Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    7
  • comments
    37
  • views
    5,042

Retro Wspominki #2 - Kangurek Kao

Sign in to follow this  
CDA0413

595 views

Witam w drugim odcinku z cyklu w którym wspominam o już dosyć starych grach, które zostały wydane jakiś czas temu, a mimo wszystko potrafią mnie zauroczyć. NIE jest to recenzja!!! Jest to dużo krótszy tekst, ponieważ staram się w nim opisać krótko co jest najfajniejsze w tejże produkcji. Dzisiaj pod strzępy idzie Kangurek Kao - jedna z pierwszych gier jakie odpaliłem na swoim pierwszym pececie. Zapraszam. wink_prosty.gif

Kangurek Kao to zgrabne połączenie gry logicznej, platformera, i przygodówki. Choć styl graficzny można odebrać jako że gra jest przeznaczona dla młodszych odbiorców, starsi też powinni bawić się przednio. Mamy do czynienia ze świetnym, zamkniętym światem gry. Albo przenosimy się na pustynię, albo ścigamy się motorówką po wodzie, ale również odwiedzamy stacje kosmiczną czy labirynt. Jak widać, różnorodność jest duża. Wszystko oglądamy z widoku 3. osoby, choć zdarzają się momenty, kiedy gra przypomina typową platformówkę 2D.

Bohaterem jest tytułowy kangurek, którym możemy wykonywać rożne kombinacje, walczyć z przeciwnikami (typu świnie), czy też szukać ukrytych przedmiotów takich jak rękawice, czy flaga potrzebna do zapisu stanu gry. Jak widać - arsenał mamy spory, co świadczy o twórcach, którzy starannie chcieli oddać nam produkcję rozbudowaną i wciągającą. I z radością muszę powiedzieć że udało im się to.

Co mnie zauroczyło?

Hm.. wiele aspektów. Bieganie kangurem daje przyjemność, gra nie jest nużąca jak większość gier AAA w dzisiejszych czasach. Choć zagadek logicznych nie jest wiele, to czasami trzeba poważnie ruszyć głową, co w moim przekonaniu jest strzałem w dziesiątkę. Gra nie jest najłatwiejsza. Przyznam się że skorzystałem kilka razy z cheatów, ponieważ nie mogłem przejść poziomu walki z wilczym bossem. Teraz jednak nabrałem już większego doświadczenia jeżeli chodzi o gry video, a więc myślę że bym sobie poradził. Zauroczyło mnie również to, że ta gra jest Meega Wciągająca! Mimo że pewnego późnego wieczoru chciało mi się spać, to jakoś nie mogłem się oderwać. Czas rozgrywki jest satysfakcjonujący, mamy ok. 30 poziomów. Całości nie przejdziemy krócej niż w 8 godzin.

Kangurek Kao mimo swojego wieku daje ogromną radość. Nie brakuje mu niczego, czego może się wstydzić. Osobiście mam pewne marzenia, aby gra pojawiła się jeszcze kiedyś na Androida. Tytuł jest naprawdę godny uwagi.!

Sign in to follow this  


4 Comments


Recommended Comments

Tak jak mówiłem. Jeśli chodzi o długość, to niestety nie będą to jakoś bardzo długie teksty. Następny odcinek jednak powinien być dużo dłuższy (przynajmniej się o to postaram). Pozdrawiam ;)

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...