Skocz do zawartości

Game Beginning

  • wpisy
    16
  • komentarzy
    42
  • wyświetleń
    10315

The Last of Us: American Dreams - Recenzja


OriginalKondzio

995 wyświetleń

2zzi0yu.jpg

The Last of Us z pewnością było i jest nadal (Remastered-recenzja http://forum.cdactio...showentry=45425) wielką grą. A jak to bywa, im większa produkcja, tym więcej gadżetów z nią związanych. Głównie w ramach kolekcjonerek, lecz czasem nawet oddzielnie sprzedawanych książek (GoW - Receznja http://forum.cdactio...showentry=45425) czy komiksów. Recenzja nie zawiera spoilerów samej gry, jak i dodatku.

Takim właśnie przykładem jest komiks Faith'a Hicks'a, Neil'a Druckmann'a i Rachelle'a Rosenberg'a które zostało wydane przez Dark Horse. Jakoś wielkim fanem komiksów nie jestem, ale jestem dużym fanem The Last od Us, więc nie mogłem sobie po prostu odpuścić tej historii. I już na samym początku pojawił się problem. Gdzie go kupić w Polsce? Po kilku(nastu) minutach udało mi się znaleźć wszystkie 4 komiksy w dosyć rozsądnej cenie. Która i tak przewyższyła moje oczekiwania.

Pierwsze wrażenie, to okładka, naturalnie pierwszego tomiku. I tu spora wada, w ogóle nie przypadła mi do gustu. Jest po prostu szpetna, a już tym bardziej porównując ją do innych. Tło jeszcze nawet ujdzie, ale ta postać humanoidalna która ma na celu przypominać Ellie to nie wypał kompletny, jak na mój gust. Po szybkim otworzeniu komiksu jest o niebo lepiej. Rysunki są starannie narysowane lecz dosyć minimalistycznie, w bardzo dobrej kolorystyce, która przypomina tą z gry. Komiks jest strasznie krótki, pojedynczy tom ma około 25 stron, co w sumie daje 100 stron na całość. Wszystkie 4 zeszyty "pochłonęły" mnie na 20 minut, bardzo wolnego czytania i dokładnego oglądania ilustracji. Po całości byłem rozczarowany, nie historią Ellie i Riley która w gruncie rzeczy jest dosyć dobra, a po prostu długością co w połączeniu z ceną, nie pozwala mi na poleceniu tego komuś kto nie jest OGROMNYM fanem TLoU.

316ahat.jpg

No dobrze, ale sama historia. Nie będę tu się rozpisywał, bo opowiem wam więcej niż bym chciał z tej krótkiej przygody. Ellie młoda sierota zostaje wysłana do obozu, by szkolić się w fachu wojskowym, i już po wyjściu z autobusu dowiaduje się że nie będzie to łatwy okres w jej życiu. Pomiędzy nią a starszym chłopcem dochodzi do bójki, finał mógł być pozytywny dla damskiego boksera, gdyby nie Riley, czarnoskóra dziewczyna pomaga Ellie, niestety potem okazuje się że niebezinteresownie. Wyjaśni się tu parę rzeczy o których w grze nie było nic powiedziane (choćby skąd Ellie ma ten swój super-extra niezniszczalny nożyk). I tu zakończę by nie psuć wam dalszej zabawy.

I to już koniec mojej recenzji, krótkiej, jak sam komiks. Dodam jeszcze że komiks polecam przeczytać po zagraniu w podstawkę i dodatek. Reasumując: dla zagorzałych fanów The Last of Us. Ocena numeryczna 6/10

1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Faith'a Hicks'a, Neil'a Druckmann'a i Rachelle'a Rosenberg'a

Faitha Hicksa, Neila Druckmanna i Rachelle Rosenberg

to nie wypał kompletny, jak na mój gus

Niewypał. A to w ogóle dziwna sprawa, przeważnie okładkę wykonuje inny artysta i często jest ona zwyczajnie ładniejsza niż reszta albumu. Tu jest odwrotnie.

Komiks jest strasznie krótki, pojedynczy tom ma około 25 stron, co w sumie daje 100 stron na całość

A to jest niestety norma jeśli chodzi o niektóre komiksy. Tak bywa u Dark Horse, Marvela i u innych wydawców.

A sam komiks jest dobry, tylko że wypełnia tylko małą lukę w historii, którą opowiada gra. Taka wisienka. Ma dobre tempo i widać rękę Druckmanna.

Link do komentarza
Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...