Jump to content
  • entries
    29
  • comments
    24
  • views
    6,277

Dlaczego nie ma kanału o grach?

fanthomas212

412 views

Od czasu do czasu zdarza mi się uprawiać zapping, czyli nałogowe przeskakiwanie z kanału na kanał w celu zdobycia władzy nad światem. Podobno to uzależnienie dotyka głównie mężczyzn po pięćdziesiątce, bezrobotnych i emerytów, którzy nie potrafią odpalić komputera, z a to z pilotem są za pan brat.

Tak więc myślę sobie, czemu też to robię. Do cholery, bo szukam kanału o grach.

A był taki. Nazywał się Game One, a potem Hyper. Niestety stopniowo zaczął zaliczać spadki formy, oglądalność malała wraz ze wzrostem popularności Internetu, aż w końcu nastąpił upadek, krach, chaos i anarchia. Hyper zniknął. Niestety.

Miał dosyć interesującą ofertę, która jednak powoli się wyczerpywała, zbyt dużo było powtórek i coraz krótszy czas emisji, spowodowany wzrostem oglądalności seriali dla dzieci i młodzieży. Review Territory, Fresh Air, Talking Heads, Joint i inne. Ach, te dawne czasy.

We Francji, nadal istnieje kanał o znajomej nazwie Game One, oferujący programy  o grach z przerwami na anime (tak, te dwie rzeczy są ze sobą nierozerwalnie złączone).

Czy tylko przez rozpowszechnienie Internetu programy o grach znikły z telewizji? A może ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Trudno powiedzieć.

Czy przyszłość telewizji to tylko kanały dla seniorów, nie lubiących posługiwać się komputerem? Nie wiem, ale wątpię. Po prostu w ramówce nie ma miejsca dla graczy i fanów nowinek technologicznych. Szkoda.

 

 

 

 8 Comments


Recommended Comments

Gdzieś około 2004 roku można było obejrzeć w Cyfrowym Polsacie kanał Game Network. Jako, że nie miałem jeszcze dostępu do internetu, spędzało się dziesiątki godzin przed ekranem telewizora- czasem nawet wolałem to niż granie na komputerze. 

Podstawowym problemem GN była wtórność. Ramówka składała się z kilku programów które były niemal bez przerwy powtarzane.

Ile można oglądać te same nagrania? Fakt, zdarzała się publicystyka ale tylko o określonych godzinach.

  • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Polecam telewizje poludniowokoreanska. Maja tam przynajmniej trzy kanaly poswiecone w calosci grom. Na dwoch z nich lecialy non stop rozgrywki w Starcrafta z komentarzem. 

Share this comment


Link to comment

Mam u siebie ponad 700 kanalow, ale nigdy nie chcialo mi sie wszystkich sprawdzic. Zreszta nigdy specjalnie multi Starcrafta mnie nie ciagnelo na tyle, zeby jeszcze transmisje meczy ogladac. Mam Arirang, ale akurat ten grami sie nie zajmuje. 

Share this comment


Link to comment
Cytat

Czy tylko przez rozpowszechnienie Internetu programy o grach znikły z telewizji?

Tak, właściwie tylko. Konwergencja mediów i takie tam sprawy...

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×