Jump to content

Rzut okiem

 • entries
  5
 • comments
  10
 • views
  1,995

Rzut okiem #2: Akimbo: Mistrz Kung Fu


Iselor

801 views

 Share

1834716828.jpg

Akimbo: Mistrz Kung-fu jest dziełem polskiego studia Chaos Works. Ta klasyczna platformówka pozwoli nam wcielić się w postać tytułowego Akimbo, młodego mistrza Kung-Fu. Naszym zadaniem będzie pokonanie Fanga, złego smoka, który zawładnął Wyspą Żółwi i zniewolił jej mieszkańców.

Kolejna gra z serii ?rzut okiem? po Fauście, czyli z jakiegoś powodu jej nie skończyłem. A powód jest chyba taki że to kolejna platformówka z jaką mam do czynienia w ostatnim czasie, która posiada okropną cechę: nie da się jej zapisać w odpowiednim momencie, poziomu trudności wybrać się nie da a ilość żyć nie jest zachwycająca;) Po pewnym czasie miałem po prostu dość zaczynania gry od nowa i rzuciłem ją w cholerę. Co ciekawe, mimo niełatwego poziomu trudności gra jest raczej skierowana dla dzieci. Cóż, gra nie tylko dla dzieci, jest chyba za trudna przez co irytuje, męczy i zniechęca. Jak dla mnie brakuje tu ciekawego klimatu jaki był chociażby w innej platformówce czyli Wyspa 7 skarbów. Grę uratowałoby też możliwość zapisu kiedy chcemy. Szkoda, bo pomysł niezły, grafika jak na platformówkę wciąż się jakoś trzyma, sterowanie w porządku. Werdykt? Dla zdeklarowanych fanów platformówek 2D i kolekcjonerów polskich gier. Reszta może sobie darować.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

To chyba kolejny przykład an to, że kiedyś mentalność dzieci byłą inna. Zachwycały nas gry uber trudne, a teraz jest wręcz przeciwnie. Może to znak naszych czasów ?

 • Upvote 1
Link to comment

szkoda też, bo to była ostatnia gra ekipy z Chaos Works - ludzi którzy odeszli od xLand i stworzyli Fire Fight, pierwszą polską grę wydaną przez Electronic Arts. ale gra kiepska jest i wygląda imo naprawdę kiepsko - renderowane sprajty, bleh

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...