Jump to content

Wysypisko

  • entries
    257
  • comments
    145
  • views
    62,092

Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia ? Tom I serii o magicznych pomocnikach magów

Sign in to follow this  
Artius

109 views

Już jutro premiera książki ?Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia?, która rozpoczyna czterotomową serię dla nieco młodszych czytelników. Książka opowiada losy wyjątkowych zwierząt, chowańców, które towarzyszą młodym adeptom sztuk magicznych w ich drodze ku wielkości. Co jednak, gdy okaże się, że jeden z chowańców tak naprawdę jest najzwyklejszym dachowcem? Czy pozbawiony magii futrzak ma szansę przeżyć w świecie pełnym niebezpieczeństw? Oraz czy przyjaźń zbudowana na kłamstwie może przetrwać? Zapraszamy do lektury przedpremierowej recenzji!

20150407_134848.jpg

Poznajcie Aldywna, bezpańskiego kota, ulicznego złodziejaszka i włóczęgi, którego kolejne dni mijają na nieustannej walce i poszukiwaniu jedzenia. Z pozoru zwykły kocur, w trakcie swojej kolejnej pogoni za posiłkiem, przez przypadek trafi do sklepu z magicznymi zwierzętami ? chowańcami i zostanie przygarnięty przez młodego czarodzieja Jacka. W ten właśnie sposób, dziwnym zrządzeniem losu, całkowicie nie magiczny kot trafi do, zdawałoby się, zupełnie nowego świata wypełnionego czarami i cudami, o jakich nigdy mu się nie śniło. Jednak nie przyjdzie mu długo cieszyć się nowym domem, w którym po raz pierwszy zrozumie, czym jest rodzina i przyjaźń. Jacek i jego przyjaciele zostają porwani, a stary Mistrz, który ich szkolił zabity. Trójka zwierząt, kot Aldwyn wraz z magicznymi zwierzętami modrosójką Skylar i rzekotką Gilbertem wyruszą w niebezpieczną wyprawę by uratować bliskie im osoby. Jednak czy pozbawiony mocy kot będzie w stanie w czymkolwiek pomóc? I czy przyjaciele zaakceptują go, mimo, że ich okłamał?

?Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia? łączą w sobie dwa elementy, które bardzo lubię. Magie oraz zwierzęcych bohaterów. Choć książka przeznaczona jest dla dzieci, autorzy postarali się żeby stworzyć rozbudowany świat opierający się na pewnych prawach i zasadach. Magia nie jest tutaj bezmyślnym klepaniem formułek i bezsensownym machaniem różdżką. Każdy bardziej złożony czar, niewynikający z naturalnych zdolności, jakie posiadają między innymi tytułowe chowańce, wymaga użycia specjalnych składników. Kraina, w której toczy się akcja powieści, zwana Bezkresją to wyjątkowo różnorodny świat. Czytelnik wraz z bohaterami będzie mógł odwiedzić zarówno zatłoczone miejskie ulice, jak i zapuścić się w głąb leśnych ostępów, czy na zdradliwe mokradła. Czeka go wspinaczka na ośnieżone szczyty i wyprawa do lochów przeklętego zamku. Mówiąc krotko nie sposób się będzie nudzić.

Kolejną zaletą powieści są jej bohaterowie. Jak nietrudno się domyślić fabuła skupia się wokół wspomnianej trójki chowańców. Każde z tych zwierząt posiada nie tylko indywidualny talent magiczny, ale i charakter, który będzie go wyróżniał. Zaś, co ważniejsze, żadna z postaci nie jest pozbawiona wad, lecz dzięki wzajemnemu wsparciu i przyjaźni zwierzęta odkryją, że nawet z nimi, można być dumnym z tego, kim się jest i kroczyć, przez życie z uniesioną głową.

Dalsza część recenzji dostępna jest na blogu zewnętrznym.

Sign in to follow this  


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...