Jump to content

KBlog

Sign in to follow this  
  • entries
    2
  • comments
    8
  • views
    2,515

Klucze do Knights and Merchants na Steam za darmo

Sign in to follow this  
KB1

1,352 views

Pierwszą rzeczą, która mnie strasznie zaskoczyła, było pojawienie się tej świetnej, ale nieco już zapomnianej produkcji na Steamie. Myślałem, że gra praktycznie zginęła już w pomrokach dziejów, będąc "podtrzymywana" jedynie przez fanów, którzy dyskutują na temat dobrze znanych jej aspektów po raz setny.

Tymczasem wydanie KaM na platformie Valve może nadać temu klasykowi drugie życie.

Gra, oczywiście jako jedna pozycja, dostępna jest w dwóch wersjach - tej zwykłej i nieco podrasowanej HD. Pierwsza to Peasant Rebellion (zawierająca też Shattered Kingdom - szkoda, że przez to połączenie "nieskażonej" podstawki tu nie znajdziecie).

Druga natomiast, jak nietrudno się domyślić, podbija rozdzielczość, co ma przystosować starocia do Super Duper HD. Tym razem mamy do czynienia ze "starym, dobrym" Shatteredem - nie ma tu ani śladu wydziwianych jednostek czy budynków.

Dość kontrowersyjną decyzją wydaje się być przyspieszenie tempa rozgrywki. Rozumiem, przy Peasant Rebellion można było usnąć, obudzić się, a i tak nic się nie zmieniło. Tu jednak trochę przesadzono w drugą stronę...

Wartym odnotowania faktem jest nagranie całkowicie nowego soundtracku. Do gry sprzed 15 lat ! Nowa muzyka trzyma oryginalny klimat, co może zachęcić do jeszcze jednego przejścia nawet najbardziej ogranych fanów.

Kolejna niespodzianka: serwis dlh.net rozdaje klucze do steamowego KaM'a. Wystarczy zarejestrować się na tej stronie, po czym można odebrać swój egzemplarz.

Sign in to follow this  


5 Comments


Recommended Comments

Wspaniała wiadomość. Do dziś gram w K&M ze starej, zjechanej płytki dodanej do śp. Komputer Świat Gry i chyba przy tej wersji pozostanę ze względu na świetne spolszczenie, niemniej jednak dobrze mieć wersję, która nie gryzie się z nowymi systemami.

Dzięki!

Share this comment


Link to comment

Co do KaM Remake: pamiętajcie, że granie w niego jest legalne jedynie wtedy, gdy posiadamy własną, licencjonowaną kopię KaM. To tak, swoją drogą.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...