Jump to content

Gameceptor

 • entries
  18
 • comments
  29
 • views
  6,345

Rzut okiem na serię.. Might & Magic (cz. 1)

Sign in to follow this  
szezjo

796 views

Hej! Witam na moim blogu w CD-Action. Nazywam się Szezjo, nie jestem wystarczająco dorosły, by pić (buu!) oraz zajmuję się hobbystycznie tworzeniem recenzji, artykułów i materiałów na YouTubie. No.

Dziś chciałbym Wam przedstawić materiał, który jest szybkim spojrzeniem w przeszłość do drugiej połowy lat 80., kiedy wydano Might and Magic: Book One - pierwszą część tak cenionej dziś serii RPGów.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Prosiłbym o komentowanie i wytykanie błędów. Dzięki z góry :)

Sign in to follow this  


10 Comments


Recommended Comments

Ach, moja najukochańsza seria. Od III do IX mam oryginałki i jestem z tego dumny xD Pierwsze dwie części to dla mnie już zbyt duży hardkor, zaś "dziesiątka" nie ruszy na moim prymitywnym kompie.

 • Upvote 2

Share this comment


Link to comment

@up - zmień parametry w pliku settings.ini (lub coś w tym guście), konkretnie - obniż limit FPSów na 40. Ponoć pomaga zbić obciążenie GPU.

Limbic zrąbało kodowanie i optymalizację, np. pakując do gry assety 3D absurdalnych rozmiarów, a potem nie mieli jak tego naprawić, bo Ubi zakończyło wsparcie dla gry horrendalnie szybko i oddelegowało dev-team do klecenia ankiet "co chcecie w M&M: Heroes 7".

Z perspektywy kogoś, kto w stare M&M nie grał jest przyjemnie, chociaż jestem w stanie zrozumieć ból starych wyjadaczy. Tytuł jest mocno niedorobiony, ubogi w zawartość i cuchnie na kilometr budżetem mniejszym niż indie game na Early Access.

 • Upvote 3

Share this comment


Link to comment

Dobra.. w końcu mam okazję coś napisać :) A więc..

@Rankin/Iselor - MM1 jest kapryśnym tytułem i hardkorowym, fakt. Sam nie wiedziałem, czy go ruszyć, bo jeśli już sięgam po coś w sferze gier retro z lat 80. to są to tytuły na konsole. Jednak udało się, a MM1 było pierwszym moim kontaktem z serią od kilku lat. Przedtem grałem jedynie w szóstą część. Znacznie bardziej bym się cieszył na pewno, gdybym posiadał MM1 na NESa, ale niestety nie posiadam nawet samej konsoli, a na Wii w usłudze Virtual Console niestety tej gry nie wydano :(

@Ylthin - dzięki za porady odnośnie "dziesiątki". Gdy gra będzie kapryśna również na moim niezbyt dobrym kompie, przynajmniej będę wiedział co zrobić, by chodziła ona w miarę stabilnie.

Poza tym dzięki za pozytywny feedback. Szczerze powiedziawszy mając w uwadze swój głos, spodziewałem się hejtów, ale na szczęście trafiłem na dobrą społeczność. :)

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Jak zrobisz mandate of heaven, to może wtedy to mnie pchnie do ukończenia szóstki. Zawsze odpadałem po kilkudziesięciu godzinach - zaczynały mi się śnić po nocach portrety postaci.

Nie były to dobre sny.

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...