Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,665

Taran "Taran"


Pepperoni

600 views

a3240892498_10.jpg

Miała być recenzja tegorocznego Archgoat. Ale nie będzie, albowiem natrafiłem na coś znacznie lepszego, i co najważniejsze ? rodzimego.

Przed Wami Taran!

Ci, którzy śledzą scenę pewnie pamiętają, że zespół swego czasu namieszał nieco swoją EPką robiąc apetyt słuchaczom. Niestety od tego momentu minęło sporo czasu i gdy już niemal wszyscy zapomnieli? powrócili!

Ale cóż to za powrót jest! Nowy album wbija się i niszczy niczym, nie przymierzając, taran właśnie tworząc wyłom dla black metalowej masakry, która atakuje szturmem wieszcząc krwawą wojnę z chrześcijańską zarazą.

Pochwalić trzeba przede wszystkim za fenomenalne rozkręcenie klimatu. Zaczynamy świetnym, klimatycznym intrem, które gwałtownie przechodzi w brutalną rzeźnię. Nie ma tu słabych momentów, powtarzalności, czy nudy ? jest konsekwentna wojna przeciwko wszystkim od początku do końca.

Jeśli miałbym wskazywać już na jakiś kawałek szczególnie się wyróżniający, to niech to będą ?Popioły 2014 A.Y.P.S.? ? jedyny polskojęzyczny utwór w zestawieniu brutalnie wieszczący pogańską zemstę na wszystkim co chrześcijańskie.

Więcej pisać nie będę, bo się po prostu nie da ? ta płyta to majstersztyk tegoroczny i warta jest każdej poświęconej chwili na odsłuchanie.

Ocena? 10/10 POLECAM!

P.S. Dla tych, którzy jednak chcieli by coś więcej wiedzieć o Archgoat, to powiem, że również warto poświęcić chwilę, by chłonąć mroczne peany na cześć Pana Otchłani. Sporo osób twierdzi, że to może być płyta roku. Jak dla mnie zdeklasowana już przez Tarana, ale i tak warto zapoznać.

4 Comments


Recommended Comments

Co do Taran - to jeden tych zespołów, z którymi mi wyjątkowo nie po drodze. Zaraz obok stoi Det Gamle Besatt. Nie po drodze, bo nie mogę dostać ich nagrań. Nie to, że nie mogę znaleźć, ale jak składam zamówienie, to przychodzi mi chwilę później mail "sorry, ale akurat nakład się wyczerpał"...

Co do Archgoat, to po prostu zrób nowy wpis. :]

Aha, jeszcze jedno:

która atakuje szturmem wieszcząc krwawą wojnę z chrześcijańską zarazą

Śmiechłem hardo. :D

Ok, wiem że to już w zasadzie tradycja, jeśli chodzi o recki zacnych kapel z undergroundu, ale normalnie nie mogę za każdym razem, jak to czytam.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...