Jump to content

SaviorBlog

  • entries
    4
  • comment
    1
  • views
    720

[10#1] Wyjaśnienie/Ulubione Gry


Savior

1,028 views

Myślę że na pierwszy poważny wpis wybiorę mało oryginalny temat, ale pozwoli wam to może poznać mnie lepiej jako gracza jak i w ogóle. Przy okazji rozpocznę serie "10" gdzie będę przedstawiał top 10 czegoś. Gry, płyty danego zespołu, wszystko. Subiektywna lista plus mój komentarz. No to zaczynajmy!


 

10. Uncharted 2: Among Thieves 

 338312578.jpg

Pierwsza gra w jaką zagrałem na Playstation 3. Pamiętam ten opad szczęki, gdy zobaczyłem ten poziom w walącym się pociągu. Świetna fabuła, Boberek chyba w życiowej roli, cała ta gra to arcydzieło. Chyba nie mogłem mieć lepszego wprowadzenia do grania na konsoli Sony niż ta gra. 

9. Prince Of Persia: Piaski Czasu
404992843.jpg

Tu z kolei mamy już dość starą grę(bagatela trzynastoletnią) i mimo to nic się nie zestarzała. Sterowanie nawet na klawiaturze to miód, cały świat przedstawiony, walka, mechanizmy również, ta ekscytacja gdy książę tracił coraz więcej ubioru(brzmi to co najmniej dziwnie, ale moja ekscytacja wynikała tylko i wyłącznie z tego że nigdy czegoś tak nie widziałem, mimo że było to oczywiście oskryptowane). I grafika która idealnie do wszystkiego pasowała. Piaski czasu są również grą która przeszedłem najwięcej razy w życiu. Około 10-12 razy.

8. Call Of Juarez


266932812.jpg
Gra do której podchodziłem kilka razy, ale gdy już się udało, to otrzymałem jeden z najlepszych growych westernów w jakie kiedykolwiek grałem. Mimo paru niedoróbek, gra jest świetna. Dobrze wykonany pomysł z dwoma bohaterami(różnice w gameplayu, gra Billem to bardziej skradanka, Ray z kolei nie waha się użyć swoich coltów). Klimat dzikiego zachodu uderza tu od pierwszych minut. Jestem na tyle fanem tej serii, że nawet The Cartel mi się podobał(a więzy krwi mam jeszcze do nadrobienia, nadrobię zaraz jak naprawię komputer i zobaczymy jak to będzie)
7. Hitman: Kryptonim 47

1298704187.jpg
Najlepsza część i kropka. Najsurowsza, najmroczniejsza, wszystko naj. Ciężko się do niej przekonać, nie pozwala zapisywać w tracie misji(Przywitaj się z moim małym przyjacielem przy pierwszym podejściu zajęła mi niemal miesiąc), ale to co oferuje w zamian, ta satysfakcja, myślę że wiem co czują gracze dark souls, po niektórych misjach w tej grze :P Do paru misji wracały kontrakty, ale już nie było tego klimatu.

6. Counter-Strike 1.6
16048218.jpg
Gra od której zacząłem traktować granie multiplayer na poważnie. Grałem w nią bez przerwy jakieś 4 lata. Przyznam się że zgrzeszyłem i na piracie(ale to wyjątkowo żeby nie było), jednak i tak potem kupiłem owe dzieło na steamie i mam nabite ze sto godzin. Ilość poznanych ludzi, przeżytych przygód, genialnych akcji, ehh tyle wspomnień. A nie oszukujmy się, to tak naprawdę zwykła zabawa w policjantów i złodziei, tylko że na pukawki. Proste rozwiązania są zawsze najlepsze.

5. Bioshock
64673656.jpg
Absolutny król klimatu. Miasto Rapture, tatuśkowie, plazmidy i wiele więcej, to wszystko sprawiało, że gracz wciągał się w to i paradoksalnie nie chciał opuszczać tego okropnego świata. Wciągnąłem się i ja, bo tuż po zakończeniu gry, zamiast sprawdzić drugie na youtubie, uznałem to za doskonały pretekst żeby przejść grę jeszcze raz. I przeszedłem. Co prawda pod koniec może trochę irytować poziomem trudności, ale nie zmienia to faktu że gra Kena Leviana i spółki to czyste 10/10.

4.Mafia
-1388974593.jpg
Znacie to uczucie. gdy grając w grę czujecie jakbyście oglądali dobry film? Ja tak, bowiem Mafia, gra już czternastoletnia(sic!) mi to zafundowała w pełnej krasie. Świetnie odwzorowane wizualia, fabuła, moi drodzy, fabuła! No i dodajmy do tego trochę toporności. Ale takim grom jak Mafia to sie wybacza.

3.Fallout
398819218.jpg
Mógłbym mnożyć opowieści jakie mi się przytrafiły podczas grania w to cudo. Na przykład gdy cudem wyszedłem z blasku, bo źle użyłem AntyRadów, i wspomagałem się różnymi wygrzewami i apteczkami żeby tylko wyjść poza mapę. Potem miałem z flaków niezły syf(przynajmniej tak pisało).  Jak wiele innych gier tutaj, początkowo mnie odrzucała, jednak gdy powoli zacząłem wsiąkać w ten świat(trochę jak lama bo z poradnikiem Roja, ale grałem), to już nie było odwrotu. Druga część również must play po naprawie komputera. Trójka mi się za to w ogóle nie spodobała.

2. S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla
1016282671.jpg
Gra która długi czas była moim numerem jeden, dopóki oczywiście nie zagrałem w grę numer jeden :P Świetne Połączenie RPG i FPS, unikatowy lektor w grze video, przygnębiający Czarnobyl który chce odwiedzić naprawdę przez ową grę. Klimat który jeży włosy na ciele(kto spotkał pijawkę w kanałach ten wie). Czuć prawdziwe rosyjskie science - fiction. Gra którą pokochałem, i do której będę wracał jeszcze pare razy, i zwycieżyła by to top 10 gdyby nie...

1.Red Dead Redemption
506701559.jpg
Arcydzieło pełną gębą. Pod każdym względem. Czy to fabuła, która jest długa, mocna, satysfakcjonująca pod każdym względem i zamknięta, czy mapa, którą zwiedziłem całą na koniu, nie korzystając w ogóle z szybkiej podróży. Feeling strzelania z dwururki, muzyka(Moment do pewnej lokacji, pędzimy na koniu i grana jest piosenka z pięknie śpiewająca wokalistką jest nie zapomniany). Przekonywujący główny bohater, dialogi, mógłbym tak wymieniać bez przerwy. RDR to pozycja obowiązkowa dla każdego gracza i nie ma co to tego żadnych wątpliwości.


I to by było na tyle! Dajcie znać co sądzicie i napiszcie przy okazji swoje top 10 gier. Do kolejnego Wpisu!

 

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...