Jump to content

ZagrajnikTV

 • entries
  98
 • comments
  348
 • views
  49,597

10 powodów, dla których warto zagrać w Homeworld 2

Qlinkjsz

765 views

Najlepsza do tej pory kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, do dziś zachwycająca oprawą, gameplayem historią jaką opowiadała. Swego czasu ostatnią misję przechodziłem sześć razy i do dziś niektóre etapy gry stanowią dla mnie nie lada wyzwanie.

Być może jedyną lepszą grą tego rodzaju, od Homeworlda 2 był... Homeworld: Cataclysm ;)9 Comments


Recommended Comments

Oj, ile ja się na temat tej gry nasłuchałem poleceń to głowa mała. Ostatecznie jednak nigdy nie zagrałem, bo gdy zamierzałem ją już sobie kupić... ogłosili nową edycję w HD z dodatkami. Tylko, że już niestety trochę na nią czekam :(

Co do najładniejszej kosmicznej strategii bym polemizował. To co pokazuje Sins of a Solar Empire to istny orgazm dla oczu.

Share this comment


Link to comment

Mam dwójkę, ukończyłem ją nawet, choć parę misji wspominam bardzo niemiło. Zbieram się do odświeżenia gry teraz, gdy mam sprzęt, który grę udźwignie na absolutnym maksimum, ale najpierw chcę namierzyć i ukończyć jedynkę, oraz właśnie Cataclysm.

Also, what Foshek said - Homeworld 2 ładny (te tła <3), ale Sinsy jednak bardziej orgazmiczne. Jedyna przewaga Homeworldów to wciągająca fabularnie kampania.

Share this comment


Link to comment

Sins graficznie spoko, ale tylko dla tego, że jakoś mało kosmicznych strategii mamy na rynku. Endless Space pod tym względem podobało mi się o wiele bardziej, choć wszyscy wiemy jak tam walki w kosmosie były przedstawione. :P

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Sins graficznie spoko, ale tylko dla tego, że jakoś mało kosmicznych strategii mamy na rynku. Endless Space pod tym względem podobało mi się o wiele bardziej, choć wszyscy wiemy jak tam walki w kosmosie były przedstawione. tongue_prosty.gif

Endless Space zeżarło mi sporo czasu. Na pewno niedługo powstanie o tym jakiś materiał :)

Share this comment


Link to comment

Ja do Endless Space (i ogólnie do cywilizacji) mam jeden przytyk. Za bardzo przypominają szachy. Ciągle i ciągle, z każdą turą zastanawiasz się jak wykonać swój ruch żeby był jak najkorzystniejszy, aby tylko wyprzedzić przeciwników. Aby tylko zawsze być choć trochę do przodu. Muszę przyznać, że dla mnie taki wyścig był cokolwiek stresujący. Napięcie w chwili gdy ktoś wypowiada ci wojnę i analizowanie w ile tur wrogie wojska dotrą do twoich granic. Czy zdążysz przygotować linię obrony, czy będziesz na straconej pozycji. Czy zdążysz z odkryciem cudu, czy też ktoś cię ubiegnie. Czy dasz radę osiedlić się w tym miejscu, czy jednak inni będą szybsi. Ciągle i w każdej turze towarzyszyło mi to właśnie uczucie.

W innych seriach jak Total War, czy strategie Paradoxu tego nie miałem, choć zasadniczo tak bardzo się one od siebie nie różnią...

Share this comment


Link to comment

nerv0

Może dlatego, że strategie Paradoxu i Total War nie są turowe? :) Choć w grach Paradoxu ja podobne do twojego opisu uczucie miałem "Uda mi się rozbić ich jedną armię zanim druga dotrze na pole bitwy? I czy w ogóle wyruszy, czy też będzie oblegać moją twierdzę? Jak już rozbiję jedną armię, czy zdążę uratować twierdzę przed drugą?"

Nie grałem w Homeworlda, Sins Of Solar Empire, Endless Space i w ogóle w żadną kosmiczną strategię :(

Share this comment


Link to comment

Masz nawet niezły głos, znosnie akcentujesz, ale jak słyszę te wszystkie szeleszczące głoski w Twoim wykonaniu, to mi uszy krwawią, weź to napraw.

Możesz mi wierzyć, że drażni mnie to we mnie i... też nie lubię słuchać sepleniących osób. Znajomy aktor polecił mi szereg ćwiczeń - od niedawna pracuję nad tym pod jego okiem, więc liczę na jakieś efekty ;)

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...