Jump to content
 • entries
  119
 • comments
  317
 • views
  75,565

Zagrajmy w The Legend of Zelda: Ocarina of Time - część 01, Kokiri Forest

Mariusz Saint

635 views

Youtube Video -> Oryginalne wideo


Oto pierwszy odcinek letsplaya Legend of Zelda: Ocarina of Time. W tym odcinku pokażę startową lokację, czyli Las Kokiri, poopowiadam trochę o sterowaniu i użyję co najmniej jednego niestosownego porównania.

Jeśli chodzi o wspominki, to było to tak: grę miał mi przywieźć sąsiad, który pracował w Niemczech i raz na jakiś czas przyjeżdżał do domu. Taniej było kupić grę w Niemczech za dojcze marken (bo euro wtedy jeszcze nie było) i przywieźć do Polski, niż kupować w polskich sklepach. Wypatrywałem powrotu sąsiada niczym aktu łaski bożej, nawet sobie zrobiłem coś w rodzaju kalendarza gdzie wykreślałem kolejne dni (przypominam: hype).


r6qIz5o.jpgW czwartkowy wieczór (luty, ferie zimowe) już nie mogłem usiedzieć na miejscu; z nieznanych przyczyn pamiętam jaki film wtedy na polsacie leciał, o dzieciaku który na swoim Apple odpalał syntezator mowy by podawać się za dorosłego o nazwisku "Macintosh" i załatwiać interesy na olbrzymie kwoty. Ale w końcu jest - telefon, że można po grę sobie przyjść. Trasy z i do domu sąsiada niestety nie pamiętam, szczerze mówiąc - natomiast natychmiast po powrocie załadowałem kartridż do konsoli by NARESZCIE ZAGRAĆ W OCARINA OF TIME. Niestety już był wieczór (i czwartek pierwszego tygodnia ferii!), a ja nigdy w życiu nie zarwałem nocki przy żadnej grze (oprócz grania w Dark Souls do 1:30 oraz wstania raz o trzeciej by wysłać flotę w Ogame, ale w tym drugim przypadku na następny dzień oddałem konto, no bo bez przesady), więc długo sobie nie pograłem - zdobyłem miecz, tarczę i właściwie tyle, nawet nie wszedłem do pierwszego labiryntu, co w tym odcinku się jednak udało. Nie wiem jak udało mi się wtedy zasnąć i nie miałem pojęcia jak fantastyczna i epicka przygoda na mnie czeka, nawet gdy następnego dnia przeszedłem dwa pierwsze labirynty i sądziłem, że wiem doskonale co będzie się działo do końca gry. Szczęśliwie się myliłem, na swoją korzyść.


vm5090O.pngDrobna dygresja - znowu mnie zaskakuje ile to lat już minęło. Granic z Niemcami praktycznie już nie ma, marek niemieckich już nie ma, problemu ze sprowadzeniem sobie gier z zagranicy wielkiego nie ma... Wspomniany sąsiad od lat przebywa na stałe w Polsce, niestety jest prawie całkowicie sparaliżowany i opiekuje się nim rodzina - wiem, że na pewno tego nie czyta, ale z całego serca życzę mu zdrowia i pogody ducha, z czego to ostatnie na szczęście ma.

Jeszcze jedna rzecz: bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie komentarze do poprzedniego wpisu, pochodzące od osób które serię Legend of Zelda również ubóstwiają. Niespecjalnie lubię dyskusje na ten temat, bo przeważnie zmierzają do punktu "moja ulubiona gra z tej serii jest lepsza od twojej ulubionej", a Ocarina of Time jest dla mnie zbyt ważna bym ją sprowadzał do takiego poziomu. A tutaj jednak jest pozytywny odzew, który naprawdę sprawił mi przyjemność, bo nie spodziewałem się żadnego bądź takiego na niskim poziomie. Nie wiem ile osób zainteresuje właściwy letsplay, ale może ktoś kto nie zna serii bądź tej konkretnej odsłony i się zainteresuje.


P82IiKq.jpg3 Comments


Recommended Comments

Osobiście, to wiem o tej serii tylko tyle, że jest, a Link uosabia moją fantazję o leworęcznym bohaterze gry, więc chętnie uzupełnię braki w znajomości klasyki.

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Jej, podoba mi się ta muzyka w pierwszym labiryncie (Inside the Deku Tree). :3 Od pierwszego usłyszenia polubiłam ten kawałek i gdzieś w swojej playliście na YouTube z pewnością go mam.

Edit: swoją drogą nie mam pojęcia, gdzie pierwszy raz go usłyszałam, bo na pewno nie z gameplaya LoZ. :D

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Słuchając tego letsplaya odnoszę wrażenie - i nie jest to w żadnym razie atak - że cofasz się w pewnym sensie do czasów młodości; Mimowolnie zmieniasz sposób mówienia, słownictwo. Pewnie podczas montażu sam to zauważyłeś :)

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...