Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,674

Verbal Razors "Verbal Razors"


Pepperoni

376 views

 Share

blogentry-45564-0-60402300-1404682304_thLubię thrash metal. Szczególnie w szybkim, energicznym wydaniu, a taki z reguły prezentuje jego odmiana nazywana obecnie crossoverem (a właściwe będąca gatunkiem true hardcore). Ten szybki thrash z elementami punku ma w sobie taką wesołą iskrę i żywiołowość, która stawia na nogi lepiej niż poranna kawa. I taką właśnie żywiołowość odnalazłem w albumie z? Francji! W debiutanckiej płycie Verbal Razors ?Verbal Razors?.

Przyznaję, nie spodziewałem się takiej petardy z kraju słynącego z raczej wysublimowanego gustu, bagietek i dynastii Burbonów. Już sama okładka sugeruje nieco, z czym będziemy mieli do czynienia, przypominając wesołe Municipal Waste (a także D.R.I.).

Nie inaczej jest w muzyce. Szybkie, energiczne tempo wybijane przez perkusję wzmacniające siłę pędzących riffów, podlanych mocną i tłustą linią basu, przez co gitary nie brzmią sucho. Całości dopełniają świetne i porywające solówki na gitarze. Sam wokalista brzmi sympatycznie ?punkowo? jakby z lekko zdartym gardłem, co momentami takoż przypomina Municipal Waste.

Jeśli idzie o utwory wiodące? cała płyta trzyma równy poziom, ale jak dla mnie na pierwszy plan wysuwają się ?All Cops Are Beautiful? oraz ?Blood In Your Hands? ? szczególnie to drugie mnie porwało: szybkie, agresywne, a do tego \świetnie podkreślono linię basu, co nadaje dodatkowej mocy i ?soczystości? dźwięku.

Czy polecam? TAK! To kawał świetnego thrash metalu, przy którym aż chce się rzucić w mosh-pit lub odstawić dziarski headbanging.

Ocena? 9+/ 10 WARTO!

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Lubię thrash metal

No co Ty? A po ostatnich wpisach nie dało się tego odczuć :P.

Przyznaję, nie spodziewałem się takiej petardy z kraju słynącego z raczej wysublimowanego gustu, bagietek i dynastii Burbonów.

I Deathspell Omega.

Co do samego crossover thrash, to póki co, to tylko D.R.I. oraz Terrordome mnie do siebie przekonało.

Link to comment

Zaskakuję no nie:P?

Heheh....D.R.I. to klasyk, ale ostatnio sięgnąłem byłem po ojców corssoveru, Suicidal Tendencies. Można marudzić, ale ich płyta "Light, Camera, Revolution" mnie zmiażdżyła.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...