• Ogłoszenia

  • yojc

   Smugglerki 2017   07.01.2018

   https://forum.cdaction.pl/forum/249-smugglerki/

Kącik Yody

 • wpisy
  172
 • komentarzy
  923
 • wyświetleń
  83553

A kysz!

MajinYoda

1178 wyświetleń

Kompletnie nie rozumiem o co chodzi - tym razem portal fronda.pl opublikował własną listę "gier zakazanych". To już kolejne takie zestawienie na tym blogu. Niemniej, skoro tak duży portal wypisuje głupoty o grach (fakt, nie pierwszy raz) ? trzeba się temu przyjrzeć. (link na dole)

Cytuj
Większość rodziców bagatelizuje świat gier komputerowych, a ten wcale nie jest wolny od zagrożeń duchowych. Już pierwsze popularne gry zawierały elementy przemocy i satanizmu.

Cóż, Cathode Ray Tube Amusement Device był technicznie "symulatorem" rakiety, ale taki Tennis for Two (czy jego późniejszy klon - Pong) nie miał ani przemocy ani tym bardziej satanizmu. Hmm... Wiem! Pewnie chodzi o Spacewar! - zobaczcie tylko jak ubiera się główny bohater! Czarne, długie włosy, kolczyki w nosie, uszach i języku i ten pentagram wytatuowany na twarzy! Szatan i bluźnierca! (dla "gimby nie znajo" - tak wyglądał Spacewar!)

Cytuj
Kiedy w chłopcach zanika duch i wola walki z lenistwem, tchórzostwem, głupotą, rośnie w nich pasja walki w grach komputerowych.

manuel-que.jpg

Czym jest ten duch walki z tchórzostwem? Czy tylko chłopcy go mają? Dodatkowo, jak widzę, Autor tego tekstu stoczył heroiczną walkę z duchem głupoty - i przegrał (albo wygrał - zależy jak na to patrzeć) tongue_prosty.gif.

Cytuj
W tych grach chłopcy walczą z przeważającymi siłami wrogich wojowników, robotów i potworów, ale także z demonami, a nawet z samym diabłem. Z tym, że narzędzia tej walki (emblematy {?}, osłony{??}, praktyki {???}, metody {a Cyryl?}, magiczne zaklęcia, źródła mocy etc.) są też demoniczne.

Nieco mnie zatkało przy tych emblematach, przyznaję. Nawet nie wiem, jak to skomentować (i ten brak przecinka przed "że" - uczą tego w podstawówce).

Cytuj
Tak więc odbywa się to nie tylko w przestrzeni podyktowanej przez przeciwnika (mrocznej, piekielnej), ale na jego zasadach i z jego wygraną. Bo nawet gdy nielicznym graczom udaje się osiągnąć ostatni poziom gry i jakoby wygrać, to setki godzin poświęconych tej grze i jej regułom są pośrednią wygraną sił demonicznych w przestrzeni duszy gracza.

Ten fragment to straszny bełkot. O co Autorowi chodzi? W sumie to wiem - o zgnojenie gier w imię swoich "zasad". Nie wiem też czy Autor zauważył ? ale to jest ?na niby?. Coś, jak chłopcy bawiący się w komandosów, policjantów i złodziei itd.

Cytuj
Co z tego, że gracz będzie zarozumiale twierdził, że jest inaczej. W końcu nie ma on pojęcia, z jak perfidnym przeciwnikiem wdał się w grę i walkę. A ten przegrywa tylko z Bogiem - nigdy z człowiekiem.

Hmm... czyli Alduin ze Skyrim jest emanacją prawdziwego Diabła i to, że go pokonam doprowadzi do tego, że zawładnie mną piekło i nie pójdę do nieba? Przynieście kleju - muszę coś zażyć, by poczuć się "normalnie"...

Cytuj
Większość rodziców bagatelizuje świat gier komputerowych, a ten wcale nie jest wolny od zagrożeń duchowych. Już pierwsze popularne gry zawierały elementy przemocy i satanizmu, choćby seria gier Mortal Kombat (Śmiertelna walka).

Mortal Kombat, hę? Pierwsza część pojawiła się w 1993 roku - gdy gry komputerowe miały już 32 lata (44 licząc od Cathode...). Pewnie są niewiele młodsze od Autora biggrin_prosty.gif.

Cytuj
W gry zaczęto wplatać elementy okultystyczne. Już same tytuły mówiły za siebie: Devil Inside (Diabeł w środku), Game of Death (Gra śmierci). Pojawiają się także antychrześcijańskie gry komputerowe, np. Populous 3, w której gracz uczy się, jak zostać bogiem.

O co wszystkim twórcom list chodzi z tym Populousem (przynajmniej zapisany bez błędów...)? To jest gra z 1998 roku! Tak samo ? ciekawe ile osób pamięta Devil Inside (ręka do góry kto grał biggrin_prosty.gif)? To było strasznie dawno (ponad dekadę) temu!

Cytuj
Takie gry komputerowe mogą umożliwiać otwieranie się na świat demoniczny. Utożsamienie się z postacią prowadzoną w grze łączy się z mniej lub bardziej świadomą afirmacją zła i jego uosobienia. Dobrze, żeby mało świadomi tego rodzice poznali choć część tego rodzaju gier.

Erm... A co jeśli bohater jest dobry i walczy ze złem? Ach, no tak - czwarty i piąty cytat...

Czas na listy. Niewiele różnią się od prezentowanych już na tym blogu, poza długością - są strasznie krótkie (a gdzie Harry Potter i Pokemony?) Niemniej, żal byłoby ich nie dać w całości.

Cytuj
Gry zawierające elementy satanizmu i okultyzmu

Aces and Eights {!}

Darklands

Devil Inside

Doom

Dungeon Keeper

Elvira {???}

Evil's Doom

Gabriel Knight

Game of Death

Hell on Earth {???}

Heretic

Hero's Quest {?}

Hexen

Killing Stones (?) {zgadzam się - ?}

Messiah

Mortal Kombat

Quake

Resident Evil

RollerCoaster Tycoon {?}

Running Man {???}

Russian Roulette

Seventh Sword of Mendor {???}

Suburbs

Wizard's Crown

Zdecydowanie RollerCoaster Tycoon rządzi na tej liście biggrin_prosty.gif. Chociaż ? są tam przecież Diabelskie Młyny! Ale dlaczego sam Autor postawił znak zapytania przy Killing Stones (i co to jest?)? Czyżby chwilowy przebłysk normalności biggrin_prosty.gif?

Cytuj
Gry zawierające elementy satanizmu i przemoc

Assassin's Creed

Blood

Carmageddon

Clive Barker's Jericho

Counter-Strike {?}

Darkness

Diablo

Dungeons & Dragons

F.E.A.R.

Grand Theft Auto

Guy Game {???}

Hitman

Kingpin

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude {?}

Manhunt

Metal Gear Solid

Postal

Punisher

Rumble Roses {?}

To już było ? nadal nie wiem co tu robią Asasyn, CS i Larry. I chyba nigdy się nie dowiem...

Cytuj
Gry antychrześcijańskie

Hell Game

Perihelion

Populous 3

Co my tu mamy... Nie znam, jakieś przeglądarkowe MMO, staroć...

Czasem mam wrażenie, że te listy to zżynka jednego od drugiego. A gry trafiają na nie głównie przez tytuły i nieudolne streszczanie ich fabuły.

Na zakończenie - krótkie podsumowanie od autora:

Cytuj
Walka ze złem została człowiekowi zadana i jest żywiołem głównie mężczyzny, ale dotyczy to zła w samym sobie, w dookolnej przestrzeni - ze złem realnym, głównie przez samozaparcie i Łaskę, czyli z pomocą Boga. Ten, kto ucieka od takiej walki w wirtualny świat, w którym demon rządzi i narzuca zasady, musi prędzej przegrać. Oby nie swoją duszę!

Yhmm... nie bardzo rozumiem sens tych zdań (co jest żywiołem mężczyzny? Zło czy walka z nim? A co z kobietami?). Tego to, chyba, nikt nie zrozumie?

Na koniec pozytyw - w jednym Autor ma rację. W gry 18+ dzieci nie powinny grać. Ale nie usprawiedliwia to wypisywania głupot. Kropka.

Obiecany link: http://www.fronda.pl...-gry,50454.html


11


19 komentarzy


Za frondę zawsze lajk.

I ten okultyzm w RollerCoaster Tycon. xD

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Pobawmy się w podobnego redaktora.

Cóż, Cathode Ray Tube Amusement Device był technicznie ?symulatorem? rakiety, ale taki Tennis for Two (czy jego późniejszy klon ? Pong) nie miał ani przemocy ani tym bardziej satanizmu.

Tutaj wyraźnie widzimy chłopca, którego percepcja została wypaczona przez nieczyste siły, z którymi miał do czynienia od wielu lat. Tak się kończy, niestety, brak kontroli spędzania niedzielnego czasu swoich dzieci przez rodziców w tym dżęderowym świecie.

Nieco mnie zatkało przy tych emblematach, przyznaję?

Widać jednakże, że iskra boskiej światłości nikomu nie odmawia swojego blasku.

W sumie to wiem ? o zgnojenie gier w imię swoich ?zasad?. Nie wiem też czy Autor zauważył ? ale to jest ?na niby?.

Z pozoru "niewinne" zabawy, począwszy od uznawanych za "tradycyjne" typu lanie wosku, aż po jednoznacznie szatanistyczne typu tarot czy wywoływanie duchów też są często nazywane "na niby", a tak naprawdę niemal definitywnie zrywają twoją więź z niebiosami, a nawet sprawiają, że duch demoniczny nakazuje uwięzionemu w tym kręgu przemocy bronić swoich narzedzi (gier).

Hmm? czyli Alduin ze Skyrim jest emanacją prawdziwego Diabła i to, że go pokonam doprowadzi do tego, że zawładnie mną piekło i nie pójdę do nieba?

Nawet gdy ludzie stają się (dzięki naszym wysiłkom) częściowo odporni na zakusy ciemności (czyt. stare gry), to demony nigdy nie ustają w swoich wysiłkach, by pokazać złą ścieżkę, jaką pełną wygód i przyjemności drogę. W związku z tym nawet pozornie niemający związku z prawdziwym Lucyferem demon może stanowić dla niego bramę do głębi dusz najmłodszych.

Mortal Kombat, hę? Pierwsza część pojawiła się w 1993 roku ? gdy gry komputerowe miały już 32 lata (44 licząc od Cathode?). Pewnie są niewiele młodsze od Autora biggrin_prosty.gif.

Co pokrywa się z rozpoczęciem znaczącego rozwoju ruchów szatanistycznych, hipisowskich, lewackich, antychrześcijańskich i ateistycznych! Przypadek czy zależność?

To było strasznie dawno (ponad dekadę) temu!

Dla wielu nawet kilka lat odwyku od danej produkcji to za mało, bo pozbyć się piętna na duszy.

A co jeśli bohater jest dobry i walczy ze złem?

Dom wewnętrznie skłócony się nie ostanie, a diabła demonem nie pokonasz (D&D won!).

Cóż za dziennikarstwo biggrin_prosty.gif

3

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Fronda od początku była siedliskiem intelektualnych wymoczków, których, żeby było zabawniej, tępi część polskiego duchowieństwa katolickiego - bardzo często treści i oceny tam prezentowane przekraczają odważnie granice herezji (miałem przyjemność rozmawiać z kilkoma tradycjonalistycznymi teologami, którzy są większymi antyfrondystami niż najzacieklejsi racjonaliścipeel, no i przez kilka miesięcy miałem do czynienia bardzo często z różnymi wydaniami KKK i literaturą teologiczną).

Fronda to syf. Jedyne do czego się przydali, to ponowne wydanie "Buntu" Reymonta w tej ich biblioteczce.

2

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

behemort - nieźle, prawie Ci się udało im dorównać :). Jednakże, użyłeś zbyt wielu sensownych argumentów i zapomniałeś pokazać, że patrzysz z góry na "opętanych graczy" :D.

1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Z Wiedźminem to chyba maja niezłą zagwostkę - w końcu to bardzo medialna polska gra.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Ta, bo medialność im w czymkolwiek by przeszkadzała. Kopiują materiały od siebie, więc i o nowszych grach z reguły nie mają pojęcia.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
To już było ? nadal nie wiem co tu robią Asasyn, CS i Larry. I chyba nigdy się nie dowiem?

BIJE

SIĘ

PAPIEŻA

30359_512979988713358_953671203_n.jpg?oh=07b0840df81fef5df2daf87cc93cc605&oe=55D35400&__gda__=1441035196_9aef6e4485e93a71aeb6ef8b23f7ad1e

W adwokata diabła(?!) pobawił sięjuż Behemort, więc sobie daruję :D

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Aaaach, Fronda, niezawodne źródło ambiwalentnych odczuć. Ilekroć widzę takie zestawienia i wielką nagonkę na "Szatana w popkulturze", nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać.

Swoją drogą... napastują ci publicyści gry video i "Harry'ego Pottera" z "Władcą Pierścieni", ale jakoś żaden się nie zająknie o tym, że jest taki "Faust" albo "Mistrz i Małgorzata", tudzież swojskie "Dziady cz. III". Wiecie, tam to jest dopiero skandal i wielki grzech: pełno szatanów i magii! Taki Konrad przecież przeciw Bogu bluźni i nad Boga się wywyższa!

I co? I nic, cholera, dzieci to w szkołach czytają i nikt nie podnosi larum, że lektury szerzą satanizm i zepsucie... Po prostu skandal.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Drangir - w AC bije się papieża, ale nie zabija smile_prosty.gif. Dodatkowo - Aleksander VI nie jest zbyt lubiany jako papież (choć obecny w popkulturze) smile_prosty.gif. Chociaż imprezy miał ponoć całkiem niezłe biggrin_prosty.gif.

Nie wspominając już o wielu innych, niezbyt przyjemnych papieżach (vide Stefan VI), którym sam chętnie dałbym kopa w...

I nadal nie wiem co w tym zestawieniu robi CS i Larry tongue_prosty.gif.

Ylthin - bo by to źle wyglądało? Wyobrażasz sobie kogokolwiek piszącego, że należy zakazać "Dziady"? Przecież byłby zjedzony żywcem przez "Polaków patriotów" i musiał chyba na klęczkach iść do Watykanu za takie coś.

A kto upomni się o gry, a? :)

W sumie to "Mistrz i Małgorzata" powinni być zakazani jako ruska książka, a "Faust" to z kolei opcja niemiecka :P.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Nie usprawiedliwiam - racjonalizuję :P. Zresztą - "bicie papieża" pojawia się tylko w jednej części :).

I nie krzycz na mnie capsem, ok? :P

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o racjonalizację krytyki AC - Głównymi bohaterami są Asasyni, w pierwszej części członkowie bractwa historycznie mordującego chrześcijan i wyznający zupełnie inne wartości. To że w grze to jest zrobione dużo mniej bezpośrednio... no, nie wymagajmy za dużo?

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Drangir - gdzieś kiedyś czytałem, że Asasyni mordowali nie tylko chrześcijan, ale także wyznawców innych religii. I robili to bardziej dla celów politycznych niż religijnych (przynajmniej w okresie III Krucjaty).

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Drangir - gdzieś kiedyś czytałem, że Asasyni mordowali nie tylko chrześcijan, ale także wyznawców innych religii. I robili to bardziej dla celów politycznych niż religijnych (przynajmniej w okresie III Krucjaty).

Chodzi o to jak są przedstawieni w grze, a nie o to co czytałeś.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Chodzi o to jak są przedstawieni w grze, a nie o to co czytałeś.

W grze są przedstawieni, w sumie, zgodnie z historią :). W końcu zabijamy tam też wyznawców islamu. Nie jest to żadne usprawiedliwienie dla mordowania, ale taka była historia i nic na to nie poradzimy.

Zresztą - krucjaty też nie były zbyt... przyjemne.

Chociaż, oczywiście, w kolejnych częściach istnienie Asasynów to ładna bajka wpleciona w realia historyczne. I tylko bajka :).

I nadal nie dostrzegam w tym satanizmu.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Nope. Z satanizmem jest kojarzone wszystko, co sprzeciwia się pokręconej ideologii osób skupionych wokół serwisu fronda.pl. Nie mieszaj do tego chrześcijaństwa jako takiego.

5

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

(Zarówno chrześcijanie jak i islamiści są w pierwszym AC mordowani. <a href='http://i.imgur.com/vcR6G.png' class='bbc_url' title='Zewnętrzny link' rel='nofollow external'>Poza tym w grze mocno było widać, że została ona stworzona przez wielokulturowy zespół...</a> No, ale na Frondę i ta plansza to za mało :D)

I nie pasowałoby to do tezy :).

PS. Blog dobił do 500 komentarzy :).

1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz