Jump to content
  • entries
    61
  • comments
    543
  • views
    108,732

[FREEWARE]SWOOOORDS! Colon Lords of the Sword


Arturzyn

966 views

 Share

ILhkd4g.png

Miecz składa się z brzeszczotu i rękojeści właściwej. Odpowiednie budulce pozwalają na mocarne cięcia, które przechodzą przez ciało jak przez masło. Miecz należy do rodziny ostrus bronius, do gatunku klingus. To tyle na dziś, jutro kartkówka!

SWOOOORDS! jest bardzo ciekawą grą akcji, dającą możliwość wcielenia się w rycerza i poszukiwanie nim złota, bicia wrogów i schodzenia tak głęboko, jak się da. Naszym protagonistą jest kanciasty wojak, który za każdą nową grą ma inne imię- bo po śmierci gramy prawdopodobnie jego krewnym- tacy są podobni... Schodzimy na dalsze poziomy jaskiniopodobnego czegoś, które zostały nazwane Głębokością. Na każdej nowej lokacji (jak się domyślacie, jest ona głębiej od poprzedniej) znajdujemy pułapki, miecze i wrogów.

Pułapki nie są wymyślne, a i próbujące nas zabić mendozy nie są głupie, i rzadko w nie wpadają. Co do broni- nasz bohater ma na początku Longsworda, który, jak każdy inny miecz, pozwala na zabicie wrażego wroga. Umiemy się brońmi jeszcze blokować, a czasem atakujący nas podczas bloku może stracić przytomność (ale jak za dużo antagonistów nas trafi, tracimy oręż i atakujemy małym sztyletem).

Niedługo po zaczęciu rozgrywki mamy możliwość wymiany broni za złoto. Każda ma mocniejszy tryb działania- dzięki wspomnianemu Longswordowi możemy zrobić cięcie obrotowe, Sabre pozwala na rzucanie nim, a są jeszcze miecze-bumerangi. Niestety, są tylko wspomniane już tryby, a i mieczy nie jest za dużo..

swoooords_1.3.1.avi.jpg

FINISH HIM!

Przeciwników też jest kilka typów, ale ich wszystkie jednostki również poznajemy po kilku poziomach. Mamy więc topornika, daimentowego topornika, dzidownika, tarczownika, łucznika, młotownika, oficerów i innych (przynajmniej ja ich tak nazywam)- różnią się wyglądem i odpornością na miecze. Warto wspomnieć, że po ich zabiciu poszczególne części ciała walają się po miejscu mordu i jest to bardzo klimatyczne.

Nasz wojak potrafi atakować, blokować, robić uniki i zdobywać zdrowie (ma 5 jednostek życia), używając do tego Szału- na środku ekranu jest czaszka, jak będziemy zabijać wrogów tak długo, że się napełni, otrzymamy dodatkową jednostkę. Możemy zdobywać złoto z wrogów i kufrów oraz kupić za nie jedzenie i miecze.

Istnieje również coop, ale... sterowanie jest dziwne i wątpię, żeby 4 osoby chciały grać na jednej klawiaturze- na dodatek klawisze akcji są czasem porozrzucane od klawiszy kierunkowych. Zgroza!

Chcielibyście grać w 4, gdzie przyciski dla nich to strzałki, z, x, c; dfgr, a, s, q; okl;, h, j, y i Home, End, Delete, PgDown, b, n, m? Ja nie.

hqdefault.jpg

To żadna przeszkoda dla Legolasa.

Grafika nie każdemu pewnie się spodoba, ale pasuje do tej gry i pozwala wczuć się w klimat, zupełnie jak muzyka. Te wszystkie rzeczy sprawiają, że ten prawdopodobnie nieskończenie tytuł jest szalenie wciągający. Niestety, nie mógł odpędzić się od błędów i bugów. Nie ma "growego" kursora, zatem jest widoczny systemowy. Zaś po wyjściu z coopa nie pojawia się z powrotem. Blok zaś może się zablokować. Naprawdę.

To jednak nic nie znaczące głupotki w tej znakomitej, wciągającej gierce. Można się przy niej nieźle zabawić. Zatem... wyciągnijcie miecze z kufra, wyostrzcie klingi i wygładźcie rękojeści, a potem...

ATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!

8/10

+szalenie grywalne

+wciąga

+grafika

+muzyka

+złoto, wrogowie, pułapki

-niezbyt przydatne

-błędy i bugi

-zamęt przy coopie

Link: http://www.indiedb.com/games/swoooords

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...