Jump to content

FanBlog

  • entries
    31
  • comments
    25
  • views
    6,886

The End of F***ing World - recenzja

Sign in to follow this  
fanthomas212

753 views

The End of F***ing world to serial z dużą ilością czarnego humoru, mocno pokręcony, szalony i wulgarny. Taki, co to może wywołać lekkie omdlenie u starszych cnotliwych dam. Ogólnie duże zagęszczenie „fraków” i przemocy sprawia, że nie jest to odpowiednia rozrywka dla dzieci, nawet jeśli tytuł brzmi całkiem niewinnie. Główni bohaterowie to nastoletni psychopata (generalnie) i niegrzeczna dziewczynka (a w zasadzie siedemnastolatka). Mniej więcej od drugiego odcinka historia skręca nieco w stronę kina drogi, co może sugerować zmniejszoną przyjemność z oglądania (ale tak wcale nie jest) i rozpoczyna się powolna przemiana bohaterów (bez obaw, bardzo powolna). Jeśli chodzi o ilość przekleństw to jest ich dość dużo, ale w dziewięćdziesięciu procentach mi nie przeszkadzały, bo budowały odpowiedni klimat.

Im dalej w las tym mniej szaleństw scenarzystów (a szkoda), jest spokojniej i pojawiają się w miarę normalne osoby. Gdzieś tam z tyłu krok w krok za bohaterami podąża dwójka śledczych, tak więc można się spodziewać, że ich ścieżki prędzej czy później się przetną i dla jednej ze stron nie będzie to miłe spotkanie.

Ogólnie – warto (z małym wykrzyknikiem), zwłaszcza jeśli lubi się czarny humor (i nie jest się starszą cnotliwą damą).

Swoją przygodę z serialem o lekko brzydkiej nazwie skończyłem na razie na piątym odcinku, ale poczułem parcie na napisanie tego tekstu, więc zakończenie dodam w formie płatnego DLC (no, może jednak nie). Do następnego razu!

Sign in to follow this  


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...