Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    16
  • comments
    42
  • views
    10,085

Gears of War: Pola Aspho - recenzja książki, bardzo dobrej książki.

ce93b7c97ea8831859bbe17c36b83648_XL.jpg

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 472

Data wydania: 2011 r.

Wydawca: Fabryka słów

Ostatnimi czasy tworzenie książek na podstawie gier stało się bardzo popularne. Niestety większość nie jest jakoś szczególnie wybitna, i gdy w księgarni stałem przyglądając się tej, nie miałem zielonego pojęcia co to jest. A dziwne że o niej nie słyszałem, bo jest to powieść nadzwyczaj dobra.

Karen Traviss jest to autorka kilkunastu książek które są zbliżone tematyce wojennej, jest to także była korespondentka wojenna dzięki czemu coś wie o militariach. Co najlepsze jest to fanka Gears of War (!), dlatego napisanie powieści przez nią musiało się udać. I się udało. Po DLA MNIE tragicznym Assassin's Creed: Bractwo pióra... a raczej klawiatury Olivier'a Bowden'a, podszedłem do kolejnej powieści na temat gry ze sporym dystansem. A nie musiałem, bo Pola Aspho to po prostu świetna książka na podstawie fenomenalnej serii gier na konsolę Xbox 360. Jako fan tej serii, tytuł bardzo mnie przyciągnął, dlatego długo się nie namyślałem nad zakupem.

Książka opowiada historię 14 lat po tak zwanym "Dniu Wyjścia", ludzie nadal walczą o byt z Szarańczą, szala zwycięstwa zdaje się przechylać na korzyść ludzi po użyciu bomby lightmasowej. Jednak COG nadal czuwa nad bezpieczeństwem ludzi a w szczególności: Marcus Fenix i Dom Santiago, dwóch przyjaciół którzy są w stanie skoczyć za sobą w ogień.

Wielką zaletą książki jest na pewno przedstawienie dzieciństwa Marcusa, oraz dwóch braci Santiago. Dowiadujemy się dzięki temu co skłoniło tych trzech młodych ludzi o zaciągnięciu się do wojska, a także o napiętej sytuacji u rodziny Fenix'ów.

Lecz to co jest najmocniejszą stroną książki to tytułowe Pola Aspho. Jest to historia akcji Niwelator które odbyły się podczas Wojny Wahadłowej na tych polach, udział w niej brali Marcus, Carlos i Dom.

Jednak jest tu także mnóstwo postaci znanych z gry Epic Games. Opowieść ta nie oszczędza na krwawych szczegółach walki, humorze czy naprawdę mocnych fragmentach których trochę tu jest.

Książka bardzo fajnie tłumaczy niektóre rzeczy o których w grach GoW się nie dowiedzieliśmy.

Książka ma 470 stron, ale czyta się ją bardzo szybko i strasznie przyjemnie. Nie zaskoczę nikogo tym że jest to obowiązek dla fanów serii Gears of War, osobom nie znających gry raczej bym odradził zakup. Na pochwałę zasługuje również okładka która jest bardzo ładna, a grzbiet fajnie wygląda na półce.

Podsumowując: Książka bardzo dobra, może nie idealna, jednak zasługuje na miejsce na półce każdego fana Girsów.

Ocena: 8/102 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...