Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    5
  • comments
    8
  • views
    10,665

Olimpiada w centrum handlowym

Sign in to follow this  
KapitanZgon

539 views

Jeśli chodzi o wiele na pozór prostych spraw, takich jak zakupy, to jestem raczej konserwatywny. Lubię systemy, które sprowadzały się w przeszłości. Dlatego tak często o niej myślę. Systemy może nie tak pradawne jak wymiana handlowa, ale pasowała by mi gospodarka i życie na krótko po wynalezieniu pieniądza.

1265567691_by_wiktorysia_600.jpg

Niektórzy lubią centra handlowe. W jednym miejscu skupiają mnóstwo sklepów, restauracji, ludzi i innych pierdół. Byłem ostatnio w Porcie Łódź w celu odebrania zamówienia i zakupu ubrań, które to sobie wynotowałem w pamięci podręcznej. Gdy już przypadkowo trafiłem do sklepu po odbiór zamówienia zaczęła się wyczerpująca pilegrzymka. Jej cel był banalny, dresy torba i kilka koszulek.

Niestety nie żyję w czasach świetności fenicjan. Port ma wielkość starożytnej metropolii. Dodatkowo trudno o punkty charakterystyczne czy orientacyjne. Wszystko sprawia, że mój genialny acz kolwiek nieco zakręcony umysł, przestał panować nad sytuacją.

Wtedy na małym rynku miałbym kilka straganów. Szybko dokonałbym porównania, kto oferuje lepsze, a kto tańsze itd. Spróbujcie tego dokonać w kilku kilometrowym tasiemcu. Zajrzyj do każdego sklepu, porównaj manatki.

Skomplikowane prawda? Dlatego moglibyście wziąć np. pierwsze lepsze dresy. I tak potrzebujecie je tylko żeby ubrać coś na bieganie, albo wyjście po piwo. Zanim znajde takie, które są zwykłe i nie przekraczają dniówki inżyniera, nachodzę się jak głupiec i bardzo zgłodnieję.

Dlatego zakupy w dużych centrach handlowych powinny zostać uznane za dyscyplinę olimpijską. Jest wysiłek fizyczny o czym już mówiłem, są elementy taktyki, alitycznego myślenia, przewidywania i planowania. W sporcie nie może zabraknąć współzawodnictwa. Oczywiście ten element również zostaje zachowany. W czasie kiedy szukam dresów, ktoś inny zwiększa swoje kompetencje, stając się lepszą wersją samego siebie. Albo uwalił się, leży i ma spokój.

Możecie uczyć się na błędach, także moich. Do centrów wchodźcie tylko gdy jesteście zdrowi i nie macie co robić. Idźcie tam tracić czas, idźcie połazić. A jak wiecie po co tam przyszliście, to bierzcie pierwsze lepsze rzeczy, które z grubsza spełniają te kryteria. A skoro to czytacie, nie zapomnijcie- zawsze jest internet.

Sign in to follow this  


1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...