Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    4
  • comments
    18
  • views
    1,696

Far Cry: Primal - pierwsze wrażenia

PaY

418 views

Jak wiemy Ubisoft tym razem postanowił nie tylko zmienić lokacje gry, ale także czas, w jakim dzieje się akcja. Epoka kamienia łupanego?! Dlaczego nie!?

Dostaliśmy w końcu spory gameplay z symulatora Jaskiniowca. Jak to wygląda? A więc po kolei.

vygtob.jpg

Gołym okiem widać różnice między poprzednimi częściami, które ukazały się jeszcze na poprzednią generację konsol.Oświetlenie wygląda pięknie, roślinność jest największym atutem. Trawa ściele się gęsto niczym w Crysisie 3. Naprawdę ciężko dostrzec gołe tekstury, wszystko jest świetnie pokryte.Same tekstury, oczywiście biorąc pod uwagę kompresje filmu na YouTube, wyglądają przyzwoicie. Ogólnie jest kolorowo i pięknie.

Tym razem wszystkie bronie palne z uwagi na epokę, musiały pójść w odstawkę. Czy to dobrze? Zobaczymy. Na razie, walka wygląda na zbyt łatwą i odrobinę nudną. Po oswojeniu niedźwiedzia, gracz rusza zaatakować grupę jaskiniowców. Przeciwnicy są wolni i niezbyt inteligentni.Mam wrażenie, że po wysłaniu do ataku zwierzęcia, moglibyśmy w ogóle nie wychodzić zza osłony, tylko czekać aż niedźwiedź wszystkich załatwi.

Sam osobiście miałem nadzieje na odrobinę szybsze przemieszczanie się. Jakiś drobny parkour lub coś w tym stylu. Zamiast tego gracz chodzi po lesie niewyobrażalnie wolno z maczugą przed nosem zasłaniającą 1/3 ekranu.

wnrf4k.jpg

Na pewno ciekawą rzeczą będzie polowanie, które odgrywało dużo rolę w dwóch ostatnich częściach serii. Zwierzęta wyglądają ślicznie i naturalnie, nawet sierść wygląda ładnie, co mnie zaskoczyło, bo przecież gameplay był z PS4 (mam nadzieję...) wiec raczej nie było tam bajerów nvidii.

Lornetkę zastąpi nam wielki ptak szybujący nam nad głowami, którego oczami będziemy skanować teren. Ptak ten potrafi również pikować wprost na jelenia i zabić go jednym uderzeniem, odrobinę komiczne, prawda? Powróci zdobywanie terenów zajętych przez wroga. Tym razem raczej bez wspinaczki na wieże, a poprzez wybicie tuzina przeciwników i podpalenie stosu płonącą strzałą...nie brzmi świeżo.

Na razie gra wygląda dobrze i zapowiada się na najbardziej dojrzałą część serii. Są łuki, dzidy i maczugi, jest krew i wielkie połacie terenu.Może być zabawnie i poważnie jednocześnie. Tylko wszystko to wymaga odpowiedniego wyważenia. Trzymam kciuki.2 Comments


Recommended Comments

Animacja zabijania krokodyla żywcem wyjęta z FC3,

linka z hakiem z FC4 (czekam na wingsuit).

Oswajanie zwierząt bardzo naciągane... jazda na tygrysie...

Początkowo byłem bardzo na tak, teraz mam mieszane odczucia.

Share this comment


Link to comment

Animacja zabijania krokodyla żywcem wyjęta z FC3,

linka z hakiem z FC4 (czekam na wingsuit).

Oswajanie zwierząt bardzo naciągane... jazda na tygrysie...

Początkowo byłem bardzo na tak, teraz mam mieszane odczucia.

Rzeczywiście, zmian w samej mechanice czy animacjach jest niestety mało.Nie jest to taka rewolucja, której wszyscy oczekiwali po pierwszym zwiastunie, ale jak napisałem liczę tutaj na dobrą fabułę, której zabrakło w Far Cry 4.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...