Jump to content

Eee,co ja tutaj robie ?!

  • entries
    14
  • comments
    53
  • views
    23,114

Metalowe Granie III

Sign in to follow this  
Guest

259 views

Witam wszystkich już 2 raz dzisiaj :)

Znalazłem trochę czasu aby napisać jeszcze jedną notkę .Tym razem będzie ono poświęcona Sepulturze . Zanim jednak przejdę do prezentacji chciałbym podziękować tym którzy komentują mój blog i pomagają go poprawiać zarówno ze względu na wygląd , długość opisów itp. :wink:

No dobra no to jedziemy z tym koksem ! :smile:

41477.jpg

Sepultura - Nazwa zespołu w języku portugalskim oznacza grobowiec. Grupa została założona przez braci Max i Igora Cavalera w roku 1984 . Potem skład uzupełnili basista Paulo Jr. i gitarzysta prowadzący Jairo T. Styl muzyczny grupy ewoluował, począwszy od death metalu, poprzez thrash, po groove metal, którego Sepultura jest jednym z prekursorów. W 1986 pojawił się pierwszy album długogrający Sepultury, Morbid Visions. Na obu albumach zespół prezentował ciężkie, prymitywne deathowe brzmienie. Po wydaniu Morbid Visions z zespołu odszedł Guedes, a na jego miejsce został przyjęty Andreas Kisser.Wydany w następnym roku drugi album Schizophrenia dał grupie rozgłos wystarczający do podpisania kontraktu z Roadrunner Records. W 1989 roku pojawił się nowy materiał, zatytułowany Beneath the Remains, na którym zespół prezentuje już klasyczne, thrashowe brzmienie inspirowane nagraniami Kreatora czy Slayera. Potem narodził się kolejny album pt. Arise ,który był sukcesem w oczach krytyki i

rosnącej ilości fanów .Chaos A.D., który ukazał się w 1993, stał się jednym z ważniejszych albumów metalowych lat dziewięćdziesiątych. Bardziej melodyczna niż typowy thrash muzyka, zdradzająca wpływ innych gatunków, zwłaszcza hardcore punka, jaką Sepultura zawarła na tym albumie, dała początek gatunkowi określanemu jako groove metal. Z kolei na Roots, wydanym trzy lata później, dominowały wątki zaczerpnięte z muzyki rdzennej ludności Brazylii. W okresie poprzedzającym powstanie tej płyty bracia Cavalera zaangażowani byli w równoległy projekt Nailbomb.

Potem jednak 16 grudnia 1996 roku grupę opuścił lider zespołu Max Cavalera ,co było spowodowane konfliktem dotyczącym zmiany menadżera grupy - żony Maxa Glorii .

Nie bez znaczenia dla sprawy pozostawał również fakt depresji, w jakiej M. Cavalera znajdował się po tragicznej śmierci swego pasierba, Dany Wellsa.

Zespół ogłosił ,że dalej będzie kontynuował działalność pod tą samą nazwą .Max założył w między czasie grupę Soulfly ,w której gra do dziś .

Sepultura istnieje po dziś dzień , ale moim skromnym zdaniem nigdy nie będzie taka dobra jak dawna Sepultura ,w której grali obydwoje bracia Cavalera {Igor odszedł z powodów rodzinnych i z ze względu na "artystyczną niekompatybilność"} ...

Albumy -

Morbid Visions (1986)

Schizophrenia (1987)

Beneath the Remains (1989)

Arise (1991)

Chaos A.D. (1993)

Roots (1996)

Against (1998)

Nation (2001)

Roorback (2003)

Dante XXI (2006)

A-Lex (2009)

Teraz jak zwykle galeria :

8d1e467ea1c6d603137c49b9816b56e0.jpg

windowslivewritersepulturareunionhopeslo

sepultura_undersiege.jpg

No to by było na tyle :) .A skoro już zacząłem o Maxie ,to tematem następnego Metalowego Grania ,będzie Soulfly .

Narazie ! :)

Sign in to follow this  


1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...