Jump to content
Sign in to follow this  
 • entries
  3
 • comments
  8
 • views
  2,033

Tchórzliwy książę, czyli polska parodia fantasy

polskie_programy_cudze_chwalicie_swego_n

 

A oto pierwsza gra, w którą grałam na PC i chyba dopiero z drugi - trzeci raz przeszłam w ostatnich dniach niestety z solucją, bo nie wszystko pamiętałam tongue_prosty.gif

"Książę i Tchórz" to klasyczna przygodówka z 1998 r. (więc trochę pikselowata) stworzona przez studio Metropolis. Za fabułę tej gry odpowiedzialni są Adrian Chmielarz i Jacek Piekara.

W fabułę wprowadza nas mag Arivald - tak, ten sam Arivald co pana Jacka Piekary tylko tym razem nie z Wybrzeża, a z Silmaniony. Do pewnego młodego tchórzliwego chłopaka przybył demon z propozycją, żeby młodzieniec oddał swą duszę w zamian za przygody i sławę. Chłopak podpisał cyrograf po czym znalazł się w ciele pewnego młodego księcia, a dusza tegoż księcia wpadła do piekła. Nasz tchórz nie dość, że musi odzyskać swoje ciało to jeszcze ocalić duszę księcia.

Dlaczego parodia ? Bo specyficzne dialogi i postacie : sam główny bohater, mag Arivald, pewne bóstwo, krasnolud, bard, książę wampirów, a nawet sam Lucyfer i inni.

Można dopatrzeć się w tej grze nawiązań do "Hobbita" czy nawet "Wiedźmina" tylko trzeba się wpatrzeć i wsłuchać.

Do tego grafika, choć niemłoda, nadal wpada w oko, a muzyka w ucho.

Eh... cóż więcej pisać o grze, która jest w środowisku graczy (tych starszych) znana i w którą najlepiej zagrać samemu ?

A młodzież niech się zaznajomi z grą, która jest ważnym elementem w historii polskich gier smile_prosty.gif4 Comments


Recommended Comments

Eh... cóż więcej pisać o grze, która jest w środowisku graczy (tych starszych) znana i w którą najlepiej zagrać samemu ?

Przy takim podejściu po co w ogóle pisać? Po to się chyba pisze takie teksty, żeby zachęcić ludzi do samodzielnego zaznajomienia się, a jak zrobić to lepiej niż napisać coś ciekawego, rozbudzającego wyobraźnię?

A młodzież niech się zaznajomi z grą, która jest ważnym elementem w historii polskich gier smile_prosty.gif

Nie istnieje gorsza rekomendacja niż "warto (po)znać". Brzmi to bardzo podobnie do "nie mam innych argumentów, ale tak uważam".

Niemniej dzięki za przypomnienie. O grze słyszałem bardzo dawno i wypadła mi z głowy. Zainteresuję się.

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Hah, z tego co widzę sam opisałem Księcia i Tchórza na swoim blogu, tyle że było to dobre dwa lata temu :) Koleżance zaś radzę poczytać trochę recenzji żeby wyrobić sobie pióro, bo rzucasz ogólnikami (że muzyka jest fajna bo wpada w ucho). Tak naprawdę po przeczytaniu tekstu, gdybym nie znał gry, nie wiedziałbym czy sięgać po KiT czy nie.

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...