Jump to content
 • entries
  61
 • comments
  543
 • views
  108,732

[FREEWARE]Granny and Snowmens


Arturzyn

911 views

 Share

ted9SER.png

Jakbyś po latach samotnego życia w oddalonym od cywilizacji o kilka godzin domu zobaczył bałwany próbujące wykraść ci ciasto, też byś chciał zlikwidować intruzów. W końcu przepis jest twój.

W grze wcielamy się w emerytowaną agentkę, która stawia czoła inwazji bałwanów. Otóż w pobliżu jej pustelni rozbiło się UFO, a żeby odleciało, przybysze z kosmosu muszą zdobyć paliwo. Żeby było śmieszniej, można je stworzyć z ciast pieczonych przez staruszkę. Obcy ożywiają zatem armię śniegowych potworów, żeby zdobyły wyroby. Pokręcone? Oczywiście. Śmieszne? Jak najbardziej. Łatwe? Oj, nie...

W grze jest 9 poziomów. Na początku mamy pistolet/karabin strzelający kilkoma pociskami (LPM/PPM), a jedynymi wrogami są zwykłe, maszerujące bałwany. Po prawej mamy liczbę wrogów do pokonania oraz dom, którego stan pokazany jest w procentach. Proste. Potem dochodzą bombowcy. Pojawiają się, strzelając samonaprowadzającymi bombami. Po strzale kłaniają się, jakby mówili "Patrzcie na mnie, to ja strzeliłem!". Dochodzi również nowa broń - rakieta/granat.

Następnie pojawiają się bomby - turlają się w kierunku chatki, po czym wybuchają. Pod koniec zjawiają się bałwany potwory - gdy się pojawiają, ekran lekko drży, a w głośnikach słychać dudnięcia. Zatrzymują się niedaleko domu i rzucają w niego śnieżkami. Najlepszy na nich jest karabin (wycelowana cała seria w podstawę wroga), ale całkiem niezły jest też miotacz ognia/granat środowiskowy. Celnie rzucony pocisk może załatwić dwóch lub trzech wrogów. Niestety, miotacz ognia to kiepsko zrobiona broń, a granat bierze 10 "strzałów".

FAD4OA4.png

Babcia nie zdążyła dać ciasta wszystkim, wskutek czego doszło do zamieszek.

Gra od pojawienia się bomb staje się trudna - ósmy poziom daje niezły wycisk. Czasami trzeba powtarzać etap po kilka razy, ponieważ trzeba mieć na uwadze wszystkie cztery strony, z jakich atakują przeciwnicy. Jeśli myśleliście, że w ostatnim levelu zmierzymy się z Ufokami, byliście w błędzie. Musimy zniszczyć statek. Najlepiej stanąć na dole lub górze planszy i spamować w pojazd granatami zwykłymi lub karabinem (po bonusie szybkości strzału); co jakiś czas wychodzą z niego bałwany - jeśli skończyła się nam amunicja, trzeba ich atakować, dopóki nie wydropią potrzebnej nam rzeczy. Należy również uważać na bombowców, którzy się spawnują, jak się podejdzie za blisko. Pozostałych wrogów, na szczęście, nie ma.

Właśnie - bonusy. Pojawiają się po zebraniu po lewej, pod życiem i nad paskiem combo (podzielonym na kilka pasków; po uzupełnieniu dostaje się dodatkowe życie). Jest ich kilka - szybkość, niezniszczalność, niezniszczalność domu, szybkość strzelania, naprawa chaty. Każda z nich ma czas określony czas działania. Istnieją również monety - po zebraniu wymaganej sumy babcia ma bonusową szansę.

ACEJxK2.png

- Szefie, statek się zepsuł. - Kowalski, opcje!

Grafika jest przyjemna, animacje - również. Muzyka podgrzewa do walki z intruzami, ponadto po zabiciu wrogowie wydają śmieszne dźwięki (np. onomatopeja pierdzenia czy, po wyłączeniu, komicznym głosem wykrzyknienie "FAQ" tongue_prosty.gif). W grze jest również tablica wyników.

Szkoda, że u mnie nie ma śniegu. Z drugiej strony - to dobrze, mała jest szansa, że nawiedzą mnie żywe bałwany. W sumie, i tak mnie nawiedzą - jak wrócę do szkoły. biggrin_prosty.gif Mam nadzieję, że gra wam się spodoba. Można przy niej spędzić mnóstwo czasu. Miłego grania i uważajcie na poruszające się śniegowe kreatury. wink_prosty.gif

9/10

+grafika, muzyka

+pomysł i wykonanie

+wymagająca

-mało broni

-ostatni poziom

-uruchamia się w oknie

Link: http://www.instalki....nd_Snowmen.html

 Share

3 Comments


Recommended Comments

W sumie, i tak mnie nawiedzą - jak wrócę do szkoły.

To jest nieuniknione dla każdego :D

Po ściągnięciu i spędzeniu przy niej jakiś 7 min :D od razu mówię, że muzyka rzeczywiście jest ogromnym plusem. Jednakże jest ogromnie wymagająca, czyli, że nie dla mnie :)

PS: Strasznie podobna (poza klimatem) do Orcs Must Die!

 • Upvote 1
Link to comment

Bardzo dobra recenzja, chociaż...

Według mnie, niekiedy za bardzo rozpisywałeś się o tym jak przechodzić grę, np: walka z UFO. Trochę to wygląda jak poradnik w kilku miejscach. Poza tym świetnie :)

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...