Jump to content
Sign in to follow this  
 • entries
  25
 • comments
  328
 • views
  20,681

Słaby wpis cz.2 Eurowizja + wysoki poziom = śmiech na sali

Sign in to follow this  
Wysokiandrzej

926 views

Słabe wpisy muszą zostać podtrzymane więc nadal będę pisał głupio i na marnym poziomie!

Muzyka, muzyka, muzyka. Możemy o niej mówić godzinami pod warunkiem, że muzyka naprawdę będzie muzyką, a nie komercyjnym ssaniem każdej stacji.

Z czym może się kojarzyć Eurowizja? Na pewno nie z muzyką, bo ona schodzi na dalszy plan. Tak naprawdę to jest poprawność polityczna, dobra zabawa dla ludzi nie mających żadnych wymagań oraz zgoda między danymi krajami. Ci zagłosują na tamtych bo się lubią, a na innych nie zagłosują bo akurat tych mniej lubią. Logiczne? Oczywiście, że w pewnym stopniu tak. Ciężko jest mi zachować powagę kiedyś ktoś mówi, że jest dumny gdy widzi na scenie Cleo i Donatana grających wpadającą do ucha muzykę. Ciężko jest mi to zrozumieć, bo ich prezentujący kawałek nie ma nic wspólnego z muzyką. Nie było u nas Eurowizji przez kilka lat. Był sukces Edyty Górniak (inne czasy) i Ich Troje, ale później było tylko poniżej krytyki. Fajnie jest pokazać szerzej publiczności i z tym się zgodzę, ale pod warunkiem, że ktoś ma coś do zaprezentowania. Utwór zdobył olbrzymi sukces tylko dzięki teledyskowi i szumu telewizyjnego.

''Utwór jest słaby, ale zapamiętałem go tylko i wyłącznie dlatego, bo tam są cycki'' Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość naszej muzyki to mówię STOP i wysiadam z autobusu. Kasa jest, oglądalność jest i sukces też jest, ale to nic nie ma wspólnego z wysokim poziomem.

Dla mnie ten program może wygrać kobieta/facet z brodą. Jedni powiedzą dla poprawności politycznej, inni dlatego, że ładnie śpiewa, a inni bo to modne. Ja lubię odważnych ludzi którzy nie boją się komentarzy innych osób. Dla mnie internet powinni korzystać tylko użytkownicy którzy mają coś mądrego do napisania. Ja taką osobą nie jestem, ale staram się zachowywać pewną kulturę. Co innego jest pisać krytykę opierając się na argumentach, a co innego być szesnastolatkiem który pisze: ''Co za gej wstydzę się w imieniu naszego kraju'' W młodzieży nadzieja? Ta...

Sign in to follow this  


15 Comments


Recommended Comments

Facet/kobieta z brodą nie wygra dlatego, że dobrze śpiewa. Bo tam w ogóle nikt dobrze nie śpiewa. To jeden wielki festiwal kiczu i złego smaku. Donatan i fałszująca Cleo wyróżniają się in plus, bo zaśpiewali coś oryginalnego, ale i tak nie powalają poziomem.

 • Upvote 3

Share this comment


Link to comment

Mnie tylko zastanawia czy ten gościu z Austrii dalej jest facetem czy "przerobił się na płeć przeciwną". Na wszystkich portalach z newsami piszą o nim w formie męskiej, natomiast jak przełączyłem telewizor na chwilę żeby się pośmiać z głosowania to zwracali się jakby upodobnił się do kobiety - piszę upodobnił, bo jak wiadomo zmiana płci tak naprawdę nie jest możliwa :).

Share this comment


Link to comment

Polacy i tak zdecydowanie za wysoko :P

Niby czemu? Imo idealnie się wpisują w odmóżdżającą papkę, czyli poziom prezentowany na Eurowizji. Ba, za nisko są.

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Możliwe :D

Wiecie, po raz pierwszy od bardzo bardzo długiego czasu pokłóciłem się o coś w internecie i to jeszcze o taką bzdurę. I to tylko dlatego, że uwaliłem maturę z fizy i musiałem się do czegoś przyczepić, żeby o tym nie myśleć :D

Share this comment


Link to comment

to IMO najbardziej prostacka i kompromitująca piosenka, jaka kiedykolwiek powstała.

yourtears.jpg

Rozumiem, o co Ci chodzi (choć potrafię na poczekaniu wskazać pięćdziesiąt gorszych kawałków), ale cenię w "My Słowianie" to, że wychodzi poza ten kanon banałów, które królują na Eurowizji. Wszyscy klepią to samo, takie myślenie grupowe. Czy to Malta czy Norwegia, takie same flaki piszą i śpiewają. Z tego wszystkiego zapamiętałem tylko Holendrów. Zresztą podczas transmisji komentator powiedział, że jedna z piosenek została napisana przez gościa, którego piosenki brały udział w konkursie już 13 razy! Jacek Cygan może się schować.

@nortalf - Faktycznie, Jack White wannabe był lepszy od reszty, i - powiedzmy sobie szczerze - wygrałby konkurs, gdyby reprezentant Austrii zwyczajnie się ubierał.

 • Upvote 3

Share this comment


Link to comment

Facet/kobieta z brodą nie wygra dlatego, że dobrze śpiewa. Bo tam w ogóle nikt dobrze nie śpiewa. To jeden wielki festiwal kiczu i złego smaku. Donatan i fałszująca Cleo wyróżniają się in plus, bo zaśpiewali coś oryginalnego, ale i tak nie powalają poziomem.

Reprezentacja Holandi śpiewała dobrze.

Share this comment


Link to comment

Jeżeli chodzi o piosenkę "My Słowianie" to chyba Sergi ujął to najlepiej, chociaż sam show zrobili nieźle. Rozczarował lub może raczej zadziwił mnie system liczenia głosów, to coś jak referendum na Krymie.

Czy tylko ja mam wrażenie że zwycięski kawałek brzmi jakoś tak podobnie do piosenki z Bonda, oraz jeszcze jednego tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie to już słyszałem?

Share this comment


Link to comment

Właśnie z piosenką Muszelki Kiełbasy jest ten problem, że to mix wszystkiego, co obecnie na topie. Bez ładu ani składu. Dlatego słuchając tego utworu ma się wrażenie, że gdzieś się to słyszało. Widocznie producent tej piosenki myślał, że ludziska zareagują jak inż Mamoń: "Lubię tylko te piosenki, które znam".

Share this comment


Link to comment

Wolałem, jak nie robiono sobie jaj z tym całym jury i po prostu był to festiwal kiczu dla ludzi, którzy mają za dużo kasy na telefonie i chce im się sms wysyłać :) Jasne, było głosowanie po sąsiedzku, ale co z tego? I tak wygrywał utwór, który punktował niżej ale regularnie. A teraz kilku pseudo celebrytów nie mających nic lepszego do roboty (by jakoś wątpię, żeby jury składało się z faktycznych autorytetów) sobie decyduje o punktacji, mając zresztą więcej do powiedzenia niż głosy telewidzów.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...