Jump to content
  • entries
    278
  • comments
    4,642
  • views
    199,515

Irytujący Thauvin, zachwycający Lyon

Castiel

447 views

W moich czterech ulubionych klubach mało jest zawodników, którzy jakoś szczególnie działają mi na nerwy. W Koronie jest Musa, ale to pozorant, a nie piłkarz, ale nawet on nie irytuje mnie tak jak Florian Thauvin z Marsylii. Kiedy okazało się, że ten zawodnik dołączy do OM byłem zadowolony i pełen wiary, że będzie ważnym punktem drużyny. Tym bardziej, że udało się go podebrać Lille. Im dłużej jednak miałem okazje go oglądać w barwach Marsylii, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że go nie lubię. Jego największym problemem jest, jak słusznie zauważył autor bloga Vive la Ligue 1, zbytnia pewność siebie. Nawet jak jest w formie irytuje jego boiskowy egoizm, bezsensowne rajdy i strzały z dystansu. A najgorsze jest to, że częściej jest bez formy niż w formie, a wtedy już nie da się na niego patrzeć. Miałem nadzieję, że Marcelo Bielsa zdoła jakoś do niego dotrzeć i będzie jeszcze z niego jakiś pożytek, ale powoli tracę już nadzieję. Liczę jeszcze na to, że może uda się go sprzedać i odzyskać cześć wyłożonych na niego pieniędzy.

fm-2014-player-profile-of-florian-thauvin.jpg

Pozostanę jeszcze na moment w temacie Ligue 1. Niesamowicie budująca jest dla mnie postawa Lyonu w tym sezonie. Piłkarze ze Stade de Gerland przewodzą ligowej stawce, wygrali 6 ostatnich spotkań z rzędu i grają tak, że aż miło popatrzeć. I pisze to kibic Marsylii. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że OL śmieje się w twarz PSG, klubowi, który wydaje na transfery masę pieniędzy, a mimo to traci do OL w tej chwili 4 punkty. W pierwszym składzie Lyonu wychodzi zwykle aż 8 wychowanków. To jakiś kosmos. Alexandre Lacazette rozgrywa sezon życia, dzielnie wspiera go młodziutki Nabil Fekir. Postawa Lyonu to piękny przykład tego, że nie zawsze potrzeba góry pieniędzy i wielkich transferów aby osiągnąć dobre wyniki. Oczywiście, do zmiany polityki władze OL zostały zmuszone z powodów finansowych, ale chyba nikt na Gerland nie narzeka teraz z tego powodu. I mam nadzieję, że jeśli nie OM to właśnie Les Gones okażą się najlepszą drużyną na koniec sezonu.

Lyon-v-Evian-Alexandre-Lacazette-celeb_3073031.jpg?20140126154625

W Koronie testy na całego. Ale to materiał już na osobny wpis, choć prawda jest taka, że żadnego z zawodników, którzy ostatecznie dołączą do drużyny Ryszarda Tarasiewicza nie ma co oceniać przed startem rundy. Niby to banał, ale liga wszystko zweryfikuje, jak zawsze. Mam tylko nadzieję, że do zespołu trafi jeszcze kilku młodych zdolnych chłopaków z rezerw już z niższych lig. Niech zapierdzielają za Koronke.0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...