Jump to content
  • entries
    39
  • comments
    82
  • views
    21,319

Katastrofa A'Tuina

Sign in to follow this  
Qillanthe

645 views

ARTplikacjeDeathSword.jpg

Przeczytałam, że dziś runął jeden z filarów fantasy. Świat, który inspirował świat gier i seriali dla telewizji przestał się rozrastać. Nie zniknie całkowicie, bo ta część, serie książek, które znam zawsze będą dla mnie żyć i kocham do nich wracać, ale pozostawią niedosyt. Nie zobaczę dorastania młodego Sama, nie dowiem się, co wymyśli Moist von Lipwig, by urozmaicić i skomplikować swoje życie, ani nie dowiem się, przed jakim nieszczęściem uratują świat moje ukochane czarownice. Wydawało mi się, że prędzej doczekam śmierci Babci Weatherwax niż Sir Terry'ego Pratchetta.

Również dzięki niemu wzmacniałam licealne przyjaźnie, kwitła wymiana książek. Powstało emocjonalne przywiązanie łączone z konkretnym gatunkiem, konkretnymi autorami.

WIelki Żółw A'Tuin, który dźwiga Świat Dysku na grzbiecie dodryfwował do krańca kosmosu i w końcu uderzył w pustkę. Ciekawe, czy ktoś go kiedyś poprowadzi dalej?

ARTplikacjeDeathofRats001.jpg

Przez ostatnie tygodnie przygotowywałam strój na Pyrkon. Moje pierwsze podejście do cosplayu i do samego konwentu. W jakiś niepojęty sposób wybrałam akurat Susan z "Wiedźmikołaja" (mało brakowałoby, a byłabym Nianią Ogg). Teraz nie wiem, czy w ogóle to kontynuować, by nikogo nie urazić, wszak to wnuczka Śmierci. Dobrze jednak, że zanim świat stał się odrobinę bardziej smutny, zdążyłam zrobić Mrocznego Piskacza. Przynajmniej mam towarzysza i biurkowego przypominacza.

Każdemu z pisarzy dziękuję za otwarcie swojego świata dla czytelników i za niesamowitą inspirację.

Sign in to follow this  


7 Comments


Recommended Comments

Teraz nie wiem, czy w ogóle to kontynuować, by nikogo nie urazić, wszak to wnuczka Śmierci.

Zgaduję, że by go to ubawiło.

Świetny tekst. Napisany od serca. Też jestem bardzo poruszony.

Share this comment


Link to comment

"PIP."

Śmierć Szczurów

Wielka strata, dopiero co skończyłem jego popularnonaukowy cykl "Nauka Świata Dysku" i jestem pewien, że gdyby w podstawówce przedstawiano by mi fizykę w taki sposób, to nie traktowałbym lekcji jako przymusowej okazji do złapania jedynki. Ciekawe czy jego córka podejmie się kontynuacji Świata Dysku.

PS. Przynajmniej wiadomo, że ten rok już nie może być gorszy confused_prosty.gif

Share this comment


Link to comment

Miss Pratchett niestety nie ma ojcowskiego talentu do pisania, a historia "synowskich Diun" pokazała, że pewne serie powinno się zostawiać w spokoju po śmierci autora. Niech zbiorą jakieś notatki czy niewydane opowieści i opublikują - i nic więcej. Niech Dysk spoczywa w pokoju.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...