Jump to content
 • entries
  312
 • comments
  2,083
 • views
  220,523

#tudominik Superman był czarną kobietą po pięćdziesiątce


Knockers

670 views

 Share

tumblr_inline_nj09m6xDEm1rfteey.jpg

Nieszablonowa interpretacja czy tylko polityczna poprawność?

Jak każde zdrowe na ciele i umyśle dziecko, bywałem na placu zabaw. Mama siedziała na ławce i pilnowała, żebym nie zrobił sobie za dużej krzywdy, a ja bawiłem się w najlepsze wspinając się jak Asasyn po różnych niebezpiecznych konstrukcjach i czasami z nich, jak to głupie dziecko, zlatując. Kiedy zabawa zdawała mi się sprzykrzyć, szedłem do mamy z gotowością odwrotu.

Pewnego razu wracam do ławki, a tu mama siedzi z jakimś, pal licho polityczną poprawność, obcym murzynem. Co najgorsze, bezczelnie się do niej dowalał. Pamiętam, jak nazwał ją Matką Polką, co jest chyba najgorszym tekstem na podryw, jaki słyszałem. Bez takich, kolego - pomyślałem sobie i zainterweniowałem

- Mamoooo, niech ten murzyn sobie pójdzie.

W ten sposób zburzyłem kiełkujący romans i sprawiłem, że nieszczęśnik poszedł sobie ze smutkiem, żeby nigdy nie wrócić. Domyślam się, że wrócił skąd przybył (do Radomia). Nie myślcie sobie, że oberwało mu się z faktu, że był czarny. Gdyby był Azjatą, Czechem czy innym Eskimosem, zachowałbym się podobnie. A jeśli byłby polskim Januszem - tym bardziej. Sabotowałem zapędy mamowych zalotników bez względu na wszystko, taka rola pasożyta.

Rasiści z natury

Tak czy owak, epizod fajnie pokazuje, jakimi rasistami jesteśmy z natury. A przynajmniej ja jestem, tylko sobie mniemam, że jest nas więcej, co by nie czuć się jak ostatni buc.

Moje mniemanie ma spore pokrycie. Bo widzicie, internet składa się z rasistów. W jakichś dziewięćdziesięciu dziewięciu koma dziewięciu procentach.

Częścią internetu, w której siedzę, jest ta popkulturowa.

Wiecie - filmy, gry i takie takie.

I ile tam jest rasizmu!

W nowej produkcji o Supergirl pojawi się czarny Jimmy Olsen. Ale jak to czarny, przecież w komiksach był rudy! Skandal i bojkot! Przecież to taka ważna postać!

W obsadzie nowej inkarnacji Fantastycznej Czwórki ludzką pochodnią będzie murzyn? Nie może być! Przecież ma być biały i koniec!

Albo najlepsze? Nowy Bond. Kadencja Craiga nie może trwać w nieskończoność i w końcu musi doczekać się godnego następcy. Jednym z kandydatów jest Idris Elba. Świetny, brytyjski aktor z głębokim głosem i pamiętną rolą w Lutherze. Jak oglądałem ten serial, widziałem w facecie świetnego Bonda. Przystojny, potężny, budzący respekt, wreszcie z wielką klasą.

tumblr_inline_nj09sm9CN71rfteey.jpg

Niestety, jest czarny, więc internet zawrzał. Kolejna laurka ku politycznej poprawności! Może jeszcze stwierdzicie, że Jezus był?

Cóż, istnieją takie?

Z takimi ludźmi nie pogadasz.

Mityczna poprawność polityczna

Widzą w telewizji kogoś innej rasy, płci, orientacji, religii czy koloru koszuli od nich? - Lewactwo, gender, polityczna poprawność.

Doszukują jej się w tak absurdalnych rejonach jak popcornowe kino. A ja załamuję ręce przed ich argumentami typu ?nie bo nie?. Przecież tylu było Bondów, ilu aktorów, którzy się w niego wcielali. To nie jest jedna, spójna postać, tylko pewien symbol, archetyp, pewien ogólny zarys postaci.

Myślę, że powyższy argument nie będzie na nich nadto nośny, więc posłużę się czymś bardziej obrazowym. Nick Fury, brawurowo odgrywany przez Samuela L. Jacksona dyrektor agencji S.H.I.E.L.D. tak samo w filmach, jak i w komiksach, nie zawsze był czarny.

tumblr_inline_nj09yxyCyt1rfteey.jpg

Oto, jak wyglądał pierwotnie.

tumblr_inline_nj09wkA9dh1rfteey.jpg

Wraz z nadejściem rebootu uniwersum Marvela pod nazwą Ultimate, przyszła nowa interpretacja popularnego agenta. Jasne, pewnie było wielu takich, co wyzywali, że jak mogli zrobić z ich ulubionego bohatera murzyna. Że to profanacja i potwarz wobec kanonu.

Wątpię, żeby mieli coś przeciwko obecnemu Fury?emu. To największy kozak i chyba ostatnie, co można mu zarzucić, to ta śmieszna, polityczna poprawność.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Czarny Bond. Sory stary nie jestem rasistą ale po prostu jak nie pasuje to nie pasuje. Jim Bravura w grze biały w filmie czarny. Bond biały teraz czarny? Nie to nie ma sensu. Ale to tylko moja opinia.

Link to comment

1. Czytałem, że Norwedzy nakręcili film o takim ichszym Piłsudskim, ale żeby odbrązowić tę postać, do jego roli jak i innych postaci wynajeli czarnych. To już chyba jest przesada?

2. Zastepowanie białych bohaterów czarnymi jest ok. Ale co by było gdyby nagle Heimdall był biały? To dopiero byłoby oburzenie i oskarżenia o rasizm.

3. Jakie było darcie mordy na Ridleya Scotta, że do Exodusa nie zatrudnił rdzennych Egipcjan, że Mojżesz biały a Scott to rasista.

To już chyba pokazuje, że nie chodzi o rasizm tylko o przyzwyczajenie.

4. Jedno z brytyjskich wydawnioctw kazało wycofać lub zredagować wszystkie swoje ksiązki które zawierają postać swini lud wieprzowiny, żeby nie urażać Żydów i Muzułmanów. Dobrze, że nie oni mają prawa do Kubusia Puchatka. Tak, wydumana poprawnośc polityczna istnieje.

 • Upvote 1
Link to comment

Śmiałe posunięcie, ale w sumie nie wiem w imię czego, i co gorsza, obawiam się że to może nie wyjść.

Ale Idrisa Elbę słabo znam, więc może a nuż będzie lepszy od Craiga?

Aż sprawdzę co na to tumblr, będzie ubaw po pachy :D

Link to comment

Pewnie Bond był opisany w książkach, ale teraz nie ma to już znaczenia skoro kojarzony jest wyłącznie z filmów.

Wątpię żeby rasiści byli przeważającą grupą w internecie.

Chodzi o przyzwyczajenie.

Nikt nie się buntował kiedy w San Andreas przyszło mu grać czarnym CJ'em ale cogdyby przy rebocie Metal Gear Solid albo Sprinter Cell okazało się, że Snake i Sam są czarni? Pamiętamy jak wyglądali i nie chcemy, żeby ich zmieniać. Tak samo gdyby w rebocie Gliniarz z Beverly Hills był biały.

Co do Bonda- skoro Moneypenny jest czarna, to czemu nie Bond?

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...