Jump to content
Sign in to follow this  
 • entries
  7
 • comments
  37
 • views
  5,042

Recenzja God of War: Chains of Olympus

Sign in to follow this  
CDA0413

655 views

Recenzja God of War: Chains of Olympus

Kratos na PSP! I o to chodzi. Jest to moja ulubiona gra na handhelda od Sony. Miałem obawy, przed pierwszym uruchomieniem. Moje lęki jednak się nie sprawdziły. Gra podołała, bawiłem się przednio, i śmiało mogę ją każdemu posiadaczowi PSP polecić.

Akcja opowiada o bogu mitologicznym - Kratosie. Postać została bardzo dobrze wykreowana, charakterystyczna czerwona plama pod okiem pozostała. Sama postać to raczej zabijaka, który marzy o zemście na innych bogach. Fabularnie gra stoi na dosyć wysokim poziomie, niemniej jednak brak polskiej wersji językowej, może dla niektórych być kłopotliwe w jej poznaniu. Gra miała również świetne, widowiskowe efekty, jak np. walki z bossami, które przynosiły dużego funna z gry. Jest jednak jeszcze jeden poważny problem - gra nie jest jakoś bardzo długa. Ja na swoim liczniku miałem 5 godzin i 20 minut, co nie jest jakimś oszałamiającym wynikiem.

Graficznie jak to na handhelda - nie można zbyt wiele się spodziewać. Poza nie do końca ładnymi teksturami, oraz wyglądem otoczenia, gra wygląda solidnie. Niektóre efekty mogą pocieszyć oko, ale nie ma ich zbyt wiele. Co do płynności, to jest raczej stabilnie. Czasami zdarza się, że gra mocna spowolni, ale na szczęście nie dzieje się to często.

879627625.jpg

Grafika w niektórych miejscach wygląda świetnie.

W grze działa system upgradu, który zostal wykonany dobrze. Mechanika gry względem poprzednich części się nie zmieniła. Dalej mamy dwa rodzaje broni, oraz magię. Interakcja z otoczeniem jest wysoka. Tradycyjnie możemy zbierać zdrowie, magię, oraz ukryte przedmioty takie jak piorka feniksa. To wszystko umieszczone jest w skrzyniach. Fizyka raczej się nie wiele zmieniła.

Jeśli chodzi o Audio, nie można miać żadnych zastrzeżeń. Świetny aktor, który podkladał głos Kratosowi, dżwięk efektów, i innych tego typu atrakcji jest bardzo dużo. Pozostała obsada, włącznie z narratorem, również spisuje sie na medal. Ready at Dawn zrobiło na prawdę świetną robotę jeśli chodzi o muzykę i głosy.

-2138470187.jpg Dla Kratosa minotaury,i inne tego typu stworzenia,to codzienność

Podsumowując, God of War: Chains of olympus to kawal dobrej roboty. Jak na standardy PSP, bardzo dobrze wykonano grafikę, podobnie jak audio. Gra niestety nie jest długa, przez co obrywa grywalność. Genialna postać główna, jest jednym z najlepszych bohaterów w świecie gier, co do tego nie mam wątpliwości. Poza tym gra razi niskim poziomem trudności, choć w niektórych momentach można złamać głowę. GoW: Chains of Olympus dostarczy wam mnóstwo świetnej zabawy, i jeśli wahacie się czy kupić czy nie, to ja śmiało mówię że warto. smile_prosty.gif

Ocena: 8+/10

Sign in to follow this  


8 Comments


Recommended Comments

Dlaczego ma mijać się z celem? Początki zawsze są trudne i nie powinno ot tak się poddawać. Pamiętam swojego pierwszego bloga sprzed 7-8 lat. Pisałem wtedy mniej więcej jak ty...

Albo nie... Pisałem znacznie gorzej. To nie był nawet poziom rynsztoka ale tego można było się spodziewać po dwu/trzynastolatku, który właśnie dostał internet.

Oczywiście, że możesz się poddać ale wtedy będzie to oznaczało, że zwyczajnie straciłeś czas na coś bezsensownego. Za to jeżeli będziesz kontynuował pracę to po pewnym czasie "wyrobisz się". Nie stanie się to teraz, może nawet nie w przeciągu roku, bo pisanie jest umiejętnością, która wymaga czasu i poświęcenia, ale uwierz mi - opłaci ci się.

Nie ignoruj też rad starszych blogowiczów. Nasze komentarze mogą być czasem dołujące ale nikt tak naprawdę nie próbuje cię zniechęcać, a krytyka jest często ważniejsza od pochwały.

tl;dr

Rób co chcesz, bo najważniejsze to żebyś TY SAM dobrze się bawił. W końcu blog z założenia jest pamiętnikiem otwartym dla gapiów.

 • Upvote 2

Share this comment


Link to comment

Tak trzymać ! :)

Co do GoW to bardzo mi się spodobał. Był moją pierwszą grą na psp i nie zawiodłam się ( ale i tak ją sprzedałam :D ). 9 to za dużo ale 8 jak najbardziej.

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...