drodze do Sulova był jednak Kraków, a tam słońce zajść chciało:

A_Cracow_sunset_by_Jnqbus.jpg

A na koniec coś ku pokrzepieniu serc cierpiących na zmarznięte zadki. Odrobina wiosny:

Spring__s_firsts_by_Jnqbus.jpg
Sign in to follow this  


15 Comments


Recommended Comments

Kiedyś udzielałem się na naszym rodzimym "wysypisku sztuki", czyli digarcie jako prozaik. Staram się ten etap mego rozwoju wymazać z pamięci. I generalnie za tego typu serwisami nie przepadam.

Ale zdjęcia ok, zwłaszcza czarne "łabondzie". Nieczęsty widok...

Share this comment


Link to comment

pavlaq89 - Czekam. A płakać można z radości ;)

Xrasnolud - Najlepsza babeczka pod słońcem była przy wykonywaniu każdego zdjęcia.

flacktub - Dziękuję, nie skorzystam.

RamzesXIII - Jaki powód braku sympatii? Ja przepadam za DA, na innych nie bywam. A DA jest dla mnie wygodne i ułatwia wyszukiwanie zdjęć o konkretnym temacie oraz kolekcjonowanie pięknych. Własne wytworzyny są tylko na boku. A łabędziom sam się dziwiłem - kiedyś w Myślęcińskim 'zoo' ich nie było.

Share this comment


Link to comment

Qbuś - bo Ramzes to taki CD-Actionowy megamalkontent, który wszystko czym zainteresuje się więcej niż pięć osób rzuca w diabły :P. Ale nie będę za niego odpowiadał, to tylko taki wniosek po obserwacjach :) (oczywiście nie chciałbym, żeby odebrał to jako zarzut, zawsze się przyda odrobina krytyki).

Co do samych zdjęć to są jak dla mnie (czytaj: laika) całkiem dobre i nie będę się tutaj specjalnie rozpisywał żeby nie zabierać miejsca bardziej zaznajomionym w tym temacie.

Share this comment


Link to comment

DA faktycznie obnaża dużo śmietnika - ale jest i mnóstwo doskonałej roboty - wystarczy zobaczyć profile "mistrzów". Sam tam siedzę od jakiegoś czasu i jak się odważę to dam linka do swoich rzeczy. :)

Share this comment


Link to comment

Arlegos - Bardziej zaznajomieni w temacie chyba tu nie zaglądają :P Albo się wstydzą mnie zjechać ;)

flacktub - Zdaję sobie z tego sprawę, ale informuję również, że odniosła skutek odwrotny do planowanego.

UncleKaNe - Śmietnik można spokojnie olać ;) Jedyne co mnie przeraża w DA, to jego ogrom. Czekam na ujawnienie się.

Share this comment


Link to comment

Ech... Falcktub, nawet tutaj ciebie z tym twoim DA spotykam... Jaki ten świat (Internet?) mały... ;-) Żeby było bardziej na temat, to uważam, że są ładne. Tak po prostu. Nie specjalnie znam się na samej fotografii, ale mnie twoje zdjęcia wydają się takie, jakimi je opisałem :-)

Share this comment


Link to comment

flacktub - Bez męskich buziaków tu proszę ;) A tak serio - zraziło mnie po prostu, że reklamowanie swojego profilu było jedyną treścią komentarza. Ale odwiedziny na moim profilu zostaną odwzajemnione.

Swirex - Cóż, miło mi. Ja dokładnie takimi samymi kryteriami kieruje się przy kolekcjonowaniu na DA. Po cichu liczę też, że może coś z tych skolekcjonowanych zdjęć na mnie spłynie ;)

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...