Jump to content
  • entries
    67
  • comments
    170
  • views
    45,820

Poznań Game Arena 2014 powered by Intel - relacja z konferencji prasowej


melon1992

789 views

25r0avb.jpg

PGA 2014 to już trzecia edycja od powrotu imprezy do Poznania! Sukces jaki przez ten czas osiągnęły poznańskie targi gier video co roku utwierdza nas w przekonaniu, że wznowienie było jak najbardziej słuszne. Decyzja powrotu imprezy do kalendarza imprez growych w Polsce jak i na świecie była dobrym krokiem, biorąc pod uwagę rozwój w branży komputerowej. Na ten moment PGA znajduje się w pierwszej dziesiątce eventów growych na terenie Europy.

Również w tym roku PGA świętuje mały jubileusz - 10-lecie targów multimedialnej rozrywki! Mimo przeciwności losu możemy cieszyć się z tej okoliczności, zapamiętać i miło wspominać tegoroczną edycję targów.

Zjazd Twórców Gier niesamowicie się rozwinął na przestrzeni lat tworząc unikatowe forum merytoryczne w zakresie gier video; ich tworzenia, odkrywania, przedstawiania. W tym roku obecne będą osoby z czołówki światowej jeśli chodzi o twórców gier i aplikacji komputerowych.

VIP Day, standardowo, skierowany do wystawców, profesjonalistów, przedstawicieli branży growej, a także dla graczy i pasjonatów, którzy są skłonni poświęcić dużą część swoich oszczędności, aby już w piątek przekonać się co w tym roku przygotowali dla nas organizatorzy imprezy.

W piątek oczywiście wiele atrakcyjnych pokazów na scenie głównej. Wystarczy wymienić takie marki jak: TEQUILA Games, Techland, ASUS, CD Projekt & CD Red (niespodzianka) oraz dyskusje na temat branży gier video czy polskiego rynku gier.

Sobota i niedziela to oczywiście dni otwarte dla szerokiej publiczności. 25.10.14 - wejście od godziny 9:00, a więc godzinę wcześniej niż na inne targi odbywające się w ten weekend w Poznaniu, aby trochę udrożnić i usprawnić wejście na teren MTP wszystkich zainteresowanych. Organizator zapewnia, że logistycznie jest przygotowany na sprawne przyjęcie wszystkich zwiedzających, bo doświadczenie nauczyło nas, że niełatwo jest się wydostać z rozszalałego tłumu graczy. W sobotę będziemy mogli bawić się aż do 20:00. Niedziela, 26.10.2014, 9:00-18:00.

Głównym wejściem na PGA będzie hol od ul. Śniadeckich (mapka poniżej), jednakże w czasie weekendu z pasją dostępne będą wszystkie wejścia na targi, także powinno to pomóc w sensowny sposób wejść na Poznań Game Arena 2014.

mapapoznan_game_arena.jpg

Jak zapewnił organizator ?targi przez cały weekend w pełni multimedialne?, także jeśli ktoś nie jest w stanie dotrzeć na PGA od rana, śmiało może przyjść w godzinach obiadowych, by w pełni cieszyć się atrakcjami tegorocznych targów.

?WEJDŹ DO GRY!? motto tegorocznej edycji poznańskich targów multimedialnych.

Nie lubię porównań, ale w stosunku do poprzedniej edycji (porównanie liczbowe) widać progress:

Stanowiska do gry: 2013: 300, 2014: ponad 700,

Liczba wystawców: 2013: 59, 2014: 102,

Frekwencja: 2013: 42tys., 2014: 50tys. (szacowana).

W tym roku mamy aż 5 pawilonów przeznaczonych na Poznań Game Arena.

Polecam śledzić oficjalną stronę internetową PGA oraz fanpage na FB, gdyż tam co chwila ogłaszane są nowe informacje na temat tegorocznych atrakcji.

Będziemy bić rekord Guinessa! Dość kontrowersyjnie Hubert Blejch będzie próbował złamać dotychczasowy rekord 135 godzin 15 minut 10 sekund ? czas nieprzerwanej rozgrywki w wybraną grę. Oczywiście regulamin dopuszcza przerwy (10 min na każdą godzinę grania, by uzupełnić elektrolity, skorzystać z toalety, zjeść coś, przespać się etc.). Jest to prawie 6 dni grania, także trzymajmy kciuki za Polaka! Wybrana gra, w którą będzie grał Gordon, to Sniper Elite III: Africa.

Niedawno mająca swoją premierę w Polsce, konsola nowej generacji XBOX One, będzie zaprezentowana graczom na terenie PGA. Ponadto przedpremierowy pokaz będzie miała produkcja Assassin's Creed Unity na tej właśnie platformie!

W tym roku, w związku z nadchodzącą premierą Wiedzmina 3, na targach zdobędziemy masę informacji na temat Geralta z Rivii. Mam na myśli nieprezentowane wcześniej materiały, pokazy, wywiady, gadżety, a nawet możemy liczyć na nowy gameplay (moje małe marzenie)!

W tym roku również profesjonalny konkurs COSPLAY. W tym roku ilość zgłoszeń przekroczyła oczekiwania organizatorów. Wyniki rywalizacji najlepiej przebranych pasjonatów gier video, jak zwykle w niedzielę.

Należy wspomnieć również o strefie Retro Games ? klasyka gier video, to tak zobaczyć można, praktycznie co roku, w jakie gry mieli okazję grać nasi rodzice, dziadkowie, a nawet my sami (wiekowy wachlarz zwiedzających nie pozwala mi jasno tego napisać).

Liczne gwiazdy e-sportu, najlepsi gracze w Europie (a nawet na świecie) będą obecne w przyszły weekend w Poznaniu.

Co jeszcze? Po raz trzeci Finał Ligi Cybersport (LoL), dodatkowo turnieje w CS:GO (wielki powrót?) oraz LoL. Na rozgrywkę w League of Legends nigdy nie brakuje chętnych, dlatego tak duży nacisk na ten właśnie tytuł. Mistrzostwa Polski (Trackmania 2). Ponadto publiczny pokaz GoPro4.

Zjazd Twórców Gier to impreza towarzysząca, tak naprawdę będąca częścią PGA, dedykowana dla twórców gier, osób które zaczynają swoją przygodę z kodowaniem, graczy którzy chcieliby rozpocząć naukę tworzenia aplikacji. Tak jak wspomniałem wcześniej, impreza (powiedzmy sobie) niszowa, w tej chwili urosła do rangi imprezy światowej. Kto w tym roku odwiedzi Poznań? Między innymi przedstawiciele firm takich jak CD Red (Wiedźmin), Techland, Microsoft, Google. Oczywiście lista gości jest znacznie większa.

Organizatorzy zapraszają do pawilonu 14, 25-26.10.2014, na 3 piętra inspirującej merytoryki!

Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową imprezy www.ztg.pl.

ZTG_slide1.jpg

Wszelkie informacje dotyczące dojazdu, ceny biletów, spraw organizacyjnych, również dostępne są na stronie www.gamearena.pl.

Ze swojej strony serdecznie zapraszam na weekend pełen pasji, w tym przypadku, do gier video!

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...